Jump to content



Vista και RAID setup error.


ioadia1442169087

Recommended Posts

Προχθές πηγα να εγαταστήσω τα βιστα τελική εκδοση σε raid αλλα σε όλες τισ προσπάθειες που έκανα αντιμετώπιζα κάθε φορα το ίδιο πρόβλημα και αναφέρω: ενώ ξεκινάω κανονικά το στησιμο του raid κάνω μπουτ απο το cd των vista φορτώνω τους καινούργιους οδηγούς για το raid ichr8 που είναι kai για vista,ξεκινάει κανονικα η εγκατάσταση αλλα μόλις φτάσει στο σημειο οπου στην οθόνη δείχνει την πρόοδο της εγκατάσταση απεικονίζοντας ένα ν σε αυτα που τελειώνουν τότε κάνει μια καθυστέρηση απο την οπία ακολουθεί μια επαννεκινηση αυτοματα και δεν αναγνωρίζει εν συνεχεια στην αρχικη οθόνη τον ένα δίσκο απο το raid(τον εμφανίζει δηλαδη με κοκκινα γράμματα και όχι με πράσσινα όπως θα έπρεπε)

μετα απο πολλες προσπάθεις δοκιμασα να τα στησω σε ένα σκληρο και ολα πήγαν μια χαρα.

Τι λέτε να φταίει?

Οποιος μπορει παρακαλω ας βοηθήσει.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Από τα Longhorn, δεν μποορύσα να τα κάνω εγκατάσταση σε SATA δίσκο.Κόλλαγε στην αρχή της εγκατάστασης, ενώ γινόταν με επιτυχία πάνω από τα ΧΡ.Να υποθέσω ότι είναι κάτι με αυτό που είχα πάθει και εγώ.....

Link to comment
Share on other sites

εγω κανω κανονικά εγκατάσταση τον ICH5R που εχω το RAID 0 με 2 δίσκους

φορτώνω τους οδηγούς από την δισκέτα και προχωράει κανονικά...

μηπως να δοκίμαζες παλαιότερους οδηγούς ξέρω γω..;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.