Jump to content



ΚΑΛΕ ΚΑΜΙΑ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΕΡΙΣΕΥΕΙ:


GVC

Recommended Posts

Κύριοι και κυρίες καλησπέρα σας!!!!Να δηλώσω ότι είμαι νέο μέλος και έμαθα την ύπαρξη της σελίδας από φίλο!!!!

Πρόσφατα είπα να μπω στο τρυπάκι που λέγετε αθόρηβη ψύξη!!!!Μετά από επίσκεψη της σελίδας τον μελλοθάνατων, που κακό χρόνο να έχουν,(PLAISIO COMPUTERS) βρήκα τα παρακάτω προϊόντα:

Για επεξεργαστή:1)Silverstone SST-NT06-V.2 και 2)Zalman 9500 AM2.Να πω ότι τείνω στην Zalman από όσα εχω ακούσει και κάτι ψηλά που εχω διαβάσει.

Για τις μνήμες την Thermalright RAM HR-07,αν και με ξενέρωσε ότι θέλει και ανεμηστήρα,θα προτιμούσα κάτι χωρίς ανεμηστήρα αν έχετε κάτι κατα νου!!!

Είπα να προχωρήσω σε αυτό το βήμα για καλύτερη λειτουργεία,όσο γίνεται βέβαια, και κυρίως λιγότερο θόρυβο!!!!Στην αρχή είπα να το γυρίσω στην υδρόψυξη,όχι οτι έχω κανένα μηχάνημα τρελό,αλλά είπα να το υδροψύξω!!!Μόλις όμως είδα τις τιμές είδα οτι με συμφέρει να το ψύχω με το λάστιχο της αυλής καλύτερα!!!!Επειδή ακόμα το κομπόδεμα δεν φτουράει μέχρι να φτουρήσει είπα να προβώ στις παραπάνω αγορές.Θέλω την βοήθεια σας και την γνώμη σας!!!!Και τέλος να σημειώσω ότι το κουτί μου είναι ένα μικρό και διακριτικό της chieftec to BA-01B-B-B (http://www.chieftec.com/products/Workcolor/BA-01.htm).

Σας ευχαρηστώ πρκαταβολικά!!!!

Link to comment
Share on other sites

Επίσης έχε υπόψιν σου ότι αν οι μνήμες σου έχουν ήδη πάνω τους ψυκτρούλα, βάζοντας την HR-07 ακυρώνεις κατά 99% την εγγύησή τους.Επίσης δεν είανι απαραίτητος ο ανεμιστήρας.

Για Cpu θα έλεγα ανάμεσα στην Infinity και την zalman 9700.

Τέλος θα βοηθούσε να μας έλεγες το σύστημά σου.

Link to comment
Share on other sites

+1 για την 9700!! Είναι κορυφαία από κατασκευή και απόδοση! Πρόσεξε μόνο γιατί είναι τεράστια! Εγώ κλείνω προς την 9500.. είναι πιο μικρή σε μέγεθος.

Και καλώς ήρθες στο PcTechnology!!!!!!!!!!!!! :038: :038: :041: :041: :038: :038: Καλά postαρίσματα!!! :024: :039:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θα σου πρότεινα την Tuniq Tower 120. Την έβαλα χθες (αντικατέστησε μία modded Big Tyhoon - την οποία επίσης συνιστώ!) και τα πάει πολύ καλά...

αφου εχεις μικρο κουτι καλυτερα πας για μια 9700..

Link to comment
Share on other sites

Τα τεχνικά χακτηριστικά του pc είναι τα ακόλουθα:

CPU: AMD ’θλον 64 3200 2Ghz(socket 939)

MOTHERBOARD:Χ’ΙΝΤΕΧ ZENITH VNF4 ULTRA

RAM:(SUPERTALENT 512MB στα 400Mhz CL3)*2

Η/D:Έναν ΑΤΑ της Maxtor 80ari και έναν ΣΑΤΑ II τις Western Digital 250ari τον οποιο και χρησιμοποιώ μονο για αποθήκευση

VGA: ATI RADEON X700

Και κάρτα ήχου μια απλή Sound Blaster Audigy

Τώρα με το συγκεκριμενο κουτί δεν θα έλεγα ότι έχω και πρόβλημα χορού...

Link to comment
Share on other sites

Τα τεχνικά χακτηριστικά του pc είναι τα ακόλουθα:

CPU: AMD ’θλον 64 3200 2Ghz(socket 939)

MOTHERBOARD:Χ’ΙΝΤΕΧ ZENITH VNF4 ULTRA

RAM:(SUPERTALENT 512MB στα 400Mhz CL3)*2

Η/D:Έναν ΑΤΑ της Maxtor 80ari και έναν ΣΑΤΑ II τις Western Digital 250ari τον οποιο και χρησιμοποιώ μονο για αποθήκευση

VGA: ATI RADEON X700

Και κάρτα ήχου μια απλή Sound Blaster Audigy

Τώρα με το συγκεκριμενο κουτί δεν θα έλεγα ότι έχω και πρόβλημα χορού...

Ε αν είχες πρόβλημα χορού θα πήγαινες σε σχολή χορού φαντάζομαι!:033:

Το κουτί του είναι υπερτεράστιο παιδιά. Είναι το ίδιο με ενός παιδιού που έχω δει photo από το γνωστό thread που έχει κόκκινο φωτισμό και το σήμα του punisher. Full tower.

Link to comment
Share on other sites

Tuniq tower είναι σύμφωνα με το γούγλη η πρώτη επιλογή ανάμεσα στα hardware sites, αλλά βγάζει ακόμα και 50bd θόρυβο. Γνώμη μου πάρε την πιο αθόρυβη (aka Zalman 9700 ή Infinity με SilenX) καθότι ο επεξεργαστής σου δεν παράγει τρελή θερμότητα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.