Jump to content



Unable to erase disk???


hurin

Recommended Posts

Τώρα τελευταία το recorder μου κάνει νερά. Δεν μπορεί να μου σβήσει επανεγράψιμα DVD-RW και DVD+RW. Μου τα εμφανίζει σαν απλά dvd. Προσπάθησα με Nero 6 και CDBurnerXP.

Λέτε να τα έφτυσε?

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τελευταία το recorder μου κάνει νερά. Δεν μπορεί να μου σβήσει επανεγράψιμα DVD-RW και DVD+RW. Μου τα εμφανίζει σαν απλά dvd. Προσπάθησα με Nero 6 και CDBurnerXP.

Λέτε να τα έφτυσε?

Έχεις ξαναδοκιμάσει επανεγγράψιμα ίδιας μάρκας;

Link to comment
Share on other sites

Τα επανεγγράψιμα είναι TDK και το ένα (το +RW) ήταν παλιό και πολυχρησιμοποιημένο, για αυτό νόμιζα οτι απλά χάλασε. Όμως τα ίδια μου κάνει και με το καινούργιο.

@Braveheart1980

Κανονικά τελείωσε η εγγραφή. Δεν με αφήνει ούτε quick erase ούτε full.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο μου συνέβη και εμένα με τα συγκεκριμένα δισκάκια και στα 2 αντιγραφικά που έχω(pioneer 111d,plextor 712a).Παράτηρα το νέρο7 που χρησιμοποιούσα και τα σβήνω με το clonecd.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Βρήκα την λύση για το πρόβλημα που επέμενε ακόμα και μετά από format. Τα daemon tools έχουν επιλογή emulation "hide cd-r" η οποία και δεν επέτρεπε να σβήσω τα επανεγγράψιμα cd/dvd. Με την απενεργοποίησή της, όλα έφτιαξαν!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.