Jump to content



Sony Vaio , δεν ανάβει.....


Recommended Posts

Δυστυχως παιδια δεν ειναι ετσι.

Οταν ενα συγκεκριμενο μοντελο λεει οτι εχει 1 χρονο εγγυηση, τοτε εχει 1 χρονο. Το γνωριζεις απο τη στιγμη που το αγοραζεις. Δε στο ξεφουρνιζουν εκ των υστερων.:)

Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο περίεργη η κατάσταση με την Sony (1 χρόνος εγγύηση για σχεδόν ΟΛΑ τα προϊόντα της) γι αυτό τον λόγο έχω πάψει να αγοράζω (τελευταίο ήταν ένα SZ) και να προτείνω τα μοντέλα της.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι με αυτό το παραθυράκι του νόμου να τη γλιτώσω την 600αρα.

Α!! Συν 160 ευρώ για να το στείλω. Που πάμε ρε παιδιά???

φιλε μου ,κατ αρχην ψαξε την σε σχεση με την εγγυηση (1-2 χρονια) οπως προειπαν τα παιδια - δεν λεει τωρα 600+ ευρα, δεν ειναι στραγαλια...

αν τελικα δεν βρεις ακρη, σκαλισε το μονος σου (απλα,βασικα πραγματα) ισως αποδειχθει γελοιο το προβλημα.......

οποιαδηποτε βοηθεια , εδω ειμαστε ολοι να βοηθησουμε

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά ξαναπήρα τηλέφωνο στο Βέλγιο και ακούστε διευκρίνηση που είχα: Το service της VAIO αποτελείται από 3 κλίμακες τις οποίες ότι και να έχει το PC η λιγότερη χρέωση είναι 600 ευρώ και όχι αν είναι η μητρική όπως προανέφερα. Συγκεκριμένα μου είπανε οτι: ΆΚΟΥΣΟΝ ΆΚΟΥΣΟΝ και το button να είναι πάλι τόσα θα πληρώσω. Σηγχαρητήρια λοιπόν στο service της VAIO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:068: :068: :068: :068: :068: :068:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά ξαναπήρα τηλέφωνο στο Βέλγιο και ακούστε διευκρίνηση που είχα: Το service της VAIO αποτελείται από 3 κλίμακες τις οποίες ότι και να έχει το PC η λιγότερη χρέωση είναι 600 ευρώ και όχι αν είναι η μητρική όπως προανέφερα. Συγκεκριμένα μου είπανε οτι: ΆΚΟΥΣΟΝ ΆΚΟΥΣΟΝ και το button να είναι πάλι τόσα θα πληρώσω. Σηγχαρητήρια λοιπόν στο service της VAIO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:068: :068: :068: :068: :068: :068:

Είναι να μην σου χαλάσει. Ειδικά αν είναι φορητός και χαλάσει η μητρική τετέλεσται.

Ρε παιδιά αυτός δεν είναι ένας σοβαρός λόγος να μην αγοράζουμε ακριβά laptop;

Link to comment
Share on other sites

Είναι να μην σου χαλάσει. Ειδικά αν είναι φορητός και χαλάσει η μητρική τετέλεσται.

Ρε παιδιά αυτός δεν είναι ένας σοβαρός λόγος να μην αγοράζουμε ακριβά laptop;

Eιναι και παραείναι. Ενας σταθερός και το φθηνοτερο 15άρι που υπάρχει θα ειναι η επομενη αγορά μου αν δεν ζει ωστόσο το vaio μου

Link to comment
Share on other sites

Είναι να μην σου χαλάσει. Ειδικά αν είναι φορητός και χαλάσει η μητρική τετέλεσται.

Ρε παιδιά αυτός δεν είναι ένας σοβαρός λόγος να μην αγοράζουμε ακριβά laptop;

Όχι είναι λόγος να αγοράζεις λσπτοπ με καλό after sales support

Link to comment
Share on other sites

Όχι είναι λόγος να αγοράζεις λσπτοπ με καλό after sales support

Αμα δεν μπορεις να βαλεις το κατσαβιδάκι σου να παρεις απο το μαγαζι της γειτονιας 2 καλωδια και να εχεις παλι ενα σωστό pc ... Οπως και να εχει χάλια ειναι για μένα . Ή 3 μέρες χωρίς ή 343 παλι χάλια ειναι. Σταθερός και παλι σταθερος :)

Link to comment
Share on other sites

Όχι είναι λόγος να αγοράζεις λσπτοπ με καλό after sales support

Το σκέφτηκα αυτό πριν γράψω το προηγούμενο post, αλλά και πάλι δεν είμαι τόσο σίγουρος γι΄αυτό. Μάλλον θα πρότεινα αξιοπιστία.

