Jump to content



Οι πιο κουφές ερωτήσεις που έχετε ακούσει από άσχετους για PC...


Makis Hourdakis

Recommended Posts

Πριν κανα μήνα στο στοκ ζαιμη...

Βλέπω εγώ μια mobo ΑΜD και ρωτάω:

εγώ : αυτή η μητρική πέρνει barton (για πλάκα ρώτησα nf2 ηταν :p) ?

αυτός : τι μπάρτον? ΑΜD είναι

εγώ : είναι πυρήνες του Athlon Xp οι μπάρτον

αυτός : μήπως ενωείτε FX που διαφέρουν απο τα τους κανονικούς Α64?? (το μαθανε και το κανανε πιπίλα :p)

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

To σκινικό έχει ξαναγίνει απαντόντας μου αλλος αυτή την φορά

τι να πάρω?

Η ερώτηση στο (μ) παρτον :tomato:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Συζήτηση με *καθηγήτρια πανεπιστημίου*, με πτυχίο πληροφορικής επιστήμης και βελτιστοποίησης από Εγγλέζικο πανεπιστήμιο, περί υπολογιστών η κουβέντα κατέληξε και στα συστήματα ψύξης. Δεν περίμενα να γνωρίζει και πολλά η γυναίκα αφού ήταν αισίως αρκετά άνω των 50 ετών και σπούδασε πληροφορική σε συστήματα με διάτρητες κάρτες, συμπεριλαμβανόμενου του γεγονότος ότι οι συγκεκριμένοι καθηγητές σπανίως ανανεώνουν τις γνώσεις τους, αλλά αυτό δεν το περίμενα. Αφού λοιπόν της εξηγούσα τις βασικές αρχές του Phase change cooling, πως λειτουργεί με απλά λόγια και τι προϊόντα υπάρχουν, άκουσα την εξής ερώτηση από τις εκατοντάδες ( λογικές ) που περίμενα, η οποία μου δημιούργησε καρδιακό πρόβλημα 20 χρόνια πριν την ώρα μου αφού ήδη της είχα πει ότι οι συμπιεστές δουλεύουν με ρεύμα 220v/50Hz στην πλειοψηφία τους :

"Καλά, και πως παίρνουν ρεύμα αυτά τα συστήματα;"

Ναι, δεν γέλασα, μόνο επειδή είναι αρκετά μεγαλύτερη και θεωρούμαστε και φίλες. Ίσως και λόγω ψυχολογικού σοκ. Απλά απάντησα 'Από την πρίζα;'.

Link to comment
Share on other sites

μπορει να μη την ενδιεφερε καθολου το θεμα και για να μη σου πει "δε μας χ@ζεις ρε Νταλαρα" να εκανε μια ερωτηση η γυναικα.

ε μα την αρχισες και εσυ με τα εξτρεμε συστηματα ψυξης ενος πισι. θα της επεσε βαρυ μετα το φαγητο.

αν ηταν καθηγητης ψυκτικος σε ΙΕΚ μπορει και να τον ενδιεφερε για να φτιαξει κανα ψυγειο για τα ραπανακια.

παντως ευτυχως που ηταν γυναικα και δεν ηταν αντρας καθηγητης. οι γυναικες ειναι ποιο διακριτικες και δεν ακουσες τιποτα βαρυ

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από stamatas [Σήμερα, στις 15:20]

μπορει να μη την ενδιεφερε καθολου το θεμα και για να μη σου πει "δε μας χ@ζεις ρε Νταλαρα" να εκανε μια ερωτηση η γυναικα.

ε μα την αρχισες και εσυ με τα εξτρεμε συστηματα ψυξης ενος πισι. θα της επεσε βαρυ μετα το φαγητο.

αν ηταν καθηγητης ψυκτικος σε ΙΕΚ μπορει και να τον ενδιεφερε για να φτιαξει κανα ψυγειο για τα ραπανακια.

παντως ευτυχως που ηταν γυναικα και δεν ηταν αντρας καθηγητης. οι γυναικες ειναι ποιο διακριτικες και δεν ακουσες τιποτα βαρυ

Δεν κατάλαβες, αυτή με ρωτούσε για τα καινούργια συστήματα ψύξης γιατί είχε ακούσει πολλά και διάφορα ( για νερά κτλ ) και την ερώτηση την έκανε όντως αθώα.

