Jump to content



LG L206WTQ-SF ή SAMSUNG SM206BW;ΒΟΗΘΕΙΑ!!!


FUTURE81

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους είμαι καιννούργιος χρήστης στο forum και ετοιμάζομαι εντος των ημερών να παραγγείλω καινούργιο pc αλλά δεν έχω εποφασίσει ακόμη ποιά απο τις 2 οθόνες να παραγγείλω μιάς και οι 2 φαίνεται να έχουν τα ίδια σχεδον χαρακτηριστικά.Οι οθόνες είναι:

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=1205&product=965847

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=1205&product=955345

Πριν μου απαντήσετε αντιπαραθέτω το σύστημα που θα έχω:

ASUS Commando,Inter Core Duo 6600,Enermax Liberty 620W,G-Skill 2GB 4-4-3-5,Asus 8800 GTS,Raptor 36,7GB.

Το pc προωρίζεται κυρίως για παιχνίδια αλλά και για παρακολούθηση ταινιών.

Ποια απο τις 2 οθόνες μου προτείνεται και γιατί;Περιμένω βοήθεια για να αποφασίσω και να προχωρήσω στην παραγγελία.

Link to comment
Share on other sites

Πάρε την LG και με τα λεφτά που θα εξοικονομήσεις (σε περίπτωση που θα έπαιρνες την Samsung) παίρνεις μεγαλύτερο σκληρό εφόσον θες να παίζεις παιχνίδια (μόνο το Supreme Commander είναι 2 DVD) και το κυριώτερο ξεχνάς το Liberty και πας σε Heroichi ή Seasonic ή Corsair HX620W.

Link to comment
Share on other sites

παρε την lg,την ειδα χθες διπλα απο τη samsung και ειναι βασικα το ιδιο πραμα.αφου ειναι και τα χαρακτηριστικα τα ιδια και στισ συκρισεις που ειδα δν εχουν και αρκετη διαφορα σου συστηνω lg και με τα χρηματα που σου μενουν παρε τροφοδοτικο της προκοπης :045:

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα εμενα μακρια απο οποιαδηποτε LG με WTQ κωδικο . Το Q σημαινει overdrive 2ms απο 5ms ... και το ασχημο ειναι πως στις LG η υλοποιηση ειναι ασχημη και δεν αποδιδει καθαρα και σωστα οπως θα επρεπε .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
εχει παρει τελικα κανεις την SAMSUNG SM206BW ?? διαβαζω περι ενος ενοχλητικου buzz ..εντυπωσεις κανεις?

Δεν ξερω για την μικροτερη αλλα η 226 που εχω εγω ειναι πολυ καλυτερη απο την 20αρα LG που ειχα!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.