Jump to content



Brand new 6000+on fire...


spiderdim1442169203

Recommended Posts

  • Replies 162
  • Created
  • Last Reply

spiderdim: Δοκίμασε να δώσεις τάση στις μνήμες να δεις σταθερότητα. Είναι πολύ πιθανό να μην χρειαστείς 2.1v μπορεί να έχεις αποτέλεσμα και με λιγότερο ρεύμα και να μην χρειαστείς ανεμιστήρα. Δεν νομίζω ότι θα είναι τόσο τραγικές οι θερμοκρασίες..

Αποψή μου αν μπορείς απόφυγέ τον και μην προσθέτεις fans αν δεν χρειάζονται. Είναι παραπάνω θόρυβος και πιθανώς να χαλάς το airflow αν είναι μεγάλος ή σε μεγάλη σχετικά απόσταση.

Εγώ θα έλεγα να πάρεις τίποτε κουβέρτες για τις μνήμες που είναι εντελώς γυμνές και αν δεν επαρκούν, τότε ρίξε και έναν ανεμιστήρα να τις φυσάει...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι καλή περίπτωση, ψύχει όλες τις μνήμες μαζί. Έχει 9 cfm και νομίζω από την απόσταση που "βαράει" είναι καλά.

http://www.eshop.gr/show_per.phtml?id=PER.650565

Σε reviews που είχα διαβάσει παλαίοτερα τα είχε πάει πολύ καλά. Έχει 8 ευρώ. Μήπως αξίζει τα λεφτά του; Τι λέτε οι υπόλοιποι;

Link to comment
Share on other sites

Για το Tt Cylo λες, έτσι;

@ spiderdim: Το παραπάνω ποστ μου το είδες;

λοιπον...

ας αναλαβει ενας να μου πει γιατι με βαζετε σε σκεψεις:001:

θελω ενα για εισαγωγη ενα για εξαγωγη αερα και ενα για μνημες

το ειδα μεγαλε...!

για τα αλλα δυο τι εχετε να πειτε...

εννοω για αυτα που λεω πιο κατω...

@εδιτ

Link to comment
Share on other sites

Προτείνω, αν το κουτί σου παίρνει ανεμιστήρες 12 εκατοστών να τους προτιμήσεις. Είναι αρκετά πιο αθόρυβοι από τους 8 εκατοστών και έχουν και περισσότερη ροή αέρα (η οποία ροή μετριέται αν δεν τον γνωρίζεις με το λεγόμενο cfm=cubic feet per minute).

Αν παίρνει 12άρηδες προτείνω κάποιους με ρυθμιζόμενη ταχύτητα και γιατί όχι και με led αν θες να ομορφύνει λίγο το εσωτερικό του case. Ένας με κάτω από 20dB, θεωρείται αρκετά αθόρυβος

Κάτι τέτοιο για παράδειγμα: http://www.eshop.gr/show_per.phtml?id=PER.805118

PER.805118.jpg

Ανεμιστήρας με διάφανο κίτρινο σώμα. Ψύξη με στύλ: βάλτε το χρώμα στο PC σας, με την εντυπωσιακή σειρά Amber της AKASA.

# Τύπος Ανεμιστήρα: 12 cm διάμετρος με 3 pin connector για σύνδεση με System Fan Pin Header μητρικής πλακέτας ή εναλλακτική 4-pin σύνδεση με τροφοδοτικό.

# Ρυθμός περιστροφής:1400 RPM

# Έδραση:Twin ball bearing

# Στάθμη Θορύβου:18.0 dB(A).

# Ροή αέρα:44.8 CFM

# Διαστάσεις: 120 x 120 x 25 mm (HxWxD).

Link to comment
Share on other sites

Προτείνω αν το κουτί σου παίρνει ανεμιστήρες 12 εκατοστών να τους προτιμήσεις. Είναι αρκετά πιο αθόρυβοι από τους 8 εκατοστών και έχουν και περισσότερη ροή αέρα (η οποία ροή μετριέται αν δεν τον γνωρίζεις με το λεγόμενο cfm=cubic feet per minute).

Αν παίρνει 12άρηδες προτείνω κάποιους με ρυθμιζόμενη ταχύτητα και γιατί όχι και με led αν θες να ομορφύνει λίγο το εσωτερικό του case.

ομορφια δεν χρειαζομαι εχω αρκετη στον καθρεπτη μου:033: :033: :033:

θελω ποιοτητα!!!!

@εδιτ

κατσε να δω αν παιρνει 12αρι

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.