Δεν την είχα δει πρώτη φορά, έχουμε μιλήσει πολλές φορές μαζί. Έχει κάνει πολλά 'χοντρά'. Στο βιβλίο της γράφει ότι τα CD έχουν επίστρωση *αλουμινίου*, μεταξύ άλλων πολλών.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kender [Σήμερα, στις 11:26]

Σημερα: εγώ: Θα πάρω 6600gt SLI

φίλος: Καλά δε θα πάρεις nforce 4??:worship: :worship:

Ρε τρομπα,οταν παιζαμε CS το ειπες και δεν το ακουσα καλα.

Και οταν ειπα "¨Δε θα παρεις την nforce 4 ?" εννοουσα την Ultra!

Που θες να ξερω εγω οτι εσυ θες να παρεις sli? Εκεινη την ωρα θεριζα τον blade!

Link to comment
Share on other sites

Τα windows 95 έχουν κυκλοφορήσει εδώ και ένα χρόνο περίπου .Κάποιος φίλος μου πήρε καινούργιο pc (εγώ τότε με 486 dx2 στα 66) και με πέρνει τηλέφωνο να μου πει τα νεα ότι παρέλαβε το νεο μηχάνημα και με προσκαλεί για καφέ για να το θαυμάσουμε μαζί. Εγώ τότε δεν ήξερα και παρα πολλά αλλά τα παιχνίδια τα έπεζα μια χαρα. Τέλος πάντων πάω σπίτι του και τον βλέπω κιτρινισμένο.

-Τι έγινε ρε Κώστα τί έπαθες;;

-Δεν ξέρω αλλά μάλλον είναι χαλασμένο το πληκτρολόγιο.

-Γιατι;;;

- Να ανοίγω το pc μπαίνει στα windows πατάω dir και enter και δεν κάνει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από stamatas [Σήμερα, στις 15:47]

μιλαμε δηλαδη για ασχετη. εχει γραψει και βιβλια? ασε καταλαβα.

και φυσικα εσεις κανετε τα βιβλια της στη σχολη ε?

3 από όσο ξέρω.

Κάνουνε κάποιοι τυχεροί φοιτητές το ένα από τα 3 νομίζω, δόξα τον Θεό εγώ δεν φοιτώ εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό που γράψατε για το που ακουμπάνε τον καφέ εκεί πάνω που βγάινει το cd-rom, κάποιοι ίδρωναν σε τέτοια πράγματα. Μιλάω τώρα δεκαετία 80-90, με τους επιστήμονες της IBM να πειραματίζονται γενικά σε υπολογιστές , και ξαφνικά να τους παρουσιάζεται μήνυμα στην οθόνη "Παρακαλώ τοποθετείστε τον καφέ σας πάνω μέσα σε ένα 30 sec διαφορετικά θα διαμορφωθεί ο δίσκος σας" και συχρόνως έβγαινε το cd-rom. Φυσικά ήταν ιός-φάρσα αλλά την συγκοπή......

Ή το άλλο: Κατα το 95 είχε πάρει κάποιος τηλέφωνο τον τεχνικό και ρωτούσε για ένα πληκτρολόγιο που ήθελε να το συνδέσει στην τηλεόραση. Ο κακόμοιρος τεχνικός προσπαθούσε να του εξηγήσει ότι αυτό δεν υφίστανται αλλά εκείνος επέμενε ότι σόιν και καλά υπάρχει τέτοιο πληκτρολόγιο και μάλιστα αυτός θα το συνδέσει!

Link to comment
Share on other sites

Πήρε ένας φίλος πέρυσι υπολογιστή quest από τα EXPERT εδώ που μένω. Η κάρτα που ήταν στην τιμή ήταν μια GF4MX440 με 128ΜΒ..

Όταν τελικά παίρνει τον υπολογιστή βλέπει ότι η κάρτα ήταν 64ΜΒ. Παίρνουμε αμέσως τηλέφωνο στον υπεύθυνο του τοπικού EXPERT να του το αναφέρουμε, και η απάντηση του..

ΒΕΒΑΙΩΣ, ΛΑΘΟΣ ΘΑ ΕΓΙΝΕ.... ΦΕΡΤΕ ΤΗΝ ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΑΛΛΑ 64ΜΒ ...!!!!!.....:tomato::hehe::rofl::wall: :happy2: :crazy::help: :giveup: :jump1:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το έχω copy&paste, το είχα πάρει απο ένα site, δεν θυμάμαι ποιο, μου φαίνεται ήταν το pcmag.gr.

