Jump to content



Nα πάω πάλι για φορματ?


simboy

Recommended Posts

ολα άρχισαν μαλλον όταν εβαλα το Β-defender. Δεν ξέρω αν εφταιγε κατι σ' αυτο αλλα οταν έχω καποιο cd-rom και παραλληλα προσπαθω να κάνω κατι αλλο στο pc π.χ να ακουσω καποιο τραγουδι κολλαέι το συμπαν.

Καποια στιγμη οταν εκανα restart εβγαλε μια μπλε οθόνη που έγραφε κατι για consistency. Εβγαλα το Β-defender αλλα δεν εγινε τιποτα. Καμμια ιδέα για το τι μπορεί να φταίει και τι να κάνω???:115:

Link to comment
Share on other sites

αφού κάνεις καθαρή εγκατάσταση των win (με στάνταρ προγράμματα - оффјсе,photoshop ktl) κάνεις ένα ghost σε άλλο σκληρό ή σε dvd για να μην χρειάζεσα κάθε φορά format (εγώ μόλις έφτιαξα boot dvd των win που έχω μέσα εφαρμογές (office, antivirus, acrobat reader...) που τα τρέχω μετά το install twn windows με batch file (δεν κάθομαι να τρέχω κάθε install χωριστά)), - αλλά το unattended install άλλου παπά ευαγγέλιο

Link to comment
Share on other sites

αφού κάνεις καθαρή εγκατάσταση των win (με στάνταρ προγράμματα - оффјсе,photoshop ktl) κάνεις ένα ghost σε άλλο σκληρό ή σε dvd για να μην χρειάζεσα κάθε φορά format (εγώ μόλις έφτιαξα boot dvd των win που έχω μέσα εφαρμογές (office, antivirus, acrobat reader...) που τα τρέχω μετά το install twn windows με batch file (δεν κάθομαι να τρέχω κάθε install χωριστά)), - αλλά το unattended install άλλου παπά ευαγγέλιο

Ωχ είμαι άσχετος και δεν τα κατάλαβα όλα τα παραπάνω :p

ΑΑΑΑΑΑΑΑ χμμμ

Κάνω ghost να νομίζει μέσα από το bios ότι είναι cdrom τα windows ? (ωχ καλύτερα να μη μιλάω :p ) Πάντως παιδιά δε θα πιστέψετε τι έφταιγε .......

ΤΟ NERO !!!!!!!!!!!!!!! Με το που το έβγαλα όλα Ok

(τρώει κάτι ψιλοκοληματάκια το pc αλλά οκ )

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πάλι κολλάει το pc όταν του βάζω cd ή dvd :(

Τι στο καλό να φταίει ? θα με πιστέψουν αν πάρω το dvd πίσω και τους πω ότι κολλάει το pc ? δεν τυχαίνει πάντα αλλά μόνο όταν τρέχω κάτι άλλο παράλληλα στο pc

Link to comment
Share on other sites

ΜΠΕΛΑΣ !!!!!

Εβγαλα το καινούργιο dvd rw και έβαλα το παλιό

Με το παλιό δεν κολάει

Το βγάζω και βάζω το καινούργιο κολάει

Τους το παίρνω πίσω μου δίνουν καινούργιο , πάλι κολάει

Μου λένε στο τηλέφωνο να δω τις ρυθμίσεις αν είναι p o mode ή dmi mode

To είδα και αυτό

Δεν είναι P i mode

Μου λένε ότι είναι θέμα επεξεργαστή τότε και πρέπει να πάρω τον υπολογιστή μου εκεί για να το δουν

Θα πληρώσω δηλαδή πάλι για τσεκ στο pc .......

Αμάν το γιοφύρι της Αρτας έγινε αυτό το pc

Ρε παιδιά πείτε μου , γιατί με το παλιό recorder δεν κολάει και με το καινούργιο όταν βάζω cd μέσα κολάει ?

Και είναι σίγουρα θέμα επεξεργαστή ή θα χαλάσω τσάμπα τόσα λεφτά πάλι ?

Link to comment
Share on other sites

Aπλά σπίτι δεν έχω νετ οπότε μέχρι τη Δευτέρα θα μείνω με την αγωνία τι να κάνω σε περίπτωση που με το καλώδιο δεν αλλάξει κάτι :(

Ευχαριστώ .... ελπίζω να φταίει αυτό αν και μου φαίνετε παράλογο να δουλεύει το καλώδιο επιλεκτικά

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ............ μπορείτε να μου τα ψάλλετε ..........

Αν σας πω τι έφταιγε ....

Το NERO !!!!!! με το που το έβγαλα έπαψαν τα προβλήματα

Αδικα επέστρεψα δύο φορές το dvd και πήρα παλιότερο μοντέλο :((((((((

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.