Jump to content



Albatron K8X800


hawk24

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά.Έχω ένα πρόβλημα.Έχω την ALBATRON K8X800 Pro Για σοκετ 754.Προχτές εβαλα επάνω της τον AMD SEMPRON 64 3100+ αλλα δεν τον αναγνωρίζει.Τον Βγάζει σαν Hammer 1800 MHz που ειναι η κωδική ονομασία του πυρινα του καθώς και η συχνοτητα λειτουργίας του.Εκανα update στο Βιοs αλλα τιποτα.Τι να κάνω?Ξέρει κανείς που μπορώ να βρώ το ποιο νέο Bios?Μέχρι τωρα εχω βρει το 1.13.Please help....

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν είναι πρόβλημα. Απλά δεν βλέπει το string ονόματος της CPU.

Καινούριο BIOS θα βρεις, προφανώς, στο site της εταιρείας.

Άμα δεν έχει εκεί πιο καιούριο, δεν υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

To 1.13 BIOS υποστηρίζει μόνο τον Ε3. Το 1.13b υποστηρίζει και τον Ε6. Δες το http://www.albatron.com.tw/english/it/mb/bios.asp?pro_id=92

Δες και την έκδοση της μητρικής σου πριν κατεβάσεις το BIOS. Πάντως δεν έχει σχέση με τις επιδόσεις του υπολογιστή το οτι δεν αναγνωρίζεται σωστά ο επεξεργαστής. Από τη στιγμή που βλέπει σωστά συχνότητα, cache και τις διάφορες επεκτάσεις (mmx, sse, sse2 κλπ) όλα είναι ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.