Σημείωση: Ο αποστολέας αυτού του μυνήματος δεν ευθύνεται για όποιες ζημιές θα προκύψουν στο υλικό μέρος ή στο λογισμικό του υπολογιστή πάνω στον οποίον θα εφαρμοστουν οι παρακάτω οδηγίες, ούτε για τυχον χρηματικές απώλειες ή ψυχίκές βλάβες που θα προκύψουν από την στέρηση του υπολογιστή κατα τη διάρκεια της επισκευής αυτού.

Εδώ είναι ένα παιχνίδι το οποίο θα σας δείξει καθαρά τι τύπος χρήστη είστε και πως χρησιμοποιείτε το PC σας... Το μόνο που απαιτείται από εσάς είναι λίγη καταστροφική διάθεση και αρκετά χρήματα που θα σας βοηθήσουν να επαναφέρετε τον υπολογιστή σας σε φυσιολογική κατάσταση μετα από το πέρας αυτόυ του τέστ.Ας αρχίσουμε λοιπόν...

Δοκιμάστε τα εξής:

1.Με το κοπίδι ανοίξτε μερικές τρύπες στο μπαλάκι του ποντικιού σας. Ο κέρσορας στην οθόνη θα τρελαθεί τελείως, το βελάκι θα πηγαίνει σε εντελώς τυχαία σημεία. Τα προγράμματα θα ανοίγουν στο random. Αν ανοίξει το σωστό πρόγραμμα κερδίζετε 3 πόντους. Αν ανοίξει άλλο, χάνετε 2. Αν δεν ανοίξει απολύτως τίποτα, δεν παίρνετε βαθμούς. Έχετε στη διάθεση σας τρεις προσπάθειες.

2.Αλλάξτε τη θέση των πλήκτρων στο πληκτρολόγιο. Πολύ διασκεδαστικό για όσους χρησιμοποιούν πολύ κειμενογράφους. Το δοκίσαμα γαι εκώ. Κάθε σωστό γράμμα κερδίζει 2 πόντους, κάθε λάθος παίρνει 0. Μπορείτε να πληκτρολογήσετε μόνο μία λέξη των 5 γραμμάτων.

3.Τίποτα δε συγκρίνεται με τη χαρά της εγκατάστασης των Windows (ανεξαρτήτως έκδοσης). Φτιάξτε ένα batch file με την εξής εντολή μέσα: 'format c:'. Βάλτε ένα shortcut στο desktop και δώστε του το όνομα 'Internet Explorer' και το αντίστοιχο εικονίδιο, αφού έχετε σβήσει όλα τα κανονικά shortcut από την Έναρξη και την γρήγορη εκκίνηση, ώστε να ανοίγετε τον Internet Explorer από το φάκελο των windows. Μετά από λίγο θα το έχετε ξεχάσει και σύντομα θα την πατήσετε. Δεν παίρνετε κανένα πόντο γι αυτό. Αρκεί η χαρά της εξερεύνησης του Plug'n'Play.

4.Αφού έχετε αγοράσει ένα καινούριο ποντίκι, μεγαλώστε τα εικονίδια της επιφάνειας εργασίας (desktop), από τον πίνακα ελέγχου (control panel) | οθόνη (display) | εμφάνιση (appearance) | εικονίδια (icon) . Κάντε το size πάνω από 100 και πατήστε apply. Δοκιμάστε το αντίστοιχο με size 4. Προσπαθήστε να πετύχετε τα εικονίδια με το βελάκι. Κάθε επιτυχία παίρνει 3 πόντους, αστοχία 0, λάθος εικονίδιο -3 πόντοι. Έχετε στη διάθεση σας τέσσερις προσπάθειες.

5.Χαράξτε το motherboard του πισιού σας με το κοπίδι σε τυχαία σημεία. Δείτε τι επίπτωση έχει στα προγράμματα που χρησιμοποιείτε. Για κάθε SYSTEM FAILURE, μήνυμα σφάλματος, crashάρισμα ή κόλλημα κερδίζετε 5 πόντους. Αν γίνει restart χωρίς προειδοποίηση, κερδίζετε 7 πόντους. Αν καεί κάποια από τις συσκευές του πισιού ή βγουν καπνοί, παίρνετε 9 πόντους. Αν πέσει και η ασφάλεια κερδίζετε 30 πόντους. Μπορείτε να τρέξετε όποιο πρόγραμμα επιθυμείτε, αλλά μόνο 5 φορές. (hot tip: φροντίστε το πρόγραμμα να είναι το πιο απαιτητικό που διαθέτετε και να κάνει χρήση όσο το δυνατό περισσότερων συσκευών από αυτές που έχετε στο πισί σας).

