Jump to content



DivX σε επιτραπεζιο player Panasonic


ktm640

Recommended Posts

Παιδια πηρα ενα panasonic dvd player HDMI divx.

Ξερει κανεις πως μπορω να γραψω ενα δισκακι με 3-4 ταινιες μεσα και να τις παιξει;

Το εκανα με νερο με την επιλογη data αλλα δεν το παιζει. Τι πρεπει να βαλω στο nero; Μηπως το dvd video;

Αν το εχει κανει κανεις. Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

κανονικά θα έπρεπε να το κάνει! εγώ αγόρασα ένα LG πριν κάνα 5 μηνάκια και γράφω σε DVD DivX ταινίες και τις βλέπει σαν data φακέλους που τους ανοίγεις και μετά ανοίγεις τον ίδιο το αρχείο. δες το manual του τι αναφέρει όσο αναφορά τα divx και αν δεν λέει ιππότα ένα τηλέφωνο στην αντιπροσωπεία και έμαθες!

Link to comment
Share on other sites

To mp4 δεν ειναι DIVX;;; Mp4 γραφουν απανω τα αρχεια.

Οι προδιαγραφές mp4 και divx,xvid είναι οι ίδιες, αλλά δεν είναι ακριβώς το ίδιο. Αν επίσης ο ήχος του mp4 δεν είναι mp3 (που δεν είναι) τότε δεν θα μπορέσει να το παίξει.

ΥΓ: νομίζω ότι το player που πήρες υποστηρίζει και mp4, για έλεγξε το manual.

Link to comment
Share on other sites

Mαλλον εχω κανει μπαρουφα στην μετατροπη. Εχετε κανα προγραμμα που να μετατρεπει τα dvd σε divx;

Eδω να γραψω οτι δεν τα εβαλα μεσα σε φακελο τα αρχεια (ταινιες) αλλα τα πεταξα χυμα στο ασπρο παραθυρο του νερο.

Λοιπον νεα. Εχω βαλει το clone to mobile σαν προγραμμα και εχω επιλεξει να τα κανει αρχεια για να παιζουν σε ipod. Αυτο ειναι το λαθος νομιζω. Σωστα;;;; Πρεπει να βρω ενα προγραμμα για να κανει απλη μετατροπη σε dixv και οχι σε ipod format. Ετσι δεν ειναι;

Το μοντελο του player ειναι το S53.

Link to comment
Share on other sites

Mαλλον εχω κανει μπαρουφα στην μετατροπη. Εχετε κανα προγραμμα που να μετατρεπει τα dvd σε divx;

Eδω να γραψω οτι δεν τα εβαλα μεσα σε φακελο τα αρχεια (ταινιες) αλλα τα πεταξα χυμα στο ασπρο παραθυρο του νερο.

Άμα έχεις κανένα επανεγγράψιμο δισκάκι κάνε όσες δοκιμές θέλεις.

Κάτι μου λέει αγαπητέ ότι μετέτρεψες τα DVD σε mp4 με το Nero Recode, το οποίο ναι μεν παράγει αρχεία με προδιαγραφές mpeg4, αλλά παίζει μόνο με τον Nero ShowTime.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι μου λέει αγαπητέ ότι μετέτρεψες τα DVD σε mp4 με το Νερό Recode, το οποίο ναι μεν παράγει αρχεία με προδιαγραφές mpeg4, αλλά παίζει μόνο με τον Νερό ShowTime.

ναι ναι και εγώ έτσι νομίζω ότι έκανες. δεν έχει σημασία που τα έβαλες χύμα πάλι θα τα βλέπει απλά κοίτα να είναι divx. όσον αφορά το θέμα να κανεις dvd divx έχει κάτι οδηγούς μέσα στο forum . βλέπε gordian knot και τέτοια αλλα μην νομίζεις ότι είναι μη χρονοβόρο!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.