Jump to content



TSIF LABS


tsif

Recommended Posts

Ο Tsif από ότι είδα δουλεύει με αερογράφο, εσύ να υποθέσω δεν έχεις.

Οχι οχι εγώ δεν εχω τίποτα :022: . Εγω εχω ενα μαύρο σπραυ για μεταλλικές επιφάνειες το οποίο ομως δεν ειναι ματ (ετσι οταν βάφαμε ειχαμε πολλές ατέλειες και ήθελε πολύ μαγκιά) . Σκέφτομαι να παρω ενα ματ με το οποιο να κάνω και πλαστικά αλλά και μεταλλικές επιφάνεις , δεν με νοίαζει να ειναι τέλειο απλός τώρα ειναι ασπρο με γκρι + κάποιες αποχρώσεις κιτρινου (βρώμα+χρόνος) .... αμα η υπόθεση να το βάψω ξεπεράσει τα 10 -15 ευρώ τοτε δεν συμφέρει (δινώ 25 και πέρνω αυτο )..σκεφτομαι να ρωτησω και σε φαναρτζή ( αν και θα ακουσω τιμή κουφη)

Τεσπα ας μην χαλάμε το νημα του ανθρώπου έτσι...:063:

Link to comment
Share on other sites

Βασιλη ελπιζω σιγα σιγα να βελτιωθεις κι αλλο γιατι καποια στιγμη πρεπει να κανουμε ενα unique custom painted pctechnology case.;)

Eγινε απλά κράτα με ενήμερο

Θα δείτε και το κουτί του devilcry τον άλλο μήνα (κοψίματα - μόντες - πλεξυ)

Θα ποστάρω και μερικές φώτο από το προηγούμενο κουτί μου πλεον του spiderdim.

Ναι, απλά πας και αγοράζεις σε spray τα χρώματα που θες. Αν δεν τα έχουν, στα φτιάχνουν με την βοήθεια χρωματογράφου (της Agfa είναι οι καλύτεροι παρεπιπτόντως).

Οι μεταλλικές επιφάνειες πρέπει να περαστούμε με αστάρι πρώτα για να πιάσει καλύτερα το χρώμα (απαραίτητο).

Ο Tsif από ότι είδα δουλεύει με αερογράφο, εσύ να υποθέσω δεν έχεις.

Αν πάρεις spray πιθανώς να έχεις ατέλειες στο φινίρισμα (κόκκους, σταξίματα, κ.λ.π.).

Τα πλαστικά μέρη είναι πιο έυκολο να τα βάψεις, αρκεί ένα τριψιματάκι με πολύ ψιλό γυαλόχαρτο και μετά βάψιμο. Το πλαστικό συνήθως αν το τρίψεις λίγο πιάνει πάνω του η μπογιά αρκετά καλά. Αν θες περνάς αστάρι πρώτα για να είσαι σίγουρος.

Υ.Γ. Tsif καλά τα λέω;

Ναι αλλά πολλά χρήματα ... δεν συμφέρει

Ενδεικτικά ......... εάν τα χρώματα τα αγόραζα και δεν ήταν περισσεύματα από άλλες δουλειές θα μιλούσαμε για 40Ε /lt. (2 χρώματα 80 Ε + σταθεροποιητές ...περίπου 100Ε ΜΟΝΟ ΤΑ ΥΛΙΚΑ )

Οσο για την μάσκα που είπατε να χρώματα ήταν υδατοδυάλυτα φιλικά προς το περιβάλλον :098: :098:

Link to comment
Share on other sites

ωραια φιλε Βασιλη!αμα σου δωσω ασπουμε ενα κουτακι σαν κ αυτο.

http://www.multirama.gr/Multirama/media%2fCatalogues%2f2008%2ffevrouarios%2fjpg%2fLJPEGS_HIGHRES_PAGE_19.jpg

μπορεις να το κανεις καμια περλα τιποτα τετειο?

Link to comment
Share on other sites

ωραια φιλε Βασιλη!αμα σου δωσω ασπουμε ενα κουτακι σαν κ αυτο.

http://www.multirama.gr/Multirama/media%2fCatalogues%2f2008%2ffevrouarios%2fjpg%2fLJPEGS_HIGHRES_PAGE_19.jpg

μπορεις να το κανεις καμια περλα τιποτα τετειο?

Θα βάψεις stacker? This is madness!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

εγω βρηκα εναν αερογραφο 35ευρω απο εμφανιση ιδιο με του τσιφ, κομφλερ(αεροσυμπιεστη εχω κλπ φιλτρο για νερο κλπ) θελω να μαθω αυτος με 35 ευρω να φανταστω ειναι της πλακας, θα κανει τετοια δουλεια σαν του ΤΣΙΦ ?

αυτα τα αλλα που βαφουν τα μεγαλα κανουν 4-5ευρω και εκεινα της πλακας πρεπει να ειναι

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=28&category=100&product=1024426 κατι τετοιο γιατι παρακατω ειδα τρελες τιμες

το αλλο που λεω 35 ειναι μεταλλικο αλλα το ειδα σε μαγαζι της περιοχης μου

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν σημασία ΜΟΝΟ τα εργαλεία αλλά και η τέχνη :p:p:p

Aπο την στιγμή που έχεις τα υπόλοιπα σύνεργα με οποιοδήποτε πιστόλι-( αερογράφο ) μπορείς να να βάψεις το κουτί σου .

Το δύσκολο είναι στις διχρωμίες .

Link to comment
Share on other sites

βασικα θα αγορασω τον αερογραφο γαι αλλο θεμα θα κανουμε ζωγραφια το λογοτυπο του μαγαζιου μου απεξω σε ενα τοιχο τα αλλα υπαρχουνε

τωρα την τεχνη να πω την αληθεια δεν πιανουν τα χερια μου στο βαψιμο

θα τα κανει ενας φιλος που κανει γκραφιτι εχει κανει αρκετα εδω στην περιοχη

απλως εγω θελω να μαθω τη ειναι καλυτερο να παρω που ξερεις ισως με πιασει το καλιτεχνικο μου ταλεντο

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.