6.Αφού έχετε αλλάξει mobo , κολλήστε ένα κομμάτι γυαλόχαρτο (κομμένο στο κατάλληλο μέγεθος) στο πίσω μέρος μιας δισκέτας. Βάλτε την εν λόγω δισκέτα στον αντίστοιχο οδηγό. Μετά πάτε στο ο υπολογιστής μου(my computer) | Δεξί κλίκ στο drive A: | διαμόρφωση(format)

πατήστε εκκίνηση. Τώρα μπορείτε να απολαύσετε το γλυκό ήχο rap που βγαίνει από το πισή.

Μετά δοκιμάστε μια κανονική δισκέτα. Αν δεν παίξει κερδίζετε 10 πόντους. Αν μπορείτε να διαβάσετε τα περιεχόμενα της χάνετε 9 πόντους. Αν μπορείτε να γράψετε κάτι στη δισκέτα και αυτά που γράψατε να διαβαστούν κανονικά, χάνετε 12 βαθμούς. Εδώ έχετε μόνο μια προσπάθεια

(hot tip: στα Windows 95/98/Me, φροντίστε να είναι επιλεγμένη η επιλογή "πλήρης, ενώ στα 2000/ΧΡ ότι δεν είναι τσεκαρισμένο το "γρήγορη διαμόρφωση")

7.Αφού έχετε αποσυνδέσει ή έχετε αγοράσει καινούριο floppy disk drive, ρίξτε πάνω από 7 σταγόνες νερό πάνω από την οθόνη, μέσα από τις τρύπες εξαερισμού. Προσέξτε η οθόνη να είναι σε λειτουργία. Αν εμφανιστούν ατέλειες στην απεικόνιση παίρνετε 1 βαθμό. Αν η οθόνη τρεμοπαίξει ή σβήσει, 6 βαθμούς. Αν βγεί καπνός κερδίζετε 12 πόντους. Αν η οθόνη βγάζει μπουρμπουλήθρες ή στάζει από το κάτω μέρος της τότε ρίξατε πολύ νερό και χάνετε 8 πόντους

8.Αφού πάτε για επισκευή ή αλλάξετε οθόνη, ανασηκώστε την κεντρική μονάδα από τη μία πλευρά μόνο, τόσο που να φαίνονται τα ποδαράκια της. Τώρα κάντε copy 3 από τα αρχεία σας σε διαφορετικούς φακέλους. Για κάθε αρχείο που αντιγράφτηκε και διαβάζεται παίρνετε 3 πόντους, για κάθε φάκελο που αντιγράφτηκε αλλά δεν διαβάζεται μόνο 1 πόντο και για κάθε αποτυχία χάνετε 3. (hot tip: επιλέξτε για την αντιγραφή μικρά αρχεία κειμένου γραμμένα στο σημειωματάριο (notepad) ή στο word. Δεν προτείνονται αρχεία μεγάλου μεγέθους όπως ταινίες .mpg ή .avi και αρχεία μουσικών κομματιών .wav ή .mp3).

9.Αποσυνδέστε το ανεμιστηράκι του επεξεργαστή. Πάρτε τηλέφωνο αυτόν που κατασκεύασε το PC για να σας πει πως θα κάνετε το πιση να μην κανει restart όταν η θερμοκρασία του επεξεργαστή ανεβαίνει επικίνδυνα. Αφήστε το πισή ανοιχτό όλη νύχτα να κάνει κωδικοποίηση αρχείων από .avi σε .mpeg . Μετρήστε την επόμενη το πρωί τη θερμοκρασία του. 100 βαθμοί Κέλσιου παίρνουν 2 πόντους. Κάθε 3 βαθμοί από εκεί και πάνω παίρνουν 1 πόντο έξτρα. Κάθε 2 βαθμοί από εκεί και κάτω σας αφαιρούν 2 πόντους. Αν καεί ο επεξεργαστής, χανετε 12 βαθμούς. Έχετε δικαίωμα να το κάνετε αυτό μόνο μια φορα. (hot tip: φροντίστε το βιντεάκι που θα κωδικοποιήσετε να έχει αρκετά μεγάλη διάρκεια, ώστε ο επεξεργαστής να δουλέυει συνεχώς... εκείνο το 8ωρο βιντεάκι που τραβήξατε με τη VHS κάμερα σας από τις περσινές διακοπές σας είναι ότι πρέπει...εισάγετε το στο PC σας με κάποιοα TV capture card ενώ θα το κωδικοποιείτε ταυτόχρονα σε mpeg2...)

