Jump to content



my all new pc


siloo

Recommended Posts

γιατι ρε φιλε candyman??? τι εκανα λαθος?????

Φίλε siloo...

Δεν θέλω καταρχήν να σε ξενερώσω... :)

Απλά οι 8500 είναι κάρτες μάλλον middle-low range και γενικά δεν ξέρω πόσο ευχαριστημένος θα μείνεις. Αν εσένα σε καλύπτουν οι επιδόσεις με 8500 σε sli, τότε οκ. Δεν ξέρω ρε man, για σένα το λέω βασικά μήπως ήταν καλύτερα να είχες καταφύγει σε λύση με "μεγαλύτερες" κάρτες...

Όπως και να χει, θα είναι ενδιαφέρον να δούμε μερικά benchmarks από αυτό το setup. Αν θες όταν το στήσεις το sli ανέβασε κάτι να δούμε...

Υ.Γ. Για το τροφοδοτικό απλά έχω αντιρήσεις... Αλλά τώρα αφού το έχεις πάρει δεν υπάρχει λόγος να γκρινιάζω και να στεναχωριόμαστε. :)

Link to comment
Share on other sites

το συγκεκριμενο που ανεβασα πριν λιγο ειναι χωρις clock αλλα το μαμησιο ποτε δεν ειναι αρκετο οποτε θα κλοκαριστουν και οι 2.

σε λιγο θα ανεβασω και με o/c.

Link to comment
Share on other sites

Σε default όπως σε είδα είσαι περίπου στο 50% από ότι ήμουν εγώ με τις 8600gt σε sli...

Άρα το scaling από πυρήνα σε πυρήνα είναι περίπου όπως τα περίμενα.. Μάλιστα.

Για να δούμε με o/c πόσο θα πας...;

Link to comment
Share on other sites

Είσαι περίπου (πολύ χονδρικά) στα επίπεδα μιας 8600gt (ίσως να φτάνεις και gts) νομίζω... Εντάξει δεν είναι κι'ασχημα αν σκεφτεί κανείς το κόστος...

Edit: Κάνε κανα bench με FRAPS από κανα real game αν μπορείς...

Link to comment
Share on other sites

ναι θα κανω αλλα απο δευτερα γιατι τοτε θα ξαναπαω στο μαγαζι.κοιτα το κοστος ηταν οντως πολυ μικρο σε σχεση με τις αποδοσεις που εχω τωρα. και στο μελλον δεν νομιζω να εχω προβλημα με τα παιχνιδια. οταν λεω μελλον εννοω κανενα χρονο το πολυ μην τρελαθουμε κιολας.......

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.