Jump to content



MSI 6800 απο E-SHOP.GR


InMyMemory

Recommended Posts

Καλημερα στο forum.

Ενας γνωστος μου θελει να παρει την Msi 6800 απο το E-shop με τα 315 ευρω.

Γνωριζει κανεις αμα αυτη η παρτιδα η τουλαχιστον οι τελευταιες παρτιδες ξεκλειδωνουν τα 4 επιπλεον pipelines? Γιατι εδω στο φορουμ διαβασα οτι καποια στιγμη θα βγουν παρτιδες οι οποιες θα ειναι αδυνατον να τις ξεκλειδωσεις.Υπαρχει κανεις που αγορασε προσφατα απο Ε-shop την συγκεκριμενη καρτα?

Ευχαριστω εκ των προτερων :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ViPeRMaN

315 την πηρε με το φπα?

''Ενας γνωστος μου θελει να παρει την Msi 6800 απο το E-shop με τα 315 ευρω''

ετσι ειπε το παλικαρι!δεν την πηρε ακομα!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από InMyMemory [Σήμερα, στις 15:12]

.....Δεν ξερει κανεις τελικα ?

Μόνο ο Θεός! ;) Αν κάποιος βγεί και σου πει "ναι φιλαράκι πάρτην ξεκλειδώνει 100%" απλά..... :getlost:

Link to comment
Share on other sites

Ναι ενταξει συμφωνω ,απλως θελω να μαθω αν καποιος που την εχει αγορασει προσφατα ( περιπου ποσο καιρο) απο το συγκεκριμενο καταστημα ,αν του ξεκλειδωσε .Αυτο μονο ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω ακούσει κανέναν με το τελευταίο Riva Tuner να μην ξεκλειδώνει.

Δεν είμαι 100% σίγουρος φυσικά.99% ίσως!

Να σημειώσω ότι υπάρχουν αναφορές και για προβλήματα μετά το ξεκλείδωμα καθώς και για πτώση της O/C της κάρτα μετά από ένα χρονικό διάστημα.

Για αυτό αν την πάρεις, σκίσε την να δείς που πάει και μετά ρίξε την σε πιο λογικά clockings.

Link to comment
Share on other sites

315,9 έχει στο e-shop και την έχω πάρει πριν κανα 3 ευδομάδες άλλα ακόμα δεν έχω αξιοθεί να δοκιμάσω το ξεκλείδωμα. Πάντως κανείς δεν μπορεί να σου πεί με σιγουργιά αν θα πετύχει όποια μάρκα και αν πάρεις, είναι καθαρά θέμα τύχης.

Link to comment
Share on other sites

Εγω την πήρα πριν 1.5 μήνα.

Δεν ξεκλείδωνε , γιατί ήταν ήδη ξεκλείδωτη (και με πυρήνα GT).

Από εκεί και πέρα , εγγύηση στα mods δεν υπάρχει.

Το softmod , απ'ότι ξέρω , γίνεται με τον nvstrap driver.

Οπότε , δεν πειράζει τίποτα στο hardware , οπότε , δεν μπορούν να βρουν τίποτα οι τεχνικοί.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.