Jump to content



To Crossfire or not to Crossfire ???


apotsi

Recommended Posts

Έχω μία ASUS X1900XTX 512MB PCIe και μιά ASUS P5W DH Deluxe και έλεγα να αγοράσω μιά master κάρτα να κάνω ένα Crossfire για να παίζει καλύτερα το Colin DIRT.

1. Να το κάνω το βήμα; Συμφέρει;

2. Θα έχω πρόβλημα με την συγκεκριμένη μητρική;

3. Πρέπει να είναι ASUS η master ή παίζει οποιαδήποτε X1900 Master ?

4. Έχετε κάποια να προτείνετε;

Βοήθεια... Μου ψιλοσέρνεται και με χαλάει. :076:

Link to comment
Share on other sites

Με την 2900ΧΤ στα €340 η αγορά άλλης μιας Χ1900 είναι απλά πέταμα χρημάτων, εκτός κι αν τη βρεις με €100...

Μπορείς κάλλιστα να πουλήσεις την Χ1900 και να συμπληρώσεις για την αγορά μιας 2900ΧΤ. Και πιο οικονομικά θα σου βγει και θα μπορείς βλέπεις τα DX10 Demos...

Χώρια η κατανάλωση και φυσικά η ζέστη... Με 37 βαθμούς σήμερα στην Αθήνα το CrossFire με Χ1900 είναι σκέτη αυτοκτονία.

Το Colin McRae πάντως δεν θα έπρεπε να σου σέρνεται. Στα 25fps παίζει πολύ άνετα και στα 30fps είναι απλά νεράκι, δεν καταλαβαίνεις διαφορά πάνω από τα 30fps.

Link to comment
Share on other sites

Απο την αρχή που βγήκε το SLI και αργότερα το CrossFire, πιστεύω ότι είναι καλύτερο να χρησιμοποιείται 1 κάρτα πολύ καλή παρά 2 αμέσως κατώτερες.

Βασικα υπαρχει μια εξαιρεση.2x8800 gts 320:001:

Δεδομενο οτι πλεον 2 απο δαυτες κοστιζουν οσο μια 8800gtx περιπου.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.