Link to comment
Share on other sites

Όχι είναι λόγος να αγοράζεις λσπτοπ με καλό after sales support

Ναι κοίτα όμως, δε δίνεις 2 χιλιάρικα για να έχεις μηχάνημα μόνο για 3 χρόνια.

Με εγγύηση 3 χρόνια και το καλύτερο support, είσαι καλυμμένος μόνο για την περίοδο της εγγύησης. Σε 3 χρόνια και 1 μέρα είσαι ακάλυπτος. Τo laptop πλέον είναι ωρολογιακή βόμβα. Εύχεσαι να μη σου πάθει τίποτα γιατί αν πάθει κάτι, το Laptop το πετάς ή το κάνεις κάδρο.

Επίσης, πολλοί κατασκευαστές δεν περιλαμβάνουν και την οθόνη στην συνολική εγγύηση του Laptop αν κάνεις επέκταση εγγύησης. Η μπαταρία επίσης δεν έχει εγγύηση όσο του λαπτοπ αλλά πολύ λιγότερο (νομίζω γύρω στις 90 μέρες).

Link to comment
Share on other sites

Λίγο είναι 3 χρόνια? Αυτός που πληρώνει για να είναι στην αιχμή της τεχνολογίας δεν πρόκειται να μείνει με το ίδιο μηχάνημα για 3 χρόνια.

Η οθόνη περιλαμβάνεται στην εγγύηση.

Η μπαταρία έχει όντως μικρότερη εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Λίγο είναι 3 χρόνια? Αυτός που πληρώνει για να είναι στην αιχμή της τεχνολογίας δεν πρόκειται να μείνει με το ίδιο μηχάνημα για 3 χρόνια.

Φυσικά είναι λίγα. Το οτι ένα μηχάνημα δεν είναι στην αιχμή της τεχνολογίας δε σημαίνει οτι δεν έχει χρηστική αξία.

Τα πιο πολλά εξαρτήματα ενός desktop έχουν εγγύηση τρία χρόνια αλλά είναι ανεξάρτητα. Χάλασε η η κάρτα γραφικών? Την πετάς και παίρνεις άλλη, δεν πετάς ΟΛΟ το PC.

Όσο για την αιχμή την τεχνολογίας... Αυτό που την θέλει θα πάρει ένα desktop και θα το αναβαθμίζει κάθε 4-5 μήνες...

Θα αλλάζει και laptop κάθε 5 μήνες? Γούστο το και καπέλο του. Εμάς τι μας νοιάζει?

Αμα κηνυγάει κάποιος την αιχμή της τεχνολογίας με τα laptop.... ε τότε, ή ψώνιο είναι, ή λεφτάς, ή και τα δυο. Δε λέω, υπάρχουν μπόλικοι, αλλά δεν μας ενδιαφέρουν. Και λίγοι είναι, και παραδείγματα προς αποφυγή (προσωπική άποψη, αν διαφωνείτε, αιτιολογήστε)

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά είναι λίγα. Το οτι ένα μηχάνημα δεν είναι στην αιχμή της τεχνολογίας δε σημαίνει οτι δεν έχει χρηστική αξία.

Τα πιο πολλά εξαρτήματα ενός desktop έχουν εγγύηση τρία χρόνια αλλά είναι ανεξάρτητα. Χάλασε η η κάρτα γραφικών? Την πετάς και παίρνεις άλλη, δεν πετάς ΟΛΟ το PC.

Όσο για την αιχμή την τεχνολογίας... Αυτό που την θέλει θα πάρει ένα desktop και θα το αναβαθμίζει κάθε 4-5 μήνες...

Θα αλλάζει και laptop κάθε 5 μήνες? Γούστο το και καπέλο του. Εμάς τι μας νοιάζει?

Αμα κηνυγάει κάποιος την αιχμή της τεχνολογίας με τα laptop.... ε τότε, ή ψώνιο είναι, ή λεφτάς, ή και τα δυο. Δε λέω, υπάρχουν μπόλικοι, αλλά δεν μας ενδιαφέρουν. Και λίγοι είναι, και παραδείγματα προς αποφυγή.

We vote Jimmy for president!!!:046:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.