Jump to content



Προβλημα με δισκο WD (αυτος που ειναι σαν βιβλιο συνδεση usb)


ktm640

Recommended Posts

Συνήθως οι συσκευές USB αυτοτροφοδοτούνται από την θύρα. Δοκίμασες να τον αφήσεις πάνω μόνο του (ή έστω με λιγότερες USB) να δεις αν σου κάνει τα ίδια κόλπα;

Y.Γ. R.M.A. = Return Merchandise Authorization

O BOOK παιρνει εξωτερικη τροφοδοσια απο μετασχηματιστη 12V

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρεις αυτόν εδώ:

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.801113

Τρέχει ακόμα και σε μηχανάκια 8ετίας (PCI v2.1). Και υποστηρίζεται με τη βούλα και έχει άψογη συμπεριφορά σε Windows NT-Class, Linux 2.6.x, και FreeBSD 6+.

Κάνει €49.

Εξαντλημένο. Το προϊόν δεν είναι διαθέσιμο για αγορά

Link to comment
Share on other sites

Τα περισσότερα καταστήματα κρατάνε σε ηλ. αρχείο όλες τις αγοραπωλησίες, οπότε με βάση τα στοιχεία σου θα σε βρούνε.

Ακόμα και αν έχεις πρόβλημα, τον κάνεις rma στο site της WD, και τον στέλνεις στο E.U. branch τους (Γερμανία είναι) και στον αλλάζουν. Το έχω κάνει κι εγώ μία φορά στον 160άρη μου.

Από που τον πήρες ;

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως οι συσκευές USB αυτοτροφοδοτούνται από την θύρα. Δοκίμασες να τον αφήσεις πάνω μόνο του (ή έστω με λιγότερες USB) να δεις αν σου κάνει τα ίδια κόλπα;

Y.Γ. R.M.A. = Return Merchandise Authorization

Όλοι οι μεγάλοι σκληροί (σε όγκο και χωρητικότητα), όπως και αυτός που έχει το παλληκάρι παίρνουν εξωτερική τροφοδοσία αν δεν κάνω λάθος. Μόνο κάτι μινιατούρες άντε μέχρι 80GB τροφοδοτούνται από το USB.

ΥΓ: Πότε προλάβατε μέχρι να διαβάσω ρε θερία! O_O :D

Link to comment
Share on other sites

Όλοι οι μεγάλοι σκληροί (σε όγκο και χωρητικότητα), όπως και αυτός που έχει το παλληκάρι παίρνουν εξωτερική τροφοδοσία αν δεν κάνω λάθος. Μόνο κάτι μινιατούρες άντε μέχρι 80GB τροφοδοτούνται από το USB.

ΥΓ: Πότε προλάβατε μέχρι να διαβάσω ρε θερία! O_O :D

Και το 80gb έχει εξωτερική τροφοδοσία. Όσο για την απόδειξη είναι υποχρεωμένοι δια νόμου να σου εκδώσουν αντίγραφο και να δεχθούν και την εγγύηση (αν ισχύει ακόμη).

Link to comment
Share on other sites

Aπο πλαισιο το ειχα παρει. Βασικα ειναι δωρο απο την κοπελια. Αν εχουν ομως ηλ. αρχειο θα τον παω πισω για επισκευη. 2 μηνες τον εχω και αμα....

Βασικα σκεφτηκα το εξης. Να παρω μια καρτα pci που βγαζει 2 ide να βαλω τους δισκους μεσα και τον αλλο που ειναι σαν βιβλιο (ο δισκος του ποστ) να σπασω το περιβλημα και να τον βαλω και αυτον μεσα.

Η απορια τωρα ειναι η εξης. Επειδη θα παρω 2 pci γιατι εχω μεσα ηδη 2 δισκους και πρεπει να βαλω αλλους 3 η αξιοπιστια θα ειναι καλη ή λογω του οτι δεν θα πανε κατευθειαν πανω στο mobo θα εχω προβλημα???

Στην ιδεα οτι θα χασω τα αρχεια μου (δεν εχω κανει back up τιποτα) με λουζει κρυος ιδρωτας.....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.