Jump to content



σκληρος παει να με τρελανει...ΗΕLP


spiderdim1442169203

Recommended Posts

ναι εχει τζαμπερακια....

δεν γινεται τιποτα...

επισης οταν τον βαλω στο pc , τα windows κολλανε εκει που περναει η μπαρα οταν μπουταρει....

Βρε μπας και εχεις κανενα ηχειο στερεοφωνικού κοντά στο κουτί του πολογιστή??

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 49
  • Created
  • Last Reply
Βρε μπας και εχεις κανενα ηχειο στερεοφωνικού κοντά στο κουτί του πολογιστή??

οπα.....

3 μερες ειχα τους σκληρους(στη ζελατινα τους) διπλα στα ηχεια του στερεωφωνικου.....

και το κουτι ειναι 1 μετρο μακρια απο τα ηχεια επισης

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα τρελαθω....

το κουτι εφαγε μια κλοτσια απο τα νευρα μου....

δεν μπουταρει και με τις 2 μνημες αλλα βγαζοντας την μια μπουταρει κανονικα...

προς το παρον εχω χαλασμενο ενα σκληρο ολοκαινουριο-αχρησιμοποιητο και μια καμενη ram ενος μηνου...

τι συμβαινει ρε ****το?

Link to comment
Share on other sites

3 μερες ειχα τους σκληρους(στη ζελατινα τους) διπλα στα ηχεια του στερεωφωνικου.....

και το κουτι ειναι 1 μετρο μακρια απο τα ηχεια επισης

Κοιτα πιστεύω οτι ενα μέτρο δεν ειναι πρόβλημα για το κουτί .. Αν όμως εχεις ηχεία με πολύ μεγάλη μαγνητική ισχύ τότε αμα αφήσεις δίπλα/πανω./μπροστά τους σκληρό δισκο τοτε μπορει να δημιουργηθούν λάθη στα δεδομενα .. Απλός μου κάνει εντυπωσει που εχεις χάσει αρκετους δίσκους σε μικρό χρονικό διάστημα

Μπορει να εινα πρόβλημα της τροφοδοσίας , της μητρική ή τους εχει πολύ κοντα σε ηχεία ή ασυρματα τηλέφωνα ...

MUL added 1 Minutes and 21 Seconds later...

παιδια θα τρελαθω....

το κουτι εφαγε μια κλοτσια απο τα νευρα μου....

δεν μπουταρει και με τις 2 μνημες αλλα βγαζοντας την μια μπουταρει κανονικα...

προς το παρον εχω χαλασμενο ενα σκληρο ολοκαινουριο-αχρησιμοποιητο και μια καμενη ram ενος μηνου...

τι συμβαινει ρε ****το?

Εχεις πολύμετρο?? νομίζω ειναι η ώρα να μετρήσεις τις τάσεις που βγάζει η τροφοδοσία σου (το τροφοδοτικό του υπολογιστη)

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα πιστεύω οτι ενα μέτρο δεν ειναι πρόβλημα για το κουτί .. Αν όμως εχεις ηχεία με πολύ μεγάλη μαγνητική ισχύ τότε αμα αφήσεις δίπλα/πανω./μπροστά τους σκληρό δισκο τοτε μπορει να δημιουργηθούν λάθη στα δεδομενα .. Απλός μου κάνει εντυπωσει που εχεις χάσει αρκετους δίσκους σε μικρό χρονικό διάστημα

Μπορει να εινα πρόβλημα της τροφοδοσίας , της μητρική ή τους εχει πολύ κοντα σε ηχεία ή ασυρματα τηλέφωνα ...

ειναι τα ηχεια στην ακρη....

ενα γουφερακι διπλα τους και διπλα απο το γουφερ ειχα τους σκληρους 2-3 μερες....

ελεος ρε παιδια ελεος...

αν φταινε τα ηχεια τα πεταω απο το παραθυρο επι τοπου.

και εχω και τις μνημες τωρα...

τουλαχιστον δεν καιγετε ολοκληρο να ηρεμησω

spiderdim added 0 Minutes and 56 Seconds later...

ναι εχω πολυμετρο....

απλα πειτε σε ποιο σημειο να μετρησω και πως...

μην καψουμε το πολυμετρο ή τπτ αλλο

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα.. το αν φταινε τα ηχεια δυσκολο να το αποδείξουμε ... επεισης δύσκολο ειναι να αποδέιξουμε οτι δεν φταινε ..Οσον αναφορα το γουφερ δεν ξερω ποσο μεγάλο μαγνήτη εχει .. Μην αφήνεις κινητά και αλλα πράγματα πανω του... Τωρα για το πολύμετρο θα πρέπει να σου πει καποιος που ξέρει καλύτερα.. χρειάζεται να το ρυθμίσεις για το τι ταση θα "περιμένει" και να ελένξεις απο την αρχη τι βγάζει καθε καλώδιο ..(δηλαδή κιτρινο με μαυρο, κόκκινο με μαυρο οπου μαυρο ειναι παντα η γειωση και κοκκινο,κίτρινο τα 5 ή τα 12 βλτ..δεν τα θυμάμαι τα λέει πανω στο τροφοδοτικο παντα κτλ) Δεν ξέρω αν τα λέω καλά.. ας περιμενουνε κανεναν σχετικό ή ας ερθει κανενας απο εκεί να σε βοηθήσει

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια κατι δεν παει καλα....

1)για 3 ωρες δεν εμπαινα στο ιντερνετ με το ενα Pc ενω με το λαπτοπ εμπαινα...

δεν εβλεπε Ip λεει ενω του αλλαξα και καλωδιο μηπως ειχε χαλασει το πρωτο...

2)δεν ανοιγει η οθονη αν εχω και τις 2 μνημες επανω.

τωρα ανοιξε και με τις 2 ram που γραφω

3)το τροφοδοτικο κανει ενα παραξενο θορυβο, αν βαλεις το αυτι σου κοντα μπορεις να το αακουσεις...

4)δεν ανοιγει καμια φορα με τιποτα και εκει που δεν το περιμενεις ανοιγει...

πολλα κουλα ρε παιδια ...

τι φταει ρε ****το?

Link to comment
Share on other sites

1)για 3 ωρες δεν εμπαινα στο ιντερνετ με το ενα Pc ενω με το λαπτοπ εμπαινα...

δεν εβλεπε Ip λεει ενω του αλλαξα και καλωδιο μηπως ειχε χαλασει το πρωτο...

2)δεν ανοιγει η οθονη αν εχω και τις 2 μνημες επανω.

τωρα ανοιξε και με τις 2 ram που γραφω

3)το τροφοδοτικο κανει ενα παραξενο θορυβο, αν βαλεις το αυτι σου κοντα μπορεις να το αακουσεις...

4)δεν ανοιγει καμια φορα με τιποτα και εκει που δεν το περιμενεις ανοιγει...

πολλα κουλα ρε παιδια ...

τι φταει ρε ****το?

Προσεξετο αυτο με το τροφοδοτικο,εγω στην θεση σου θα το αλλαζα γιατι αν γινει κατι μπορει να παρει οποιο hardware θελει μαζι του.

Αν ειναι το Tagan της υπογραφης σου δεν ειναι και πολυ σοι.

stealth

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.