Jump to content



DFI NF4 ΒΙΟS releases (τελ. ενημέρωση 28/11/05)


enduracell

Recommended Posts

  • Replies 328
  • Created
  • Last Reply
  • 3 weeks later...

επειδή μετά από κάμποσους μήνες ξαναξεσκόνισα την dfi μου και έχω τώρα έναν san diego 4000+ κ 2χ512 utt, μπορεί κάποιος να προτείνει ένα καλό φρέσκο bios για την περίπτωσή μου? γιατί έχω κολλήσει στο 3.10 και λόγω στρατού δεν έχω δει τι παίζει με τα επόμενα...

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε το official 623 της dfi.Υπαρχουν επισης το 704bta(του bigtoe) κι ενα για υποστηριξη του F60.Απλα να εχεις υποψιν οτι το Bios του bigtoe δεν εχει πανω απο 113% αυξηση για Vcore.

edit:Επισης μπορεις να τσεκαρεις και τα προηγουμενα xxx-2(το -2 ειναι κυριως για BH-x,UTT και ειναι φτιαγμενα πανω στο 3.16 που υποστηριζει τα κιτρινα slots,ασχετα αν στους περισσοτερους πανε καλυτερα τα πορτοκαλι):p

Link to comment
Share on other sites

η απαντηση του deadlock ειναι καρμπον οτι θα ελεγα και γω...

ρε κωστα τι θες εσυ με dfi? ιντελας δεν ησουν μια ζωη? τι 4000 και τετοια μας λες

αααα και βγαλε ρε μαστορα το εικονιδιο με το φανταριλικι ,δεν ξενερωνεις που το βλεπεις? ΛΟΛ

(κωστα το video in ρε μαν πως ενεργοποιειται στην winfast...)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

αντε παλι τα ιδια

λοιπον να τα ξαναπω :

το καλιτερο ειναι αν παιζεις με official να παρεις το diamond image απο την μαμα dfi

φτιαχνει δισκετα μονο του και απλα την βαζει μεσα και ξεκινας

πατας alt+F2 αν δεν κανω λαθος και τα κανει ολα μονο του

εχει τρομερη ασφαλεια και δυσκολα γινεται στραβη

αν θες unofficial τοτε κανε την πατεντα με την δισκετα εκκινησης που το κανουμε τοσα και τοσα χρονια και εχουμε φλασαρει το συμπαν

δισκετα εκκινησης , περνας τα αρχειακια σου, εκτελεις την εντολη και ολα κομπλαν

θυμασαι παντα να φορτοσεις τα optimised defaults

αν ωστοσο θες να τρεχεις και να μην φτανεις , καντο απο το winflash

για μενα οι πιθανοτητες επιτυχιας ειναι 3 στις 10

αμα πετυχει μετα παιξε και λοττο , προτο κτλ

καλη τυχη και προσοχη τρομερη με αυτο το κ*λομπιος της dfi , μπορει να σε στειλει στο δαφνι αμα κανεις χοντραδα...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια 623-3 η οποιαδηποτε τελως παντων 623 για Expert υφισταται?Γιατι και στο κλασικο Boot cd εχει μονο Ebd02,1207 kai 704bta.Ενω βλεπω 623 υπαρχει για ολες τις αλλες SLi-D,Sli-DR,Ultra D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από BeetleJuice

.........αν ωστοσο θες να τρεχεις και να μην φτανεις , καντο απο το winflash

για μενα οι πιθανοτητες επιτυχιας ειναι 3 στις 10

αμα πετυχει μετα παιξε και λοττο , προτο κτλ.....

Eγω δηλαδη που εχω καπου 10/10 επιτυχημενα flash με winflash, αλλα δεν κερδιζω στο joker τι να κανω??? Να παιξω λοττο λετε?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unstoppable [Σήμερα, στις 10:50]

Eγω δηλαδη που εχω καπου 10/10 επιτυχημενα flash με winflash, αλλα δεν κερδιζω στο joker τι να κανω??? Να παιξω λοττο λετε?

Παιζει να εχω φλασάρει κανα 100 φορές [δεν κανω πλάκα] . Καθε set bh - uccc κλπ εκανα ξεχωριστό search . Παντα απο winflash και παντα επεζε μια χαρά . Και τι ενοοώ μια χαρα.

Bootarize κανονικα και δεν δημιουργουταν πρόβλημα. Μου εμφάνιζε ομως καποιες ΑΤΕΛΕΙΕΣ.

1. Το cmos reload ενω εσωζα ρυθμισεις 300Χ9 ας πουμε οταν το εκανα recall , πηγαινε 456 [τερμα δηλδ] και αλλα κουφα .

2. Με το jumper της 5ρας πανω απο 3.3 vdimm γυρνουσε σε 3.2 μονο του .

και αλλα τετοια bugakia .

Με το που φλάσαρα πρωτη φορά με δισκετα-bootable cd απο dos κατα πολύ μεγάλη μου τύχη τα ανωτέρω σφαλματάκια στρώνανε . . .

Ξανα flash @ winflash πάλι τα ίδια .

απο δισκέτα πάλι όλα οκ πάλι . [το joker που λέγαμε] .

Δεν ξέρω αν το κάνει μονο η δικιά μου η αν έχει χασει την μπαλα απο απανωτα φλασ , αλλά κοιτάξτε μερικές τετοιες λεπτομέρειες ισως κανουν τα ίδια όλες.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.