Jump to content



Αγορα 32" ΤFT TV


isaias1983

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα!

Σκεφτομαι να αγορασω μια TV 32" υρω στα 500 ευρω.

Απο λιγο ψαξιμο που εκανα βρηκα τις 3 εξης λυσεις κ θελω αν ξερει καποιος να μου πει τις διαφορες που εχουν μεταξυ τους κ επισης αν αξιζει η αγορα τους...

1)LG 32LC42 32'' LCD TV στα 469 ευρω.

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.168590

2)LG 32LC56 32" LCD TV στα 539 ευρω.(λιγο παραπανω απο το οριο μου αλλα αν αξιζει θα την παρω)

http://www.megamarket.gr/lg32lc56hdmi-p-55753.html?filter_id=55

3) DAEWOO DLP32B3TX 32'' LCD TV στα 518 ευρω.

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.168814

Παρακαλω βοηθηστε με γιατι δεν ξερω κ παρα πολλα απο τηλεορασης.

Την θελω για να βλεπω ταινειες κ να παιζω κ κανενα παιχνιδακι απο το pc.

Αν εχετε καμια αλλη προταση περιμενω!Παντα ομως στο οριο των 500 ευρω.

Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Το όριο των 500 ευρώ είναι κάπως χαμηλό για να πάρεις μια τηλεόραση καλή. Όμως θα σου πρότεινα να κοιτάξεις σοβαρά κάποια από τις 2 LG που έχεις αναφέρει, αν και δεν είναι και πάρα πολύ καλή σαν εταιρία στον τομέα αυτό.

Link to comment
Share on other sites

LG??? DAEWOO?

Πληροφοριακά, το Alexpack έχει και κάτι "τελειωμένες" κινέζικες αν ενδιαφέρει κανέναν...

Philips 32'' 32PFL5322 HDMI -> 580 euros!

http://www.ihoekfrasi.gr/productsDetails.asp?catID=5&prID=319

..και καληνύχτα σας!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια!Δηστυχως δεν μπορω να διαθεσω παραπανω λεφτα για να παρω κατι καλυτερο!Οποτε λεω για να παω για την LG με τα 540 γιουρια κ βλεπουμε!

Link to comment
Share on other sites

Candyman η Philips που έχεις στο λινκ δεν είναι καλή. Είναι μοντέλο 2005 να φανταστείς, γι αυτό την σκοτώνουν έτσι.

Ότι πεις! Tώρα που τις βλέπω, χάλια είναι! Κοίτα πόσο σούπερ-ντούπερ είναι οι LG!!!! Τρομερές!!!!! Kαλά η Daewoo είναι κορυφή! Θα πάω να πετάξω την Philips μου να πάρω και τις τρεις!

Tι κι αν φοράει Samsung panel η Philips...

PHILIPS 32'' LCD TV 32PFL5322

# Τύπος Οθόνης: LCD WXGA Active Matrix TFT.

# Ανάλυση Οθόνης: 1366x768 (HD Ready).

# Μέγεθος Οθόνης: Διαγώνιος 32 ίντσες (81 εκ).

# Επιλογές Εμφάνισης Οθόνης: 16:9.

# Φωτεινότητα: 500 cd/m2.

# Χρόνος Απόκρισης: 6 ms.

# Αντίθεση: 7500:1 (Dynamic Contrast).

# Γωνίες Θέασης: Οριζόντια: 178 μοίρες. Κάθετα: 178 μοίρες.

# Τύπος Δέκτη: Αναλογικός δέκτης TV standard (με δυνατότητα αποθήκευσης 100 καναλιών) Hyperband, S-Channel, UHF, VHF αναπαραγωγή βίντεο, υποστήριξη NTSC, SECAM, PAL.

# Ήχος: Ηχεία 2 x 10 W με δυναμική βελτίωση μπάσων και αυτόματη ρύθμιση έντασης, Incredible Surround, ισοσταθμιστής 7 περιοχών και σύστημα ήχου Nicam Stereo.

# Συνδεσιμότητα: Είσοδοι-Έξοδοι (πίσω): Scart x2, Είσοδοι-Έξοδοι (κάτω μέρος): RF-in, HDMI x2 (υποστήριξη HDCP) , Component είσοδος YPbPr είσοδος ήχου L/R, Είσοδοι-Έξοδοι (πλάι): AV In Stereo, S-Video, έξοδος ακουστικών.

# Πρόσθετα Χαρακτηριστικά: Pixel Plus HD, Luminance Transient Improver, βελτίωση μετάβασης χρωμάτων, βελτίωση δυναμικής αντίθεσης, Contrast Plus 3/2-2/2 pull down, τρισδιάστατο κτενοειδές φίλτρο 3D, Active Control, Digital Noise Reduction, Jagged Line Suppression, προοδευτική σάρωση, οθόνη με αντιανακλαστική, Teletext με Hypertext 1000 σελίδων, κλείδωμα για τα παιδιά και γονικός έλεγχος, αυτόματος χρονοδιακόπτης, αυτόματη διακοπή λειτουργίας, ξυπνητήρι, αυτόματη ονομασία προγραμμάτων, αυτόματη ρύθμιση καναλιών, σύστημα αυτόματου συντονισμού (ATS), autostore, ακριβής ρύθμιση, Plug & Play, ονομασία προγράμματος, ταξινόμηση, αυτόματη διατήρηση έντασης (AVL), κατάλογος προγραμμάτων, πλαϊνό χειριστήριο, έλεγχος Smart Picture, έλεγχος Smart Sound, δυνατότητα σύνδεσης με PC (μόνο η ψηφιακή έξοδος του υπολογιστή μπορεί να συνδεθεί μέσω καλωδίου DVI σε HDMI η σύνδεση VGA δεν υποστηρίζεται), VESA (200 x 100).

