Jump to content



αγορα case μεχρι 200 ευρω....


spiderdim1442169203

Recommended Posts

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=20&category=69977695&product=1023470 ένα τέτοιο μαζί με ένα καλό τροφοδοτικό θα σου πάει κάνα 14άρι. Πάρε και τα υπολοιπα λεφτά ένα πανελ και είσαι ενταξει.

πολυ καλη επιλογη!

φιλε greek γνωριζεις αν εχει μπροστα ανεμιστηρες?

απο οτι βλεπω παιρνει 7 αλλα δεν μπορω να καταλαβω που....

@εδιτ

ακυρο

λεει στις λεπτομεριες

θα το σκεφτω!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply
Εγώ αυτό πάντως πήρα μαζί με ένα fortron 650W και είμαι jet.To περιμένω σήμερα να έρθει για να κάνω τεστ...

εγω εχω τροφοδοτικο...

περιμενω εντυπωσεις σου και αν αποδειχτει διαμαντι τοτε θα το παραγγείλω!

Link to comment
Share on other sites

Από ότι είδα σε ξένα review είναι πολύ καλό. Επίσης έχει και κανάλι για τα καλωδια πίσω οπότε θα είναι τακτοποιημένα και το τροφοδοτικό κάτω. Μόνο μειον (οχι απαραιτητα) ότι έχει τον IDE κατω χαμηλά και ίσως υπάρχει πρόβλημα με κάνα IDE DVDRW λόγω μήκους αλλά υπάρχουν και μακρυά καλώδια είδικά τα στρογγυλα και όχι το πλακέ για ακόμα καλύτερη απόδοση στον αέρα. Καλύτερο value for maoney.

Δες εδώ φωτό από το εσωτερικό για να καταλάβειςγια τι πράγμα μιλάμε

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16811119137

Link to comment
Share on other sites

Από ότι είδα σε ξένα review είναι πολύ καλό. Επίσης έχει και κανάλι για τα καλωδια πίσω οπότε θα είναι τακτοποιημένα και το τροφοδοτικό κάτω. Μόνο μειον (οχι απαραιτητα) ότι έχει τον IDE κατω χαμηλά και ίσως υπάρχει πρόβλημα με κάνα IDE DVDRW λόγω μήκους αλλά υπάρχουν και μακρυά καλώδια είδικά τα στρογγυλα και όχι το πλακέ για ακόμα καλύτερη απόδοση στον αέρα. Καλύτερο value for maoney.

Δες εδώ φωτό από το εσωτερικό για να καταλάβειςγια τι πράγμα μιλάμε

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16811119137

που στο καλο ειναι οι 7 ανεμιστηρες.....

νομιζα πως ειχε 2 στο οροφη....

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να βάλεις και πάνω στο πλαιο να βαραειπάνω στον επεξεργαστή και στη κάρτα γραφικών. Αλλά τι να κάνεις τους 7 ανεμηστήρες?

θελω καλο εξαερισμο......

απλα μετραω και ξαναμετραω τις υποδοχες για ανεμιστηρες και δεν βγαζω 7....

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το κουτί ήρθε και είνα απίστευτο ειδικά για τα λεφτά του.Καταρχάς όλο το κουτί είναι μια σίτα . Όντως έχει θέσεις για 4 ανεμηστήρες και έχει 2 μεγάλους μέσα. Το τροφοδοτικό πάει κάτω οπότε ότι καλώδιο τροφοδοσίας περισεύει μένει στο πάτωμα αντί να κρέμεται από πάνω. Βιδες δεν χρειάζεται όυτε κατσαβίδι αλλά αν κάποιος θέλει έχει ήδη βιδωμένες στο πλάι για να χρησιμοποιήσει. Το εκπληκτικό με αυτό το κουτί είναι ότι παντού έχει μονώσεις για να μειωθεί ο θόρυβος. Πχ στο τροφοδοτικό έχει υποδοχή απο αφρολέξ αρά καθόλου κραδασμοι. Επίσης λαστιχένια πόδια άρα και εκεί μηδέν κραδασμοι αλλά και καλό κράτημα. Οι ανεμηστήρες είναι μεγάλοι αλλά αθόρυβοι με αποτέλεσμα καλή ροή. Επίσης πολύ καλό το ότι έχει κανάλι για να περάσουν τα καλώδια με αποτέλεσμα ελαχιστο χρόνο για τους έμπειρους και χωρίς μεγάλη προσπάθεια απότ ους άσχετους για να έχουν ένα πολύ καλό και τακτοποιημένο κουτί. Ειδικά αν συνδιαστει με ψύκτρα coolmaster , τη φθηνή που δίνει το Πλαίσιο είναι τέλειο γιατί ο ανεμηστήρας της ψύκτρας εφαρμόζει ακριβώς με τον πίσω ανεμηστήρα οπότε όλος ο ζεστος αέρας βγαίνει άμεσα έξω ενώ είναι και αθόρυβος. Προσόν το ότι η ψύκτρα έχει και πλαστικό οδηγό απο την άλλη μεριά του ανεμηστήρα που ψύχει τις μνήμες.

