Jump to content



Αγορά TV Tuner


beisnikos_spi

Recommended Posts

Γειά σας παίδες. Θέλω να αγοράσω ένα εξωτετικό tv tuner για τον υπολογιστή μου όχι για να βλέπω tv από αυτό, αλλά για να γράφω προγράμματα και στη συνέχεια να τα μετατρέπω σε DVD Video.

Το διαθέσιμο budget είναι μέχρι 100 ευρώ. Όχι παραπάνω.

Έχω δει μέχρι στιγμής αυτά:

Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick 330EV Retail --> 90 ευρώ

Pinnacle PCTV PRO 150E USB --> 69,50 ευρώ

Pinnacle PCTV 330E HYBRID STICK PRO USB 2.0 --> 74,95 ευρώ

Πιό λέτε να με ικανοποιεί?

Link to comment
Share on other sites

Απέφυγε usb. Τραβάνε πολύ ισχύ από τον υπολογιστή και δεν κάνουν. Δοκίμασε καλύτερα σε pci, pinnacle εφόσον θέλεις, είναι πολύ καλή.

Κάτι σαν αυτό πχ -> http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.702145

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι ότι έχω συμβατική κεραία.. Λέτε να είναι χάλια η απεικόνιση ότι και να πάρω??

beisnikos_spi added 2 Minutes and 15 Seconds later...

PCI-E έχεις; (άσχετο αν είναι 1x/4x/16x) Αν ναι προτείνω αυτή που έχω και εγώ > http://www.msystems.gr/v_products.asp?v_Cat=2420&v_Item=6518 θα σε καλύψει 1000%!

Αν είναι δυνατόν! Μπαίνει το northbridge σχεδόν μπροστά από την PCIX! δεν νομίζω να χωράει!

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι δυνατόν! Μπαίνει το northbridge σχεδόν μπροστά από την PCIX! δεν νομίζω να χωράει!
17 εκατοστά είναι, και ελαφρά μεγαλύτερη απο μια PCI-E 16x(1 εκατοστό ακόμα δλδ). Ποιο mobo να έχεις άραγε και δεν μπαίνει:p;:046:
Link to comment
Share on other sites

17 εκατοστά είναι, και ελαφρά μεγαλύτερη απο μια PCI-E 16x(1 εκατοστό ακόμα δλδ). Ποιο mobo να έχεις άραγε και δεν μπαίνει:p;:046:

Δεν είναι το μήκος το πρόβλημα, είναι η ψύκτρα του northbridge η οποία βρίσκεται περίπου 2 εκατοστά δίπλα από την PCI. Δεν το κόβω να χωράει τίποτα εκεί...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.