# Διαστάσεις ( Π x Υ x Β) : 805 x 609 x 210mm (με την βάση), 805 x 546 x 115mm (χωρίς την βάση).

# Βάρος: 17,5kg (με την βάση), 15,5kg (χωρίς την βάση).

# Εγγύηση: 1 χρόνος.

LG 32LC42 32'' LCD TV

# Τύπος Οθόνης: 32'' 16:9, TFT LCD TV με panel S-IPS.

# Τύπος Δέκτη: Ενσωματωμένος PAL/SECAM/NTSC δέκτης.

# Μέγιστη Ανάλυση: 1366 x 768.

# Γωνίες Θέασης: Οριζόντια: 178 μοίρες, Κάθετα: 178 μοίρες.

# Αντίθεση: 5000:1 (Dynamic).

# Φωτεινότητα: 450cd/m2.

# Επιλογές Εμφάνισης Οθόνης: 16:9/4:3/14:9/Frame/Original/Zoom1/Zoom2.

# Χρόνος Απόκρισης: 5ms.

# Είσοδος - Έξοδος: Είσοδοι: 1 x Antenna, 2 x scart, 2 x HDMI, 1 x AV-in (S Video), 1 x Component in, SIMPLINK, 1 x D-sub 15pin. Έξοδοι: 1 x Audio Output.

# Ήχος: Ενσωματωμένο σύστημα ηχείων 2x10W τεχνολογίας ήχου Surround MAX.

# Προτεινόμενη απόσταση θέασης: 2.44m

# Πρόσθετα Χαρακτηριστικά: HD Ready, XD Engine 2007, ACMS+, Teletext, 5-band Sound Equalizer, Sleep-Timer, Parental control.

# Κατανάλωση ρέυματος: 150W σε λειτουργία, 1W σε standby mode.

# Χρώμα: Μαύρο glossy.

# Διαστάσεις με βάση (Π x Υ x Β): 80.65 x 60.65 x 24.9mm.

# Εγγύηση: 1 χρόνος.

DAEWOO DLP32B3TX 32'' LCD TV

# Τύπος Οθόνης: LCD 32 ιντσών, HD Ready.

# Ανάλυση Οθόνης: 1366 x 768.

# Μέγεθος Οθόνης: Διαγώνιος 32''.

# Επιλογές Εμφάνισης Οθόνης: 16:9, 4:3.

# Χρόνος Απόκρισης: 8ms (Gray to Gray).

# Φωτεινότητα: 500cd/m2.

# Αντίθεση: 800:1.

# Γωνίες Θέασης: Οριζόντια: 170 μοίρες. Κάθετα: 170 μοίρες.

# Τύπος Δέκτη: Ενσωματωμένος αναλογικός δέκτης με δυνατότητα λειτουργίας σε PAL/SECAM/NTSC.

# Ήχος: Ενσωματωμένα ηχεία 2x70W και υποστήριξη τεχνολογίας NICAM.

# Συνδεσιμότητα: Είσοδοι: 2 x scart, 1 x HDMI, 1 x AV-in, 1 x S-VHS in, 1 x D-sub 15pin, Antenna input. Έξοδοι: 1 x Audio out, ακουστικών.

# Πρόσθετα Χαρακτηριστικά: Videotext, VESA compatible, λειτουργίες PIP, PAP, PAT.

# Χρώμα: Μαύρο.

# Διαστάσεις (W x H x D): 919 x 548 x 235mm (με την βάση), 919 x 508 x 115mm (χωρίς την βάση).

# Βάρος: 20,2kg.

# Εγγύηση: 1 έτος.

LG 32LC56 HDMI

* Τηλεόραση 32” τύπου TFT LCD

* DVB-T (Digital Tuner)

* Aναλογία οθόνης 16:9

* HDMI

* XD ENGINE

* Ανάλυση εικόνας 1366 x 768p

* Φωτεινότητα 450 cd/m2

* Λόγος αντίθεσης 5000:1

* Γωνία θέασης 178o

* Ψηφιακό κτενωτό φίλτρο

* DCDI by FAROUDJA

* Ενσωματωμένα ηχεία

* Teletext

* Δυνατότητα σύνδεσης με PC

* Τηλεχειριστήριο

* Είσοδοι-Έξοδοι (πλάι): AV In, S-Video In

* Είσοδοι-Έξοδοι (πίσω): HDMI x2, RF-in, Digital Audio out (optical), Scart x2, RS232C, RGB In (D-sub 15 pin), PC Audio In, component

* Διαστάσεις (με τη επιτραπέζια βάση): ( Π x Υ x Β) 806,8 x 606,5 x 249 χιλ

* Εγγύηση 2 έτη της επίσημης Ελληνικής αντιπροσωπείας

Υ.Γ. Για κάτι τέτοια έχω σταματήσει να ασχολούμαι με το φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

Candyman η Philips που έχεις στο λινκ δεν είναι καλή. Είναι μοντέλο 2005 να φανταστείς, γι αυτό την σκοτώνουν έτσι.

