Jump to content



SAMSUNG 32'' LE32R71B


Braveheart

Recommended Posts

ο ενισχυτης γραφει 600w, τωρα για per channel κλπ δεν ξερω το μονο που ξερω ειναι οτι κανει 300 ευρω λολ.:098:

Ξερεις αν ολες οι συσκευες συνοδευονται με τα απαραιτητα καλωδια ή θα πρεπει να τα τα αγορασω και ΑΥΤΑ ξεχωριστα? :022:

Δεν θα εχεις προβλημα με την ισχυ.Ισως ειναι καλυτερα παντως να πας σε pioneer 416 η yamaha 359.Ειναι και πιο φθηνοι ισως και σιγουρα καλυτεροι.

Τα καλωδια μαλλον θα υπαρχουν με τα ηχεια.Αλλιως τα αγοραζεις εσυ.Δεν ειναι ακριβα παντως.

PS. Τολη καλοριζικη!HDMI αμεσως! :033:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply
PS. Τολη καλοριζικη!HDMI αμεσως! :033:
Να 'σαι καλά, ρε Χρηστάρα... Μπάααα... δεν το βλέπω. Να σου θυμίσω ότι θα είναι στο σπίτι των γονιών μου, όπου τον μισό χρόνο θα λείπουν. Δεν υπάρχει λόγος, τουλάχιστον όχι ακόμα.
Link to comment
Share on other sites

για πε καταστημα για τους ενισχυτες που ειπες στο πλαισιο δεν τους εχει...καλυτερα πες καταστημαπου να υπαρχει στο mall γιατι εκει θα παω να τα αγορασω βαριεμαι να τρεχω απο δω και απο κει λολ

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μαζευτηκαμε πολλοι με τις ιδιες (η σχεδον ιδιες τηλεορασεις).

Ταιριαζει με την κουβεντα και το θεμα της κεραιας.

Ρε παιδια το θεμα της κεραιας με ταλαιπωρει χρονια.

Ειναι κριμα να βλεπεις την tv σε dvd, pc κλπ να εχει τρομερη αποδοση και εξαιτιας κεραιας να ειναι "απαραδεκτη" οταν βλεπεις απλα τηλεοραση επειδη εμφανιζει ειδωλα, χιονια και ενα σωρο ακομα αηδιες.

Για ριξτε ιδεες γιατι πιστευω ειναι αρκετοι αυτοι που αντιμετωπιζουν καθημερινα αυτο το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μαζευτηκαμε πολλοι με τις ιδιες (η σχεδον ιδιες τηλεορασεις).

Ταιριαζει με την κουβεντα και το θεμα της κεραιας.

Ρε παιδια το θεμα της κεραιας με ταλαιπωρει χρονια.

Ειναι κριμα να βλεπεις την tv σε dvd, pc κλπ να εχει τρομερη αποδοση και εξαιτιας κεραιας να ειναι "απαραδεκτη" οταν βλεπεις απλα τηλεοραση επειδη εμφανιζει ειδωλα, χιονια και ενα σωρο ακομα αηδιες.

Για ριξτε ιδεες γιατι πιστευω ειναι αρκετοι αυτοι που αντιμετωπιζουν καθημερινα αυτο το προβλημα.

Είχα και εγώ πρόβλημα με την κεραία και στον σπίτι των γονιών μου και σ' αυτό που μένω τώρα.

Διαφορετικά προβλήματα πάντως:

1) στο σπίτι των γονιών μου είχα απίστευτες απώλειες σήματος, λόγω της εσωτερικής καλωδίωσης (τοίχου) και δεν έβλεπα σχεδόν τίποτα. Αυτό λύθηκε περνώντας εξωτερικό καλώδιο και με ένα διακλαδωτήρα από την ταράτσα κατ' ευθείαν στο σαλόνι. ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ διαφορά εικόνας. Μέρα με την νύχτα.

2) εδώ που μένω τώρα είχα απαράδεκτο MEGA και ALPHA. μετά από λίγο ψάξιμο είδαμε ότι όλη η πολυκατοικία έπαιρνε από την κεραία χωρίς κατανεμητή (ενισχυτή), απλά με διακλαδωτήρες. Βάλαμε έναν ενισχυτή μετά την κεραία και ωωωωω..... σαν από θαύμα... και MEGA και ALPHA και απ' όλα.

Ελπίζω να σε βοήθησα. Δοκίμασε πρώτα με καλώδιο (που είναι και το πιό φτηνό).

Link to comment
Share on other sites

Την παρήγγειλα την τηλεόραση τελικά χθες.

Την Samsung LE32R32B...

Braveheart1980, από το the Mall από τον Κωτσόβολο την πήρα. (το 'πιασες το υπονούμενο;))

Το γνωριζω αγορινα μου

Εδω θελω να κανω μια καταγγελια

Ο Τολης ηταν παρεα με μια αιθερια υπαρξη αγνωστων λοιπων στοιχειων...

