Jump to content



Πάει ο δίσκος?


Theo.gr

Recommended Posts

Έχω έναν σκληρό δίσκο (Maxtor 6V300FO). Τον είχα για καμιά εβδομάδα αποσυνδεδεμένο. Τον βάζω σήμερα στο σύστημα και αρχίζει να βγάζει παράξενους ήχους. Τα Windows δεν τον βλέπουν. Υπάρχει κάποια λύση για να σώσω τα δεδομένα(γύρω στα 200GB)? Ή τον στέλνω για RMA?

Link to comment
Share on other sites

αφού πρώτα τον τσεκάρεις με καινούρια καλώδια και ΔEN δουλέψει, σκαψε ένα λάκκο περίπου 10@20 και θάψτον!

εναλλακτικά στείλτον για αλλαγή!

(υπάρχει περίπτωση να έφαγε καμία βουτιά απο ψηλά;)

Link to comment
Share on other sites

Na το περιμένεις σήμερα αύριο δεν αργούν αυτοί.εμενα έκαναν για ένα δίσκο πριν από καιρό όμως που δεν υπήρχε η τεχνολογία 6 μήνες.μιλάμε πριν από 2 χρονια και λιγότερο.τώρα που ο άνθρωπος "ανακλυψε" τα αεροπλάνα θα σου κάνουν περίπου εσένα κάπου στους 4 μήνες.μην ελπίζεις για πολύ σύντομα.εγώ σου λέω κλaψε τα δεδομένα σου..........καλύτερα παίξε joker περισσότερες ελπίδες έχεις να κερδίσεις παρα να δεις κάτι που είχες εκεί μέσα

Link to comment
Share on other sites

Τον δίσκο τον πήρα πριν περίπου ένα χρόνο δεν πρέπει να πειράζει αυτό ε?

P.S: Είχε εγγύηση ή για 3 ή για 5 χρόνια.

P.S.2: Θα μου δώσουν δίσκο? Αλλά από ότι βλέπω δεν το έχουν αυτό το μοντέλο στο site

Link to comment
Share on other sites

Είναι υποχρεωμένοι να στον αλλάξουν αφού στον πούλησαν και είναι μέσα στην εγγύηση. Απόδειξη δεν χρειάζεσαι επειδή στο e-shop όλες οι αγορές καταγράφονται ηλεκτρονικά (με ακρίβεια δευτερολέπτου :112: )

Δοκίμασε πρώτα να πάρεις τα δεδομένα σου απ'τον δίσκο...μην του τύχει τίποτα :101:

Link to comment
Share on other sites

Οταν κάνει post ο υπολογιστής τον βλέπει ? Εαν τον βλέπει τοτε εχεις μια πιθανότητα έστω κ έτσι οπως χτυπάει να βρείς δεδομένα .Ισως να είναι κ θέμα controller και με άλλο ίδιο δίσκο p/n κλπ να κανεις επαναφορά

Link to comment
Share on other sites

Τον δίσκο τον πήρα πριν περίπου ένα χρόνο δεν πρέπει να πειράζει αυτό ε?

P.S: Είχε εγγύηση ή για 3 ή για 5 χρόνια.

P.S.2: Θα μου δώσουν δίσκο? Αλλά από ότι βλέπω δεν το έχουν αυτό το μοντέλο στο site

Aν δεν έχουν έναν ίδιο (ολόιδιο) να σου δώσουν, τότε θα σου σου "κόψουν" πιστωτικό στην αξία του δίσκου (στην τότε).

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.