Jump to content



δεν αναβει ο wd250 premium


maouris1985

Recommended Posts

καλησπερα.ενωσα καταλαθος το τροφοδοτικο του laptop πανω στο εξωτερικο μου και δεν αναβει τωρα.εχει καει ο δισκος??????????παιζει να εχω χασει τα πανταααα??????

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 42
  • Created
  • Last Reply

καλα ενταξει το εχω αφαιρεσει απο το κουτι του και τον εχω ενωσει πανω στο υπολογιστη κανονικα με το σατα και εχω βαλει και το καλωδιο τροφοδοσιας και παλι δεν το αναγνωριζει ειναι σαν να μην υπαρχει

Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστευω οτι εχει καει και ο δισκος.

Και εγω αυτο πιστευω για το δισκο.Οτι εχει καει.Παντως αμα εχεις αρχεια οπως τραγουδια φωτο και αλλα πραγματα δυσκολα θα τα παρεις ετσι πιστευω.Εμενα μου ειχε καει ενα δισκος 80αρις hitachi και δν μπορεσα να παρω τιποτα απο μεσα.

Link to comment
Share on other sites

τα χαπια μ.καλα ειναι δυνατο ομως?βγαζει 1.5αμπερ το τροφοδοτικο του λαπτοπ και ο δισκοσ λεει ο.9 μακσιμουμ.δλδ δν το σωζω με τπτ????τον εχω ενωσει με το καλωδιο του σατα και αυτο που δν ξερω ειναι αν πρεπει να τον ενωσω με το ασπρο βυσμα του psu η με το μαυρο το λεπτο?το εχω ενωσει και με τα 2 παντοσ κ τπτ.ειχα τα παντα πανω και ελεγα απο βδομαδας να κανω backup .αχχχχχ πηγανε ολα?? δν υπαρχει κανενασ τροπος????βγαζει και λιγη τσικνα...

Link to comment
Share on other sites

Aν τον εχεις συνδεσει οντως σωστα στο PC οπως λες και δε το βλεπει δεν βλεπω να υπαρχει τροπος.Τα ρευματα δε παιζουνε κανενα ρολο οι διαφορετικες τασεις των δυο τροφοδοτικων σου κανανε τη ζημια.

Link to comment
Share on other sites

δεν ακούγεται να ξεικινάει μολις παρει ρεύμα???

Πρέπει να εχει καει η πλακέτα* του..Μπορεις να βρείς μεταχειρισμένη πλακέτα στον ιντερνετ και να την αντικαταστήσεις ( αν δεν κάνω λάθος)

*η "πράσινη" απο κάτω του μεριά

http://techreport.com/reviews/2005q2/wd-caviarse16/bottom.jpg

Link to comment
Share on other sites

αν αλλαξω πλακετα δλδ θα ειναι ενταξει?αποκλειεται να χαθηκαν τα δεδομενα απο υπερφορτωση ετσι?αλλα ποθ θα βρω πλακετα?ebay?πρεπει να ειναι ακριβως το ιδιο μοντελο η πλακετα για να δουλεψει ετσι?αυτο που με νοιαζει πραγματικα ειναι τα δεδομενα που δν πρεπει να χαθουν με κανενα τροπο...

Link to comment
Share on other sites

Μόνο αν τον πας σε κάποια εταιρία που κάνει ανάκτηση δεδομένων από κατεστραμένους δίσκους έχεις ελπίδα.

Αλλά νομίζω το κόστος είναι αρκετό και δεν ξέρω αν γίνεται στην Ελλάδα...

Link to comment
Share on other sites

Μόνο αν τον πας σε κάποια εταιρία που κάνει ανάκτηση δεδομένων από κατεστραμένους δίσκους έχεις ελπίδα.

Αλλά νομίζω το κόστος είναι αρκετό και δεν ξέρω αν γίνεται στην Ελλάδα...

Κατι έχω ακούσει για 400αρες... πιστεύω δεν εξίζει να δώσεις 400ευρώ εχτος και αν το δεδομένα αφορουν αλλους....

Link to comment
Share on other sites

ναι το εχω ακουσει αυτο που σας ελεγα οτι το κανουνε ανα byte και ηθελα να ρωτησω τη τιμη αλλα το υπολογισα οτι θα ειναι εξωφρενικη.αυτο με τη πλακετα δλδ να μην το δοκιμασω,δν θα πετυχει???

Link to comment
Share on other sites

Θα πετύχει αν πραγματικά έχει καεί η πλακέτα όπως υποθέτω και εγώ αλλά πρέπει να βρεις έναν ίδιο σκληρό. Αν τα δεδομένα αξίζουν τόσο πολύ πήγαινε και πάρε ένα ίδιο (δεν είναι ανάγκη σε κουτί) και κάνε τράμπα τις πλακέτες.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά :)

Link to comment
Share on other sites

πραγματικα ειχα τα παντα πανω στο δισκο.μλκια μ μεγαλη που δεν ειχα backup.απο photos 4 χρονων,μελετες της σχολης,το σκασμενο σε τραγουδια δυσκολοβρετα και βιντεο...υπολογισε ο κοπος 8 χρονων...:cool:

Link to comment
Share on other sites

Θα πετύχει αν πραγματικά έχει καεί η πλακέτα όπως υποθέτω και εγώ αλλά πρέπει να βρεις έναν ίδιο σκληρό. Αν τα δεδομένα αξίζουν τόσο πολύ πήγαινε και πάρε ένα ίδιο (δεν είναι ανάγκη σε κουτί) και κάνε τράμπα τις πλακέτες.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά :)

Αυτο θα το κάνει εξωτερικα στον σκληρό??

Εννοώ απο κάνω θα βγάλει την πρασινη πλακέτα και θα βάλει την αλλη ή θα πρέπει να ανοιξει ΚΑΙ το ασημί καλυμμα απο επανω ( αυτο θελει ειδικές συνθήκες {μπάνιου} )???

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.