Ένα μείον βρήκα και είναι συνάρτηση και με ποια μητρική έχει ο καθένας.Επειδή το τροφοδοτικό είναι κάτω αντί για πάνω είχα πρόβλημα με την Asus για το 4πινο της τροφοδοσίας που είναι τέρμα πανω και το καλώδιο είναι κοντό και πρέπει να περάσει πάνω από τις κάρτες. Ηδη δεν ξέρω αν θα κατεφέρω να βάλω την 2η κάρτα για το SLi και ευτυχώς που έχω 2 Χ1300 γατι αν ήταν καμμιά πιο ογκώδη δεν ξέρω τι θα γινόταν.

Αυτά , εγώ το συνιστώ ανεπιφύλακτα..

Link to comment
Share on other sites

Από φινίρισμα είναι άψογο , οι ανεμιστήρες ειναι μαυροι αντι για ασπροι και το κουτί εχει αλλους 2-3 επιπλεον οδηγους στο πατωμα που δεν τους έχει η φωτο που ανέβασες... Επίσης το fortron είναι αρκετά καλό γιατί τα καλώδια τα έχει σε sleeve και είναι και βαμένο μπλέ με ένα μεγάλο και αθόρυβο ανεμηστήρα. Βασικά το κουτί είναι αθόρυβο , τύφλα να έχει η υδρόψυξη.

Link to comment
Share on other sites

Θα μας πεις θερμοκρασιες που βλεπεις στους δισκους? Ο πλαινος ανεμιστηρας βαζει αερα ή βγαζει γιατι ειναι διαφανος και δεν βλέπω καλα. Στην προσοψη μπορει να παρει 2 ανεμιστηρες?

Link to comment
Share on other sites

Ο πλαινός ανεμηστήρας φέρνει αέρα ενώ μπορείς να βάλεις και άλλον ένα στην άλλη σίτα να φέρνει αέρα πάνω στις κάρτες γραφικών ή να κατεβάσεις τον υπάρχον κάτω. Επίσης είχει και αναμονές πίσω το πλαίσιο να περάσει υδρόψυξη .

Α και το σύστημα με τους δίσκους είναι μαματο. Έχει έτοιμα πλαίσια που κουμπώνουν οι δίσκοι με λαστιχένια κουμπώματα για να μην μεταδίδονται οι κραδασμοί και δυσικά χωρίς βίδωμα.

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα μπροστά και πραγματικά είναι αθόρυβο. Ο μπροστινός ανεμηστήρας έχει και μπλέ φως και βαράει ακριβως πάνω στου δίσκους ενω τα κανάλια κάνουν δουλεια. Το κουτι είναι πραγματικα τακτοποιημένο χωρίς μεγάκη προσπάθεια.

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα μπροστά και πραγματικά είναι αθόρυβο. Ο μπροστινός ανεμηστήρας έχει και μπλέ φως και βαράει ακριβως πάνω στου δίσκους ενω τα κανάλια κάνουν δουλεια. Το κουτι είναι πραγματικα τακτοποιημένο χωρίς μεγάκη προσπάθεια.

μπλε;;;

και εχω 5 κοκκινους ανεμιστηρες 120mm....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.