10.Αφού ξανασυνδέσετε το ανεμιστηράκι του επεξεργαστή ή αλλάξετε επεξεργαστή σε περίπτωση που έχει καεί δοκιμάστε αν ο εκτυπωτής σας τυπώνει σε γυαλόχαρτο, σε βρεμένο χαρτί, σε εφημερίδα ή σε πλαστική σακούλα. Μπορείτε να δοκιμάσετε μόνο μια φορά το κάθε υλικό εκτύπωσης. Για κάθε paper jam (μπλοκάρισμα του χαρτιού στον εκτυπωτή) παίρνετε 2 βαθμούς, για κάθε παραμορφωμένη ή ημιτελή εκτύπωση 1 βαθμό, ενώ αν η εκτύπωση γίνει κανονικά χάνετε 4 βαθμούς.

11.Κάντε ανασυγκρότηση δίσκου (defrag) στο C:. Ενώ γράφονται δεδομένα χτυπήστε το σκληρό δίσκο με το σφυρί ελαφρά 3 φορές. Αν το πισι κολλήσει πατήστε το reset και αν δεν πιάσει αυτό βγάλτε το πισι από την μπρίζα. Μετά ανάψτε το πισι και κάνε έλεγχο δίσκου. Αν δεν κολλήσει το πισι κλείστε το παραθυρο της ανασυγκρότησης δίσκου και κάντε έναν έλεγχο δίσκου. Για κάθε κατεστραμμένη περιοχή δίσκου ή κατεστραμμένη μονάδα εκχώρησης (bad sector ή bad cluster) παίρνετε 6 βαθμούς. Για κάθε σφάλμα που δεν επιδιορθώνεται κερδίζετε 3 βαθμούς. Για κάθε σφάλμα που όμως επιδιορθώνεται 1 βαθμό. Αν τα σφάλματα, οι κατεστραμμένες περιοχές και οι κατεστραμμένες μονάδες εκχώρησης δεν ξεπερνούν μαζί τα 3 σε αριθμό, χάνετε 23 βαθμούς (αλλά θα πάρετε του βαθμούς που αντιστοιχουν σε αυτές τις λίγες κατεστραμμένες περιοχές, κατεστραμμένες μονάδες εκχώρησης και σφάλματα που καταφέρατε να συγκεντρώσετε) . Αν το πισι σας είχε κολλήσει μετά τα χτυπήματα με το σφυράκι, το κλείσατε και τώρα δεν μπορεί να ξεκινήσει όπως πρέπει ή κολλάει μόλις πατάτε το έναρξη, χάνετε 12 βαθμούς.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ:

=========

Βαθμολογία με αρνητικό πρόσημο:

Ή είστε τελείως αδέξιος, ή τελείως γκαντέμης, ή χρησιμοποιείτε σωστά το πισι σας.

0-10 βαθμούς:

Είστε ένας συνηθισμένος home user που αποφασίσατε να πειραματιστείτε στο πισι που κανονικά θα έπρεπε να ήταν ο χώρος εργασίας σας (λέμε τώρα). Επίσης είστε ελαφρώς γκαντέμης και αδέξιος.

11-20 βαθμούς:

Είστε ένας δημόσιος υπάλληλος με αρκετές γνώσεις καταστροφολογίας που συνδυάζονται αρκετά καλά με την όρεξη για καταστροφή και την επιδεξιότητα που διαθέτετε. Βέβαια υπάρχουν και αρκετά περιθώρια βελτίωσης.

21 βαθμούς και άνω:

Συγχαρητήρια!! Είστε ο απόλυτος καταστροφέας που συνδυάζει τις αυξημένες γνώσεις επί του αντικειμένου που έχει, την τεράστια επιδεξιότητα του καθώς και την τρομερή του όρεξη για καταστροφή τέλεια και αρμονικά.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα γνωστο "ασχετο" που εκανε το εξης.

Μου λεει εχει προβλημα δεν φορτωνει τα windows κολλαει σε μια μιαυρη οθονη.

Ε του λεω κανας σκληρος θα ειναι λογικο αφου εχεις πολυ υγρασια εκει περα.

