Jump to content



6800gt vs x800xt


def

Recommended Posts

εχω μια 6800gt και βγαζω καλυτερα αποτελεσματα απο μια x800xt με overc,........430πυρινα και 1100μνημη , που εχει ενας φιλος μου . εσεις τι πιστευτε;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Daidalos

Τι συστημα εχεις εσυ και τι ο φιλος σου?? Παιζουν και αυτα ρολο! Παντως σε ιδια συστηματα με την καμια δεν ειναι πιο γρηγορη η gt απο την xt ειδικα με oc στην xt!

Αυτο που λεει ο Δαιδαλος αν εσυ εχεις Athlon 64 3200 και ο φιλος σου κατι λιγοτερο εννοειτε οτι θα δεις διαφορα (παραδειγμα σου λεω δεν παιζει μονο επεξεργαστης πολο αλλα γενικα ολα τα υποσυστηματα...)

Link to comment
Share on other sites

Αν κρίνω από άλλο thread , ο def έχει fx-55 , οπότε είναι λογικό να είναι μπροστά σε κάποια πράγματα.

Επίσης , η GT του είναι υπερχρονισμένη πάνω από ultra , η XT ήταν υπερχρονισμένη και σε τι επίπεδα;

Εξαρτάται βέβαια και τι testάρει.

Στο doom3 πχ δεν του χρειάζονται ούτε δυνατό σύστημα , ούτε overclock , για να είναι μπροστά.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από def

αποτι βλεπω εχεις x800xt πες μου σε παρακαλω τις επιδοσεις της καρτας σου και ποσο την εχεις overclari;

ειναι η ΡΕ και οχι η σκετη ΧΤ , την εχω 570 core , 600 mem(1200) , και φτανει παραπανω γιατι ειναι modαρισμενη

η X800XT οι μνημες ειναι 2,0ns ενω στην X800XT PE 1.6ns , default core 520 , mem 560

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από def

παιδια να σας δωσω στοιχεια για το pc μου.

cpu-fx-55

vga-leadtek 6800gt

mobo-abit av8 3deyes

memory- kingston 1mb 2 epi 512

sum.powr-termalteke 480

υδροψυξη- zalman resit1

Αρχική απάντηση από def

του φιλου μου ειναι fx-53 1gb μνημη mobo asys av8

Φτωχοι και οι 2 βλεπω :D :D :rolleyes: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Borg [Χθες, στις 14:57]

ειναι η ΡΕ και οχι η σκετη ΧΤ , την εχω 570 core , 600 mem(1200) , και φτανει παραπανω γιατι ειναι modαρισμενη

η X800XT οι μνημες ειναι 2,0ns ενω στην X800XT PE 1.6ns , default core 520 , mem 560

την πηρες απο Ελλαδα η απο εξωτερικο?? μπορεις να δωσεις λινκ αν σου ειναι ευκολο?? ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

με αυτα τα δεδομεναι η gaingard συγνωμη αν το εγραψα λαθος η 2600 ultra εχει επιδοσεις

πυρινα 450 και μνημη 1220 παντα με overcloking το ζητημα ειναι για ποσο καιρο θα παιζει τα πιο απαιτιτικα παιχνιδια

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.