Jump to content



Μια βοήθεια με αγορά 8800


Kaf

Recommended Posts

Μα το σύστημα μου ήδη θα πηγαίνει σφαίρα με το νέο hardware που θα του βάλω (σύντομα, τώρα είναι στα κουτιά τους), και αν το linux μου χρησιμοποιήσει σωστά και τους 4 πυρήνες, τότε ποιος με πιάνει. Τις nvidia το linux τις αξιοποιεί μια χαρά. Και απ'οτι είδα σε posts, το UT3 (που κυρίως θα λιώσω) με GT σε υψηλές αναλύσεις με Full Detail δε σκαλώνει

http://www.extremetech.com/article2/0,1697,2230941,00.asp

(Δεν ξέρω αν θα πρέπει να εμπιστευτώ το review, αλλά είναι ενθαρρυντικό)

[OFF]

1) Μη σας γελάει το οτι έχω linux πάντως, λέω να κάνω ένα 30άρι partition αποκλειστικά για gaming σε win

2) Το crysis δε μου άρεσε :) [/OFF]

Link to comment
Share on other sites

Lafas1987 τοσα χρόνια είμαι με 17" και φυσικά όχι wide (ούτε TFT). Η 20αρα δε νομίζω να μου φαίνεται στενή, μικρή ή οτιδήποτε τέτοιο. Εξάλλου έχω συνηθίσει και απο το macbook που έχει οθόνη 13,3"

Πώς εξηγείται η διαφορά τιμής της ASUS 8800gt με την ECS αφού είναι όλες ίδιες? :/ Μιλάμε για μια διαφορά της τάξης των 32 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Lafas1987 τοσα χρόνια είμαι με 17" και φυσικά όχι wide (ούτε TFT). Η 20αρα δε νομίζω να μου φαίνεται στενή, μικρή ή οτιδήποτε τέτοιο. Εξάλλου έχω συνηθίσει και απο το macbook που έχει οθόνη 13,3"

Πώς εξηγείται η διαφορά τιμής της ASUS 8800gt με την ECS αφού είναι όλες ίδιες? :/ Μιλάμε για μια διαφορά της τάξης των 32 ευρώ

Αλλαζει το συνοδευτικο software! :033:

Aν δεν σου κανει κοπο μας λες τα στοιχεια που απαρτιζουν το μηχανημα σου.

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε και λέμε:

Intel Q6600

Asus P5K Premium (Wi-Fi AP)

4x1GB Corsair DDR2 800MHz (timings δε θυμάμαι)

Thermaltake Toughpower 850Watt

Σκληρό, dvdrom, dvdrw και λοιπά και λοιπά δε νομίζω να χρειάζεται να τα αναφέρω καν

Edit: Και απο οθόνη αυτή που έδειξα στο πάνω ποστ (θα την παραγγείλω λιαν συντόμως)

Link to comment
Share on other sites

Πώς εξηγείται η διαφορά τιμής της ASUS 8800gt με την ECS αφού είναι όλες ίδιες? :/ Μιλάμε για μια διαφορά της τάξης των 32 ευρώ

Και ποιος σου είπε ότι το ακριβότερο είναι και το καλύτερο?;)

Από μητρική καλύτερα μία Abit Ip35 Pro.

Οθόνη όποια σου αρέσει, περί ορέξεως κολοκυθόπιτα.

Link to comment
Share on other sites

Lafas1987, τη μητρική ήδη την έχω. Και όχι, δεν είναι καλύτερα εφόσον δε γράφει ASUS ;) (γνώμη μου πάντα)

Το οτι το ακριβότερο είναι και το καλύτερο δεν το είπα εγώ. Εγώ απλά ρώτησα γιατί τέτοια διαφορά τιμής, από απορία και μόνο

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.