Jump to content



usb στο μπροστινό μέρος κουτιού


imaginas

Recommended Posts

Έχω ένα κουτί σαν αυτό http://www.chieftec.com/products/dragon/da01_new.htm και θέλω να βγάλω μπροστά usb.Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω πώς!Ρωτάω τώρα μήπως υπάρχει κάποια συσκευή να μπαίνει στη θέση του floppy (έχω μια ελεύθερη) ή στη θέση των cd's (έχω 2 ελεύθερες).Ξέρετε κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν αρκετά panels που βγάζουν usb σε 3,5 θέση.

Με μια βόλτα σε κάποιο από τα e-shops σίγουρα θα βρεις κάτι.

Κάτι σαν αυτό δηλαδή :

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.805706

Υπάρχουν και πιο απλά, αυτό έχει και card reader και άλλα καλούδια.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.Θα πάρω κάποιο να έχει και firewire και card reader.

Αν δεν κάνω λάθος τα front panel είναι στην ουσία προεκτάσεις. Δηλαδή για παράδειγμα θα πρέπει να υπάρχει firewire θύρα πάνω στην μητρική. Πώς είναι δυνατόν με ένα πανελάκι να προσθέτεις sata και firewire!. Για τις USB και το card reader OK! Λειτουργεί σαν hub (απο αναμονή σην μητρική πάντα).

Ίσως και να κάνω λάθος.:075: Ας πεί κάποιος που έχει αγοράσει!

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος τα front panel είναι στην ουσία προεκτάσεις. Δηλαδή για παράδειγμα θα πρέπει να υπάρχει firewire θύρα πάνω στην μητρική. Πώς είναι δυνατόν με ένα πανελάκι να προσθέτεις sata και firewire!. Για τις USB και το card reader OK! Λειτουργεί σαν hub (απο αναμονή σην μητρική πάντα).

Ίσως και να κάνω λάθος.:075: Ας πεί κάποιος που έχει αγοράσει!

Σωστά τα λες φίλε μου.

Πρέπει να έχει και η μητρική θύρα για να μπορέσεις να συνδέσεις front panel.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.