Jump to content



MSI RX1950PRO:upgrade or not?


Prayer!

Recommended Posts

Εχω: p4 3gh

2x512 ddr2 4-4-4/12 675

asus p5b-v

psu;bequiet 700w

k MSI RX1950PRO-TD256E 256MB PCI-E RETAIL

τι ρυθμίσεις(o/c)-αναβαθμίσεις πρέπει να κάνω για να παίζω παιχνίδια σαν το fear σε 1280χ1024 χωρίς να μου εμφανίζει artifacts ή να μου κολλάει το frame?

Link to comment
Share on other sites

τι ρυθμίσεις(o/c)-αναβαθμίσεις πρέπει να κάνω για να παίζω παιχνίδια σαν το fear σε 1280χ1024 χωρίς να μου εμφανίζει artifacts ή να μου κολλάει το frame?

Eiναι προφανές:

Τέτοιες ώστε η κάρτα σου να είναι σταθερή.

όσο για τις αναβαθμίσεις που λες δεν υπάρχει "τι πρέπει". Το ποσό που επιθυμείς να ξοδέψεις καθορίζει τις επιλογές σου.

πόσα δίνεις λοιπόν?

Link to comment
Share on other sites

χμμ...τι ρυθμίσεις(o/c)-αναβαθμίσεις πρέπει να κάνω για να παίζω παιχνίδια σαν το fear σε 1280χ1024 χωρίς να μου εμφανίζει artifacts ή να μου κολλάει το frame?όπως αναφέρω θέλω να παίζω τέτοια παιχνίδια σε 1280χ1024 χωρίς προβλήματα...πόσα πρέπει να σκάσω γ να το πετύχω?(πές μου τι σύστημα χρειάζεται γ αυτό που θέλω κ θα το προσαρμόσουμε στα δικά μου μέτρα!)

Link to comment
Share on other sites

Α, σορυ. Απλά συνηθως οταν καποιος αναφερεται σε artifacts αλλο πραγμα εννοεί απο αυτο που λές εσυ.

τεσπα.

Για να παιξεις Fear και τα μελλοντικά παιχνιδια (με οριζοντα 18μηνες max. μετα θα αρχισεις να κοβεις λιγο λιγο φιλτρα κτλ) με ανεση θελεις:

Πχ.

C2D E6600 και πανω, με τους Quad Core να φαινονται ως πιο Future proof λυση (βλ Alan wake, Crisis)

8800GTS/RHD2900XT

2GB ram

Tα υπολοιπα είναι δευτερευουσας σημασίας.

Δηλαδη κοντα στο 500αρικο το λιγοτερο.

Το τροφοδοτικο σου είναι επαρκές, το ίδιο και η μητρική.

Link to comment
Share on other sites

λές να περιμένω να βγεί στις 22 η νέα σειρά(ΕΧ50 νομίζω)ώστε να μου έρθει πιο φθηνά+κ σίγουρα 2900?k η 2600 καλή είναι πιστεύω...+τα 2gb 8α με καλύψουν για πολύ ακόμα ή να αφήσω 2 dimm κενά για να βάλω 2gb μετά?

Link to comment
Share on other sites

Αν αντεχεις 2 μηνες περιμενε. Θα εχεις ισως περισσοτερες επιλογές τοτε.

H 2600 δεν νομιζω να εχει ουσιαστικη διαφορα απο την Χ1950Pro σου.

Για την μνημη, καλυτερα να παρεις 2 στικ του ενος. τα 667αρια γυρω στα 35€ το ενα εχουν. Και εχεις τα σλοτ σου ελευθερα για μελλοντικη προσθηκη.

Εκτιμω πως με τους ρυθμούς που παμε, θα χρειαστουμε πολυ συντομα τα 4GB ...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειπα πως ειναι ιδιες οι καρτες που αλιμονο αν ηταν, ειπα πως σε στο gaming πηγαινοντας απο Χ1950προ σε 2600 δε θα δεις διαφορα που να αξίζει την μεταβαση.

Σε αρκετες περιπτωσεις η 2600 θα ειναι και χειροτερη της Pro.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.