Λολ!

Καλοριζικη!(η TV ε,μην παρεξηγηθουμε! )

Link to comment
Share on other sites

Το γνωριζω αγορινα μου

Εδω θελω να κανω μια καταγγελια

Ο Τολης ηταν παρεα με μια αιθερια υπαρξη αγνωστων λοιπων στοιχειων...

Λολ!

Καλοριζικη!(η TV ε,μην παρεξηγηθουμε! )

Όλα θα τα πεις βρε...; :063:

:115: Φίλη, παιδιά. Απλά φίλη. :115:

Link to comment
Share on other sites

Δε λέω πολύ καλή τηλεόραση φαίνεται, αλλά υι ναλέμε ρε παιδιά το service είναι ότι χεορότερο υπάρχει!!!!!!!!

Καταρχήν αν πάθει κάτι η τηλεόραση σου

1) τα φορτώνουνε όλα εσένα με 46euro ελάχιστη χρέωση + εργάσια

2) και ας είναι μέσα στην εγγύηση,

3) και δεν υπάρχει πλέον κεντρικό service παρά μόνο εξουσιοδοτημένα μαγαζάκια που είναι GTP (συγκεκριμένα σε ένα από αυτά που έπεσα είδα και έπαθα).

Όλα αυτά για μια 27LR51 (νομίζω) προσοχή στο service λοιπόν και αν γίνει κάτι βάλτε τις φωνές.

Link to comment
Share on other sites

Θα διαφωνήσω μαζί σου. Εγώ που έχω μιά plasma 42" κάποια στιγμή που νόμιζα ότι είχε πρόβλημα και ότι έβγαινε κάποιος παράξενος ηλεκτρονικός θόρυβος από τα ηχεία (μεταξύ μας, ... έβγαινε), ήρθαν σπίτι, την πήραν την έλεγξαν και μετά από μία εβδομάδα την είχα πάλι σπίτι (χωρίς χρέωση) αφού δεν είχε πρόβλημα (όταν ήρθε σπίτι, πράγματι δεν είχε πλέον πρόβλημα).

Μάλλον έπεσες σε λωποδύτες.

Link to comment
Share on other sites

Δε λέω πολύ καλή τηλεόραση φαίνεται, αλλά υι ναλέμε ρε παιδιά το service είναι ότι χεορότερο υπάρχει!!!!!!!!

Καταρχήν αν πάθει κάτι η τηλεόραση σου

1) τα φορτώνουνε όλα εσένα με 46euro ελάχιστη χρέωση + εργάσια

2) και ας είναι μέσα στην εγγύηση,

3) και δεν υπάρχει πλέον κεντρικό service παρά μόνο εξουσιοδοτημένα μαγαζάκια που είναι GTP (συγκεκριμένα σε ένα από αυτά που έπεσα είδα και έπαθα).

Όλα αυτά για μια 27LR51 (νομίζω) προσοχή στο service λοιπόν και αν γίνει κάτι βάλτε τις φωνές.

Γιατί μήπως έχει η Sony καλή υποστήριξη;Μην πώ για τις τηλεοράσεις που βγάζει. Μετά από 1,5 χρόνο λειτουργίας(τελευταίο μοντέλο WEGA) τα παιξε το τροφοδοτικό.Το μανίκι πήγε 180 ευρά και οι τύποι στο service απαράδεκτοι(ειλικρινα το μετάνιωσα που την έφτιαξα) αλλά ελέω 'σφιχτής ζώνης' τούτο τον καιρό της έδωσα παράταση και αναμένω για να πάρω καμιά 40άρα σε καμιά ευκαιρία.

Μερικές πληροφορίες που έχω ακούσει από διάφορους μετρ του είδους. Η samsung είναι και κατασκευάστρια panels και τροφοδοτεί πολλές εταιρείες με τέτοια. Αν παρατηρήσει κανείς τα panels της είναι μια γενιά μπροστά πάντα από όλες τις άλλες. Του τέστιν αν δείτε τα μοντέλα της αυτή τη στιγμή στην αγορά(μιλάμε για τα πρόσφατα μοντέλα lcd) όλα έχουν τρομερή φωτεινότητα και λόγο αντίθεσης τoυλάχιστον 3000:1. Οι υπόλοιπες αν παρατηρήσετε έχουν σαφώς χαμηλότερες επιδόσεις. 'Ετσι εξηγείται γιατί οι sansung κοστίζουν λίγο παραπάνω από τις άλλες.Αξίζουν...

