Jump to content



Απαραδεκτο!!! για το μεγαλυτερο ιντερνετικο μαγαζακι "eshop"


bourlas1442169067

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Εγω παλι ρε παιδια δεν περιμενα ποτε να διαβασω κατι τετοιο για το e-shop

και δεν ειχα διαβασει και κατι τετοιο σε forums...

Τωρα μπηκα στον λογαριασμο μου στο e-shop για να δω τι και τι εχω παραγγειλει και ποσα εχω δωσει στο εν λογο καταστημα....

απο 26/04/2006 εως 04/12/2006 εχω κανει 6 παραγγελιες που το κοστος συνολικα ειναι 800€

Απο οτι θυμαμαι τωρα εκανα την παραγγελια ας πουμε για παραδειγμα Δευτερα βραδυ και την επομενη μερα απο ωρα σε ωρα που παρακολουθουσα την κατασταση της παραγγελιας εβλεπα και αλλαζε μεχρι που πηγαινε στην "Τιμολογηση Παραγγελιας". Την Τεταρτη το πρωι με επερναν τηλεφωνο απο το eshop-point(Ηρακλειου Κρητης) για να μου πουν οτι θα την φερουν μετα τις 12 το μεσημερι (επειδη ο οδηγος παει πρωτα στα Χανια να αφησει τις παραγγελιες στο Eshop point Χανιων).

Θυμαμαι και 2 φορες αν δεν κανω λαθος που ειχε κανει και 4-6 μερες να ερθει η παραγγελια.

Τωρα οσων αφορα στο RMA ευτηχως δεν μου εχει χαλασει κατι ακομα :033:

Αλλα ενας φιλος μου που του εχουν καει μια m/b μια καρτα γραφικων και κατι ηχεια. Καθως και To pc του αδερφου του που το ειχε παρει απο εκει ειχε προβλημα.

Την m/b την αλλαξαν, την καρτα γραφικων επειδη ηταν παλιο μοντελο δεν θυμαμαι ποιο του εδωσαν μια 7600(δεν τον χαλασε) και τα ηχεια που τα ειχε καψει αυτος απο βλακεια του επισης του τα αλλαξαν(μαλλον επειδη ηταν innovator :p )

Το Pc του αδερφου του απο κακου ηταν να μην το εφτιαχναν...

Τωρα οτι καθυστερησαν εννοειται...

Τι να πω... Εγω και το συγκεκριμενο παιδι δεν εχουμε κανενα προβλημα

απο το e-shop.

Και προσωπικα το εμπιστευομαι (μεχρι να μου την κανουν κ μενα)

Τωρα για τις καθυστερησεις 2 στις 6 παραγγελιες δεν ειναι και πολλες...

Και δεν ειναι και απολυτο οτι φταιει το καταστημα.. η μπορει να μην υπηρχε και διαθεσιμοτητα...

Θα ελεγα να περιμενουμε μια βδομαδα μετα που θα παραγγειλουμε απο οποιοδηποτε eshop για να αρχισουμε τηλεφωνα-fax-email.

Επισης σιγουρα ολοι οι ευχαριστημενοι πελατες δεν θα μπουν στο κοπο να γραψουν... Και εγω το σκεφτομουν να γραψω και λεω "κατσε ρε φιλε εγω εχω παρει 6 φορες απο το eshop, ο φιλος μου μπορει και τις διπλασιες και ειμαστε ευχαριστημενοι και οι 2.. γιατι να γραφονται μονο τα κατα?"

Επισης ειδα οτι 2 η 3 που εγραψαν καλα λογια ειναι Ηρακλειωτες σαν κ μενα...

Ρε παιδια τι παιζει μηπως το E-shop αγαπαει λιγο παραπανω τους Κρητικους; :p

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου άποψή μου είναι ότι 150 φορές να αγοράσεις παίζει και να μη σε νευριάσουν ούτε μία. ΤΟ πρόβλημα εμφανίζεται όταν αρχίσεις να τους χρειάζεσαι. Ναι εντάξει κι εμένα 1 μνήμη, μία μητρική και άλλα ψιλολοΐδια μου τα έχουν αλλάξει επί τόπου. Αλλά αυτά είναι η μειοψηφία στα 3-4 χρόνια που ψώνιζα από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει αν σου βγαλαν κακια ενω τους εχεις σκασει τοσα τι να πω...

Εχεις δικιο..

Αλλα επισης πιστευω οτι δεν υπαρχει καταστημα που να μην εχει αφησει

καποιον δυσαρεστημενω ειτε αυτο ειναι online ειτε offline :p

Επισης χθες ημουν σε ενα νετκαφε ενος φιλου και ειχε ερθει ενα παιδι που εχει μια εταιρια με Η/Υ για να βγαλει μια προσφορα επειδη ο φιλος μου θελει να βαλει καινουρια PC...

Σηζητουσαμε εκει για τι πραγματα να βαλει.. Οταν ειπαμε για m/b του λεω εγω ενα μοντελο της Gigabyte.

Μου λεει λοιπον το παλικαρι

-πολυ καλες οι Gigabyte αλλα...

Αλλα;

-Τις περισσοτερες φορες που ειχα προβλημα δεν μου γυρισαν την m/b μου ειπαν οτι τις εχω καψει εγω.... Εκει τωρα τι κανεις; Εγω σαν εταιρια δεν πρεπει να την αλλαξω στον πελατη;

Ναι του λεω...

-Γιατι ομως να την αλλαξω εγω;

Ε και τι θα κανεις;

-Τι να κανω μου λεει απο δω και περα οποιος μου ζηταει Gigabyte του λεω οτι το και το παιζει και αν θελεις σου βαζω GA αλλα το ρισκο δικο σου.

Δηλαδη ενταξει και το παλικαρι εταιρια εχει δεν ειναι της πλακας αλλα η

Gigabyte ειναι ΕΤΑΙΡΙΑ και επειδη ειναι μεγαλη τρωει την μικρη :p

Και η εταιρια η μικρη τρωει τον πελατη :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.