Jump to content



Επιλογή Cpu!


george85c

Recommended Posts

Γειά σας παιδιά,

έχω μια φίλη που θέλει να φτιάξει ενα καινούριο μηχάνημα και θα ήθελα να μου προτείνεται έναν επεξεργαστή σύμφωνα με την χρήση που θέλει να κάνει η κοπέλα. Η χρήση που θα κάνει είναι για internet, εφαρμογές office, κανένα απλό παιχνιδάκι και θα χρησιμοποιήσει και autocad(θέλει να μάθει πως λειτουργεί). Ο επεξεργαστής έχω σκεφτεί να μπει σ αυτό το mobo(Ashrock conroe 1333DVI). Πείτε μου την γνώμη σας και αν συμφωνείται και προτείνεται μου λύσεις!

Υ.Γ: Δεν θέλει κανένα ακριβό μηχάνημα αλλά και κάτι που θα τις κρατήσει!

Link to comment
Share on other sites

Οι εφαρμογές πλην του autocad είναι πολύ κλασικές και δε θ'αντιμετωπίσει ιδιαίτερο πρόβλημα.Το μόνο που πρέπει να έχει στα υπόψιν είναι το autocad.Αν το χρησιμοποιεί συχνά θα πρότεινα κάποιον επεξεργαστή με 4ΜΒ cache (πχ 6320) κι αρκετή μνήμη..

Link to comment
Share on other sites

Οι εφαρμογές πλην του autocad είναι πολύ κλασικές και δε θ'αντιμετωπίσει ιδιαίτερο πρόβλημα.Το μόνο που πρέπει να έχει στα υπόψιν είναι το autocad.Αν το χρησιμοποιεί συχνά θα πρότεινα κάποιον επεξεργαστή με 4ΜΒ cache (πχ 6320) κι αρκετή μνήμη..

Δεν ξέρω στο μέλλον κατά πόσο θα τον χρησιμοποιεί και τι ακριβώς θα κάνει απάνω στο autocad. Για εκμάθηση αρχικά το θέλει το pc.

Link to comment
Share on other sites

Τότε δεν υπάρχει λόγος για πολλά έξοδα.Νομίζω οτι ένας φθηνός cpu όπως ο 6320 (ανάλογα τα χρήματα που θέλει να δαπανήσει) και 2gb μνήμη (είναι ήδη αρκετά φθηνά) θα καλύψουν τις απαιτήσεις της.

Link to comment
Share on other sites

Τότε δεν υπάρχει λόγος για πολλά έξοδα.Νομίζω οτι ένας φθηνός cpu όπως ο 6320 (ανάλογα τα χρήματα που θέλει να δαπανήσει) και 2gb μνήμη (είναι ήδη αρκετά φθηνά) θα καλύψουν τις απαιτήσεις της.

Γύρω στα 600€ θα διαθέσει. Εγώ σκεφτόμουν για mobo asrock conroe 1333dvi, και μια κάρτα γραφικών 8500gt

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.