Πηγαινοντας απο εκει, τον παρατηρω οτι αναβει τον υπολογιστη του και ειχε ακομη το καλλυμα ακομη πανω στον υπολογιστη.

Του λεω "καλα γιατι δεν βγαζεις το καλλυμα θα παθει τιποτα ο υπολογιστης"

και μου λεει δεν το βγαζω για να μην κρυωσει ο υπολογιστης.

Δηλαδη ?

Για να μην κολλησει κανα Ιο (!!!)

Γελαω λιγο αλλα βλεπω οτι η φατσα του ηταν σαν να καταλαβε οτι ειπε βλακεια, και τον ρωταω δεν πιστευω να το ελεγες στα σοβαρα, και μου λεει ετσι μου ειπαν, ε και τοτε επεσα κατω και λυθηκα !!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από apocalypse [02-02-2005 15:09]

Ψάχνοντας για 9800pro (τον καιρό που είχαν πέσει στα 300 το e-shop).

Συζήταγα με τον μαγαζάτορα (φέρνω-μόνο-nvidia-τις-πουλάω-πανάκριβα-και-θεωρώ-την-FX5200-δώρο-θεού) , ζητώντας τιμές για 9800pro.

"Τι την θες την ATI , αυτές καίγονται" Τίποτα εγώ.

"Φοβερά προβλήματα με τους drivers" Τίποτα εγώ.

"Είναι και πολύ πιο αργές" Τίποτα εγώ.

"Και Club3D , που έχουν χάλια ποιότητα;" Τίποτα εγώ.

Και με αποτελειώνει , λέγοντας με συνομοτικό ύφος :

"Κοίταξε , δεν το ξέρουν πολλοί , αλλά η nvidia αγόρασε την ATI. Θα πάρεις κάρτα από εταιρία που δεν υπάρχει πια; Που δεν θα έχεις πια υποστήριξη;"

Φυσικά δεν τον πίστεψα , οπότε το χόντρυνε :

"Δεν έχει ανακοινωθεί ακόμα δημόσια , αλλά εγώ το ξέρω από έναν γνωστό που δουλεύει στην ΚΥΠ"

Εκεί πλέον κουφάθηκα.

Τουλάχιστον δεν είπε οτι το άκουσε από τον James Bond.....

σεναριογραφος ο τυπος ε? :jump::woot: :X: :hehe: :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ngt

Ειχα γνωστο "ασχετο" που εκανε το εξης.

Μου λεει εχει προβλημα δεν φορτωνει τα windows κολλαει σε μια μιαυρη οθονη.

Ε του λεω κανας σκληρος θα ειναι λογικο αφου εχεις πολυ υγρασια εκει περα.

Πηγαινοντας απο εκει, τον παρατηρω οτι αναβει τον υπολογιστη του και ειχε ακομη το καλλυμα ακομη πανω στον υπολογιστη.

Του λεω "καλα γιατι δεν βγαζεις το καλλυμα θα παθει τιποτα ο υπολογιστης"

και μου λεει δεν το βγαζω για να μην κρυωσει ο υπολογιστης.

Δηλαδη ?

Για να μην κολλησει κανα Ιο (!!!)

Γελαω λιγο αλλα βλεπω οτι η φατσα του ηταν σαν να καταλαβε οτι ειπε βλακεια, και τον ρωταω δεν πιστευω να το ελεγες στα σοβαρα, και μου λεει ετσι μου ειπαν, ε και τοτε επεσα κατω και λυθηκα !!

ΕΛΕΟΣ!!! :clap: :clap: :clap:

Link to comment
Share on other sites

Χα!!Ακούστε τώρα τι πέρασα ο Χριστιανός:

Πάω σε έναν φίλο να του βάλω τα ΧΡ.....αφού του τα κάνω εγκατάσταση μου λέει αν μπορώ να του κάνω overclock στον επεξεργαστή....φαινόταν πάντως οτι το έλεγε χωρίς να το καταλαβαίνει...τέλος πάντων το πάω απο τα 2.4 στα 2.7 περίπου.....του λέω <<να σου κάνω και ένα κλοκάρισμα στη κάρτα γραφικών?>> και μου λέει <<γίνεται και εκεί?>> και του λέω <<ναι,αμε>> και μου λέει <<καλά όταν τελειώσεις με αυτο μπορείς να μου κάνεις o/c στο modem για να μην τρέχω στα 56k αλλά στα 64 τουλάχιστον?>>

Εκεί ήταν!!Τα είδα όλα....:upside: :upside: :upside:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.