Jump to content



Disk Boot Failure


sadosp

Recommended Posts

Γνωριζει κανεις εαν υπαρχει προγραμμα ή τροπος, να ξαναεπαναφερει καποιος ενα σκληρο δισκο ο οποιος ηταν με λειτουργικο win xp χωρισμενος σε 2 partition (1 με λειτουργικο και 1 για backup), εαν κατα λαθος εχει σβυσει το master boot table? Φορματ δεν εχει γινει. Επισης τοποθετωντας τον σε αλλο υπολογιστη με winxp δεν τον αναγνωριζει καθολου.

Αν οχι τοτε μηπως μπορουν να σωθουν τα αρχεια στην πρωτογενη τους μορφη, δηλαδη οχι ασυναρτητα ή μπερδεμενα.

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Και μετα μεγαλης μου λυπης απαντω ο ιδιος στον εαυτο μου, με το <<state of the art>> προγραμμα Partition Table Doctor. Αφου τοποθετησεις τον προβληματικο δισκο σε ενα αλλο υπολογιστη με το ιδιο λειτουργικο, τα επαναφερει ολα. Βρισκει partitions φτιαχνει Master Boot Records κανει επανεκκινισημο το σκληρο, και αλλα ωραια. Αν εισαι γνωστης ολα σε δευτερολεπτα. Αν οχι (οπως εγω), Λ Ι Ω Ν Ε Ι Σ Λ Ι Γ Ο .:hippy:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.