Jump to content



Προβλημα με γεμισμα μελανιων


MF_III1442169079

Recommended Posts

Γεια σας παιδια,

Πηρα μπουκαλακια για να γεμισω τα μελανια. Εβαλα και στα 3 χρωματα (καποια μου ξεφυγαν και εβαλα λιγο παραπανω και χυθηκε κι απεξω!) και εχω προβλημα. Μονο κιτρινο χρωμα απο τα 3 χρωματα εκτυπωνει... Τα αλλα σα να μην υπαρχουν. Ο,τι ειναι να εκτυπωσει, αποτι βλεπω, κανει συνδιασμο του κιτρινου και του μαυρου.

Τι μπορει να φταιει? Εκανα καθαρισμο απο το Toolbox τα cartridges αλλα τιποτα.

Ο εκτυπωτης ειναι ο HP Deskjet 5740

Βοηθεια!! :(

Γεμισα κι αλλο ενα cartridge που ειχα και τιποτα παλι... Γιατι δεν τα βλεπει τα χρωματα? Σαν να μην εχω βαλει...

Στο ενα μονο κιτρινο και στο αλλο τιποτα... Help πρεπει να εκτυπωσω καποια πραγματα επιγοντως...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω.. Απο που το βλεπω αυτο? Εχουν και οι HP τσιπακι? παντως το εχουν ξαναγεμισει σε μαγαζι και δουλευε μια χαρα... Αν ειχε τσιπακι δεν θα επρεπε να μην δουλευει οταν το ξαναγεμισαν?

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον αυτο με το τσιπακι παιζει.. Γιατι εχω 2 cartridges και στα 2 μου το κανει αυτο. Το ενα ηταν τελιως αδειο και το γεμισα και δεν εκτυπωνει τπτ. Το αλλο εκτυπωνει μονο κιτρινο οποτε απλα δεν εχει ξεπερασει τον αριθμο των σελιδων.

Και τωρα που το σκεφτομαι οταν το πηγα για γεμισμα δεν ηταν αδειο οποτε μαλλον και που το γεμισε αδικος κοπος. Εκτυπωσε οσο ειχε ηδη και μετα παπαλα!

Πως μηδενιζουμε το τσιπακι τωρα ειναι το θεμα??? Και το χρειαζομαι και γρηγορα οπως προειπα :( :( :(

SOS παιδες!

Link to comment
Share on other sites

Γεμισα κι αλλο ενα cartridge που ειχα και τιποτα παλι...
To πιθανότερο είναι το δεύτερο να είναι παλιότερο και να έχει φράξει από σγενωμένο μελάνι.
Μονο κιτρινο χρωμα απο τα 3 χρωματα εκτυπωνει...
Προφανώς κάτι δεν πήγε καλά στο γέμισμα. Δεν χρειάζεται μηδενισμό.

.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.