Jump to content



H "καταραμένη" εποχή των πυκνωτών!


Candyman1442169163

Recommended Posts

Πολυ ενδιαφερον αρθρο. Δεν το ειχα προσεξει. Ν1 job Candyman.

Σε ενα motherboard asus βρηκα rubicon και ost. Σε ενα tv tuner βρηκα choyo. Πολυ θα ηθελα να δω την μητρικη που εχω τωρα τι φοραει γιατι ειναι στη δυσκολη ηλικια των 5 χρονων, τα 4 συνεχεια αναμμενη.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

υπαρχει καποιος να μου συστησει μαγαζια στην αθηνα να παρω πυκνωτες και συναφη εξοπλισμο να ξεκινησω τη διαδικασια αποκαταστασης(αν υπαρχει και κανενας οδηγος πως να τα κανω ολα αυτα θα ημουν ευχαριστημενος)?ειμαι πρωταρης..

Link to comment
Share on other sites

προσθέτω, απο κακούς πυκνωτές

Chemi-con

Hermei

Jee

Jun-Foo

Stone

supacon

Su'scon

Tocon

TMS

Wendell

extra info/pics : http://badcaps.net/forum/printthread.php?t=424

το παρακάτω αφορά τους καινούριους Nrsy

Έχω μια Tyan, που έχει 8x Rubycon, 1x Sanyo(μέχρι εδώ καλά) αλλά έχει 2 Y.J., αν τους αντικαταστήσω τους Y.J. θα πάψει να έχει το πρόβλημα που δεν σώζει bios όποτε δεν δέχεται ρέυμα απο το τροφοδοτικό;(λίγο απίθανο να έχει πρόβλημα το socket της μπαταρίας.):011:

Επίσης θέλω και εγώ πληροφορίες για μαγαζιά.

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια Tyan, που έχει 8x Rubycon, 1x Sanyo(μέχρι εδώ καλά) αλλά έχει 2 Y.J., αν τους αντικαταστήσω τους Y.J. θα πάψει να έχει το πρόβλημα που δεν σώζει bios όποτε δεν δέχεται ρέυμα απο το τροφοδοτικό;(λίγο απίθανο να έχει πρόβλημα το socket της μπαταρίας.)

Πολύ πιθανόν (αν και αν δεν δώ το board δεν μπορώ να σου πώ με σιγουριά).. Σε τι κατάσταση βρίσκονται;

Επίσης θέλω και εγώ πληροφορίες για μαγαζιά.

Ο Βενιέρης έχει ηλεκτρολυτικούς πυκνωτές απ'όσο ξέρω (τουλάχιστον παλαιότερα είχε). Αλλά επειδή στο site δεν έχει τα πάντα (έχει μεγάλη ποικιλία που δεν χωράνε όλα στο site) ένα τηλέφωνο θα σας λύσει την απορία.

Link to comment
Share on other sites

ΟΛΟΙ είναι ΟΚ, δεν έχουν φθορά.

Koίτα για σιγουριά μπορείς να τους αλλάξεις (προληπτικά). Τώρα αν δεν έχουν φουσκώσει καν, τότε πιθανώς να μην έχουν πρόβλημα. Δεν σημαίνει όμως ότι αποκλείεται να έχουν πρόβλημα επειδή δεν έχουνε εμφανή προβλήματα στον οπτικό έλεγχο.

Στην τελική άλλαξε τους να δεις από περιέργεια αν θα λύσεις το πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Αυτός το άρθρο παραμένει δημοσιευμένος χωρίς την έγκριση μου.

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΔΙΑΓΡΑΦΕΙ.

Υ.Γ. Το είχατε κάνει με τον Mr. SeanKon, και είναι η 2η φορά που το ζητάω! Μην με αναγκάσετε να γίνει εδώ μέσα της τρελλής. Διαγράψτε τα!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.