Jump to content



Πρόβλημα με 7600 GS


ksot

Recommended Posts

Τελικά και με την βοήθεια των παιδιών που απάντησαν κατέληξα στο HEROICHI WINDMILL PRO 500W.

Οπότε, αναμένουμε την άφιξή του για περεταίρω δοκιμές και συμπεράσματα.

Ευχαριστώ όσους απάντησαν και θα επιστρέψω με τα πρώτα αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πριν λίγο καιρό που έλεγα και εγώ τι να πάρω για αναβάθμιση όλοι μου λέγανε μακριά απο thermaltake,να μην το ματιάσω μέχρι σήμερα είναι super,να έτυχε?Δεν ξέρω,εγώ απλά παραθέτω οτι το έχω,δούλευει μια χαρά στο συστημά μου και είναι σχετικά μια φτηνή λύση!!Μακάρι φίλε μου να έχεις καλά αποτελέσματα σύντομα....

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πριν λίγο καιρό που έλεγα και εγώ τι να πάρω για αναβάθμιση όλοι μου λέγανε μακριά απο thermaltake,να μην το ματιάσω μέχρι σήμερα είναι super,να έτυχε?Δεν ξέρω,εγώ απλά παραθέτω οτι το έχω,δούλευει μια χαρά στο συστημά μου και είναι σχετικά μια φτηνή λύση!!

Όταν δουλέυουν είναι καλά. Το πρόβλημα είναι ότι δεν δουλεύουν πάντα τα παλαιότερα μοντέλα. Είχαν απίστευτα υψηλο failure rate!

Γενικώς και σύμφωνα και με διάφορα σοβαρά sites τα Toughpower είναι τα καλύτερα τροφοδοτικά της Tt μακράν... ή για να το πώ και όπως έκλεισε το review του Tt Toughpower 750 το pc-perspective: "The Toughpower 750W is notably the best power supply i have ever tested from Themaltake."

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, το HEC έφτασε και εγκαταστάθηκε, έχω να πω ότι φαίνεται καλής ποιότητας και είναι αρκετά αθόρυβο.

Όλα ωραία μέχρι εδώ.

Παίζω βίντεο όλα καλά, αλλά όταν πήγα να παίξω ένα παιχνίδι, συνέχισε τα ίδια που έκανε και πριν.

Δηλαδή πήγαινε μέχρι την αρχική οθόνη του παιχνιδιού και κολούσε.

Μετά και απο αυτό, και επειδή η υπομονή μου έχει εξαντληθεί, έστηλα πίσω την κάρτα και περιμένω απάντηση απο Δευτέρα.

Link to comment
Share on other sites

Α το γκαντέμιασα κιόλας. Έλα πέ το πέ το πέτο..."Αγαπητέ χρήστη los είχες δίκιο. Οι γνώσεις σου είναι απεριόριστες. Τσάκο και 100 ευρώ..." Μπά έ? Άξιζε τουλάχιστον η προσπάθεια? :044: :044: :044:

Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα δεν θα δούλευε με το τροφοδοτικό που είχε έτσι κι αλλιως. Με το νέο τροφοδοτικό δεν του έβγαλε μύνημα ανεπαρκους τροφοδοσίας. Αν η κάρτα έιχε και άλλο πρόβλημα ή αν υπάρχει πρόβλημα και αλλού αυτό είναι κάτι άσχετο. Και τσεκάρεται και έυκολα, ως εξής... μόλις πάρει νέα κάρτα (αντικατάσταση) ας βάλει το παλιό τροφοδοτικό πάνω και αν παίζει εντάξει, τότε αγοράζω ΕΓΩ το HEC όσο το αγόρασε. Αν όμως όχι, τότε;;;

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ χρήστη los είχες δίκιο. Οι γνώσεις σου είναι απεριόριστες....:)

Αλλα οπως σου εξηγησα και πιο πριν δεν υπήρχε άλλο τροφοδοτικο για να δοκιμασω, ετσι αναγκαστηκα αγορασα καινουργιο, αφου η καρτα ειχε παιξει κανονικα σε αλλο PC.

Οσο για το παλιο, δεν υπαρχει περιπτωση να δοκιμαστει ξανα.

Γιατι αν δεν παιζει(με την καρτα) εχει καλως, αν ομως παιζει ουτε το κεφαλι μου φταιει ουτε ο τοιχος

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, επανέρχομαι στο θέμα για να αναφέρω τι έγινε τελίκα, αφού μετά απο 5 μέρες έχω ξανά PC.

Είχα γυρίσει την κάρτα πίσω ως ελαττωματική και μου είπαν πως θα την κοιτάξουν.

Τηλέφωνο την άλλη μέρα απο κάποιο τεχνικό, " η κάρτα σας είναι μια χαρά έτρεξα ΜΑΜΕ και 3D Mark, φέρτε μας το PC εδώ να δούμε τι γίνεται ".

Πάω το PC, το συνδέει ο τεχνικός και μετά απο λίγο, " καλά ρε με τόσα εικονίδια στην επιφάνεια εργασίας περιμένεις να παίξεις και παιχνίδια " κράτησα την ψυχραιμία μου όσο μπορούσα με τον "τσομπανάκο" και μετά απο μερικές διαβουλεύσεις μου λέει άστο εδώ το PC να το κοιτάξουμε.

Την άλλη μέρα, τηλέφωνο, " δεν δουλέυει ότι και να κάνω, δοκίμασα και μια άλλη ίδια που έχουμε εδώ και ούτε αυτή παίζει, θα σου κόψω πιστωτικό να πάρεις άλλη ".

Έτσι μην έχοντας άλλο κουράγιο, και αφου πέθαναν οθόνη( ευτυχώς τρεις μέρες πρίν τη λήξη της εγγύησης) και πληκτρολόγιο, πήρα την ATI 1600Pro η οποια μέχρι στιγμής παίζει μια χαρά. :)

Όπως και να' χει, τέλος καλό όλα καλά, και ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους όσους βοήθησαν. Να 'στε καλά και καλό Πάσχα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.