Jump to content



TYG02 & OpriArc AD-7173A read problem


regent1442169115

Recommended Posts

Επαναφέρω το θέμα για να προσθέσω κάποια νέα.

Μόλις σήμερα πέρασα το καινούργιο moded firmware των Liggy&Dee για το 7173A μου με ονομασία 1m1 (μπορείτε να το βρείτε εδώ). Όπως ίσως θα καταλάβατε από το όνομα αρχίζει μια καινούργια "σειρά" firmware με την ονομασία "M".

Τα ενδιαφέροντα που έχω να πω είναι τα εξής:

1. Με το νέο firmware οι στρατηγικές σε πολλά media έχουν αλλάξει και έτσι αυτά που έχουν MID TYG02 (για τα οποία έχει γίνει λόγος παραπάνω στο θέμα αυτό) γράφονται πολύ καλύτερα. Η εγγραφή τους γίνεται σε Zoned Constant Linear Velocity (Z-CLV) αλλά σε ισομεγέθεις ζώνες των 6x, 8x, 10x, 12x, γεγονός που δεν γινόταν με το προηγούμενο firmware (1.Ο3).

2. Δεύτερο και σημαντικότερο: όταν ζητώ από το Nero να επιβεβαιώσει την αρτιότητα των εγγραμμένων δεδομένων δεν βγάζει λάθος όπως παλιότερα αλλά ολοκληρώνει κανονικά των έλεγχο.

3. Προστέθηκε η επιλογή του bitsetting σε όλα τα "+" μέσα.

Κάποια στιγμή (που θα έχω όρεξη να χαλάσω ένα δισκάκι) θα ανεβάσω και screenshots από το CDSpeed.

Τέλος, απλά να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ στους Liggy & Dee που πραγματικά κάνουν τα drive της NEC/Optiarc καλύτερα προς όφελός μας....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.