Jump to content



αγορα case μεχρι 200 ευρω....


spiderdim1442169203

Recommended Posts

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply
Καλά δε θα σε χαλάσει κιολας... Μπροστά είναι μόνο.Μπορεις να τον βγάλεις και να βάλεις μπροστά κόκκινο.Ευκολο ειναι.

καλως! αν βγαινει ευκολα δεν υπαρχει προβλημα...

το βραδυ αν εχεις ορεξη τραβα μια φωτο το κουτι να το δουμε γεματο....

:001:

Link to comment
Share on other sites

spiderdim έχεις παρατηρήσει ότι τώρα τελευταία όλα σου τα λ7 τα ρίχνεις στο pc;

εισαι σιγουρος?

στειλε ενα pm στην ::wish:: και κανε της την ιδια ερωτηση ερωτηση.....:001:

;)

Link to comment
Share on other sites

τελικα θα κανω μια τελευταια μεγαλη μοντα στο κουτι μου....

κοψε ραψε θα προσπαθησω να φτιαξω αυτο που εχω στο μυαλο μου...

αν δεν τα καταφερω θα παρω το κουτι που πηρε ο greek...

ευχαριστω ολους οσους βοηθησαν:001:

Link to comment
Share on other sites

Ένα μείον βρήκα και είναι συνάρτηση και με ποια μητρική έχει ο καθένας.Επειδή το τροφοδοτικό είναι κάτω αντί για πάνω είχα πρόβλημα με την Asus για το 4πινο της τροφοδοσίας που είναι τέρμα πανω και το καλώδιο είναι κοντό και πρέπει να περάσει πάνω από τις κάρτες. Ηδη δεν ξέρω αν θα κατεφέρω να βάλω την 2η κάρτα για το SLi και ευτυχώς που έχω 2 Χ1300 γατι αν ήταν καμμιά πιο ογκώδη δεν ξέρω τι θα γινόταν.

Αυτά , εγώ το συνιστώ ανεπιφύλακτα..

Το πηρα κι εγω το κουτι,για να στησω ενα δευτερο pc σε μια ASUS

ολα καλα ,αλλα με το τετραπινο εχω προβλημα...

Εσενα περασε πανω απο τις καρτες,εμενα δεν φτανει καν, χωρις να βαλω πανω καρτα για κανα 2 ποντους:022:

Το τροφοδοτικο δεν ειναι κανα σοβαρο,αλλα την δουλεια του θα την εκανε

μεχρι να επαιρνα κανα καλυτερο

Υπαρχουν τιποτα ανταπτορες για τετραπινα ?

Να κανω τιποτα αλχημειες? :105: :(

Link to comment
Share on other sites

Η μόνη μόντα που μπορείς να κάνεις και η οποία σκεφτόμουν εγώ είναι να κόψεις τα καλώδια του 4πίνου να βάλεις επέκταση ώστε να φτάνει. Μια και είναι παλιό το τροφοδοτικό δεν σε χαλάει όσον αφορά ρο θέμα εγγύησης.

Τώρα αν υπάρχει κολλητήρι με καλάει η δουλειά θα ήταν τέλεια αλλα αν δεν υπάρχει μπορεί να γίνει και με αλλος τρόπους. Εϊτε παίρνεις λιγο καλάι και με αναπτήρα το ζεσταίνεις πάνω από την ένωση οπότε αν στάξει θα κολλήσει είτε το αφήνεις όπως είναι απλά να είναι καλά πλεγμένα τα 2 σύρματα. Για καλύτερα αποτελέσματα πάρε και λίγο θερμοσυστελόμενο καλώδιο ώστε να καλύψεις τις ενώσεις αλλλά και για να τα κρατάει σταθερό. Έτσι δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι καταλήγω εδώ http://www.grammi.gr/eidos.aspx?kvd=55553842 αν και σε video review που είδα σε full load οι ανεμιστήρες ψάχνεις να βρεις απο έρχονται τα ελικόπτερα :) , ενώ το Gandalf πιο αθόρυβο και νομίζω αξίζει και τα πραπάνω χρήματα :098: http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.700282

:033: :033:

Link to comment
Share on other sites

ΒΑσικά στα διάφορα reviews συγρκρίνουν το 900 με αυτό της Aerocool με λιγο καλύτερη συμπεριφορά στην θερμοκρασία κουτιού (2 βαθμούς χαμηλότερο)και λένε ότι πλεονέκτημα του 900 ειναι η θέση στο κουτι για Ipod. Σε σχέση τιμή ποιότητας προτείνουν το aerocool όμως...

Link to comment
Share on other sites

Η μόνη μόντα που μπορείς να κάνεις και η οποία σκεφτόμουν εγώ είναι να κόψεις τα καλώδια του 4πίνου να βάλεις επέκταση ώστε να φτάνει. Μια και είναι παλιό το τροφοδοτικό δεν σε χαλάει όσον αφορά ρο θέμα εγγύησης.

Τώρα αν υπάρχει κολλητήρι με καλάει η δουλειά θα ήταν τέλεια αλλα αν δεν υπάρχει μπορεί να γίνει και με αλλος τρόπους. Εϊτε παίρνεις λιγο καλάι και με αναπτήρα το ζεσταίνεις πάνω από την ένωση οπότε αν στάξει θα κολλήσει είτε το αφήνεις όπως είναι απλά να είναι καλά πλεγμένα τα 2 σύρματα. Για καλύτερα αποτελέσματα πάρε και λίγο θερμοσυστελόμενο καλώδιο ώστε να καλύψεις τις ενώσεις αλλλά και για να τα κρατάει σταθερό. Έτσι δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα..

Αυτο εκανα τελικα,βρηκα και ιδια καλωδια απο ενα αλλο:098: (παει και αυτο)

και εγινε η δουλεια.

Απο περιεργεια ομως, θα παω να τσεκαρω σε μαγαζι με ηλεκτρονικα,αν υπαρχουν αρσενικα και θηλυκα για καθε τυπο βυσματος υπολογιστη.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.