Jump to content



Την Γνωμη Σας Για Νεο PC


stealth1442169213

Recommended Posts

Eνας φιλος θελει να παρει PC το οποιο θα χρησιμοποιει για internet,λιγο gaming χωρις πολλες απαιτησεις και για να μαθαινουν τα παιδια.

Μετα απο συζητηση καταληξαμε σε αυτην την συνθεση.

Θα ηθελα την γνωμη σας μια και εγω δεν ξερω πολλα απο Intel και ο φιλος θελει Intel συστημα και αν υπαρχει καποια ασυμβατοτητα σε αυτα που διαλεξαμε.

Ευχαριστω.

stealth

post-7559-1442174900,1107_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

H μεγαλύτερη ασυμβατότητα που θα συνταντήσει είναι ότι θα τα πάρει από το e-shop και αυτό δε λύνεται ούτε με INKA update :098:

To παρακάτω (σε μαύρο συνολάκι αντί για ασημί και είσαι έτοιμος) βάλε και το λειτουργικό δεν το βρήκα

zsgy96ew9ub828r2pww5.jpg

Link to comment
Share on other sites

Να πάρει ένα έτοιμο Dell ή HP ή έστω μια έτοιμη σύνθεση από τα Turbo X κτλ. Θα του κοστίζει λιγότερο και θα έχει και καλύτερη υποστήριξη.

πχ

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=20&category=69977681&product=1024027

με τετραπύρηνο και όλα τα παρελκόμενα μαζί με λειτουργικό 200Ε φτηνότερα

και αν θέλει να δώσει σώνει και καλά πάνω από 1000Ε παίρνει το σύστημα με την 22ρα οθόνη και 1ΤΒ, αλλά από ότι κατάλαβα ακόμα και το πρώτο σύστημα με τα 850Ε θα είναι υπεραρκετό.

Link to comment
Share on other sites

... ένα έτοιμο Dell ή HP ..

Αυτο το εχω σκεφτεί και εγώ αλλά εχω 2 ερωτήματα..ας πουμε οτι πας στο net (HP ) και διαλέγεις τι θέλεις να έχει..

1)πως μπορείς να τους πεις οτι δεν θέλεις λειτουργικό ?

2)Υπάρχει η δυνατότητα να το παραγγείλεις μεσω net και να σου ερχει σπίτι χωρίς μεσάζοντες?? (κατευθείαν απο hp.com)

Link to comment
Share on other sites

Spyrus εγκρίνω το σύστημα αλλά γιατί να μην έβαζε μια ip35pro?

Ποια η διαφορα?

Το συστημα δεν θα κλοκαριστει ποτε και αν καποτε φτασει σε αυτο το σημειο και η Ρ5Κ κλοκαρει μια χαρα.

Να πάρει ένα έτοιμο Dell ή HP ή έστω μια έτοιμη σύνθεση από τα Turbo X κτλ. Θα του κοστίζει λιγότερο και θα έχει και καλύτερη υποστήριξη.

πχhttp://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=20&category=69977681&product=1024027

Χμμμ.....ενδιαφερουσα προταση αν και ειμαι κατα των ετοιμων συστηματων, δεν θα εχω και το αγχος μην παθει τιποτα:D

H μεγαλύτερη ασυμβατότητα που θα συνταντήσει είναι ότι θα τα πάρει από το e-shop και αυτό δε λύνεται ούτε με INKA update.

Mπορει να εχεις δικιο,προσωπικα δεν ειχα ποτε προβλημα αλλα δεν μου εχει κατσει στραβη μεχρι τωρα.

Τωρα ποια η διαφορα στις μνημες,στο τροφοδοτικο γιατι το Seasonic 550W και οχι ToughPower 650W και γιατι 256MB καρτα γραφικων και οχι 512ΜΒ?

Για τον δισκο το σκεφτομουν και εγω για 16ΜΒ cache με τα υπολοιπα κομματια συμφωνω.

stealth

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.