Βέβαια ακόμη καλύτερες επιδόσεις πετυχαίνει κανείς με μια plasma υπό προϋποθέσεις βέβαια. Αυτό οφείλεται στο ότι έχουν πολύ μεγαλύτερο λόγο αντίθεσης που φτάνει μέχρι και 10000:1 που σημαίνει ακόμη πιο έντονες αποχρώσεις. Το πρόβλημά τους πεικεντρώνεται στο ότι σαν panels έχουν το μισό χρόνο ζωής(περίπου 10.000 ώρες μέγιστης απόδοσης) από ότι σε μια lcd(20.000 ώρες) όπως επίσης και στο ότι λόγω των μεγάλων διαστάσεων που παράγονται πρέπει να έχεις και τον κατάλληλο χώρο για να τις τοποθετήσεις και να τηρείς την απαραίτητη απόσταση αλλιώς ξεχωρίζεις τα leds που έχει και χαλάει η εικόνα(σαν να βλέπεις crt από πολύ κοντά).

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια ακόμη καλύτερες επιδόσεις πετυχαίνει κανείς με μια plasma υπό προϋποθέσεις βέβαια. Αυτό οφείλεται στο ότι έχουν πολύ μεγαλύτερο λόγο αντίθεσης που φτάνει μέχρι και 10000:1 που σημαίνει ακόμη πιο έντονες αποχρώσεις. Το πρόβλημά τους πεικεντρώνεται στο ότι σαν panels έχουν το μισό χρόνο ζωής(περίπου 10.000 ώρες μέγιστης απόδοσης) από ότι σε μια lcd(20.000 ώρες) όπως επίσης και στο ότι λόγω των μεγάλων διαστάσεων που παράγονται πρέπει να έχεις και τον κατάλληλο χώρο για να τις τοποθετήσεις και να τηρείς την απαραίτητη απόσταση αλλιώς ξεχωρίζεις τα leds που έχει και χαλάει η εικόνα(σαν να βλέπεις crt από πολύ κοντά).
Συμφωνώ απόλυτα μ' αυτό... Μπορώ να σας πώ ότι μετά από δύο χρόνια που έχω την plasma Samsung PS42D4SKX, όχι απλά είμαι ευχαριστημένος... Ξετρελαμένος θα έλεγα. Είναι αδιαμφισβήτητα η καλύτερη αγορά μου μέσα στο σπίτι.

Σε τηλεόραση (κανάλια - αντενα) είναι κορυφή με το πανοραμικό mode που έχει, και με DVD.... σινεμά ο Παράδεισος... :057:

Link to comment
Share on other sites

αμα ενας καλος ενισχυτης κανει τοσο (700+) τοτε κλαψτα χαραλαμπε. Οθονη player και ηχεια κοστιζουν ολα μαζι 1706 ευρω. Εγω μεχρι 2000 ευρω διαθετω παραπανω δεν δινω...Βεβαια αμα παρω ενα ετοιμο συστημα ηχου θα μου βγει πιο φτηνα αλλα δεν ''γουσταρω'' τα dvd player που χουν πανω.

Εαν υπαρχει κανα καλος (που λεει ο λογος) ενισχυτης στα 300 ευρω καλα θα ηταν.

Για αυτο και σε ρωτησα ποσα διαθετεις? Εφοσον θελεις να κρατησεις χαμηλα το κοστος τοτε η επιλογη των ηχειων που εκανες δεν ταιριαζει με τον sony η ακομα και τον 359 της yamaha που ειναι πολυ ανωτερος.Τα ηχεια αυτα θελουν πολυ καλυτερο ενισχυτη για να δωσουν αυτα που υποσχονται και οχι στο τομεα της εντασης αλλα σε ολο το φασμα.

Χωρις να ξερω ακομα το ποσο που δινεις για home cinema (δεν ξερω ποσο πηρες την TV) Ενα καλο και οικονομικο σετ ειναι το παρακατω.

Front: Magnat Monitor 880 240e

Center: Magnat Monitor Center 210 75e

Surround: Magnat Monitor 220 100e

Sub: Crystal Audio THX 10'' η το φοβερο Yamaha YST-515 300e

AV Amplifier: Yamaha 396. 250e

Αυτο το σετ ειναι δοκιμασμενο και κατα την αποψη μου πολυ καλο στο τομεα αποδοση - τιμη. Βεβαια με ανωτερη σειρα ενισχυτη πχ Yamaha 697 θα εχεις αλλο αποτελεσμα.Δεν χρεαζεται να εχεις ηχειο αναφορας για να ακουσεις την διαφορα 2 ενισχυτων με τοσο μεγαλη διαφορα στα τροφοδοτικα.Αλλα ακομα και αυτος θα σε ικανοποιησει αρκετα συμφωνα με τις απαιτησεις που ειπες οτι εχεις.

Οι τιμες ειναι καταλογου οποτεστα καταστηματα λογικα ισως να πετυχεις κατι καλυτερο (Κωτσοβολος, media Markt και σαφως Πλαισιο δεν εχουν τετοια πραγματα)Πρεπει να πας σε μαγαζι που να δουλεβει οποσδηποτε σοβαρες εταιριες οπως ο Νακκας και την Elasyn.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.