2007 μοντέλο και είναι 1 χαρά τηλεόραση, απλώς πρόσεξε τις εγγυήσεις να είναι απο την επίσημη αντιπροσωπία. Philips Lg 2 χρόνια έχουν .... Επίσης δεν φοράει Samsung panel, κοινό εργοστάσιο με την Lg έχουν

Link to comment
Share on other sites

Η Philips παιζει πολυ καλα για τα λεφτα της. Μονο που δεν εχει DVB-T και αυτο για εμενα ειναι μειονέκτημα. Η Lg LC56 παλι τα εχει ολα αλλα ειναι ελαφρως υποδεεστέρη απο την 5532 σε εικονα οσον αφορα ευκρινια και αντιθεση. Αλλα παιζει αξιοπρεπως και οι διαφορες με την 5532 ειναι ελαχιστες. Σε διαβεβαιω αυτα που λεω τα εχω διαπιστωσει πρακτικα και οχι βασει των χαρακτηριστικων καθως τις εχω δει να παιζουν πολυ κοντα η μια στην αλλη. Καλο θα ηταν να κανεις μια βολτα στα μαγαζια να τις δεις και εσυ καθως τελικα η δικη γνωμη μετραει για το τι σου αρεσει μιας και θα εσυ θα παρακουλουθεις σε αυτη και οχι τα παιδια εδω.

graphist83 added 5 Minutes and 42 Seconds later...

Αλλα δεν μπορω να καταλαβω γιατι τοση εχθρα για την LG. Ενταξει αν και δεν ειναι σωστο και εγω δηλωνω φανατικος φιλιπσακιας αλλα κακα τα ψεμματα σε σχεση με οτιδηποτε αλλο η LG προσφερει TV πολυ καλες οσον αφορα την τιμη προς αποδοση. Οποιος δεν δινει πολλα λεφτα μπορει να παρει μια τιμια προταση σε LG. Πχ ειναι η μοναδικη που εχει Full HD με κατω απο 1000 ευρω σε 37''. Δεν ειναι τοπ συμφωνω ουτε ειναι Philips ουτε Sharp (Made in Japan) ουτε καν Samsung που εχουν απογειωθει τορα τελευταια. Αλλα παραμενουν αξιοπιστες (εδω και 5 χρονια εχω στειλει μονο 4 σε service) και τιμιες πανω απο ολα.

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. Για κάτι τέτοια έχω σταματήσει να ασχολούμαι με το φόρουμ.

Διαβαζοντας κατι τετοια θα επρεπε να σε ενθαρυνουν να συνεχισεις.

Άλλα ειναι που βγαζουν ματι και χρηζουν ψυχιατρου..Διοτι αλλο η αγνοια και αλλο πραγμα ο "ξελορας" και ο εχω αποψη επι παντος επιστητου.

το πρωτο αντεχεται,το 2ο σε βγαζει απο τα ρουχα σου..

Link to comment
Share on other sites

Καλά λέει ο sofos ρε Canyman. Ο έμπειρος δεν αρκεί να το αποδείξει μια φορά ότι είναι έμπειρος και μετά τέλος, παροπλίζεται και εξαφανίζεται. Η προσπάθεια είναι συνεχής. Εξάλλου ο έμπειρος υπάρχει μόνο σε σχέση με τον ξερόλα, αλλιώς αν όλοι ήταν έμπειροι δεν θα υπήρχε μέτρο σύγκρισης. Οι έμπειροι έχουν ανάγκη τους ξερόλες όσο και οι ξερόλες τους έμπειρους. Ποιος είσαι είσαι εσύ που θα πάει κόντρα στη συμπαντική αρμονία; Ποιος;

Link to comment
Share on other sites

Επισης, ποιος εισαι εσυ που θα λες απαξιωτικες εκφρασεις τυπου " γι αυτο δεν ασχολουμαι" κτλ και μετα ξαναασχολησε? Οπως καταλαβαινεις,ετσι μειωνεις τους συνομιλιτες σου σε ενα νημα..ασχετα αν εχεις δικιο ή οχι..

εντελως φιλικα,

Γιωργος

ΥΣ και εμενα μου την σπαει ο tacticalcube138,τον οποιο θεωρω ΜΕγα spammeri,αλλα κανω τη καρδια μου πετρα,τον ανεχομαι και προσπερναω.. :033:

και τωρα παω για υπνο,αρκετα offtopic βγηκα..

Link to comment
Share on other sites

Candyman εγώ δεν μείωσα τις Philips... Απλώς το συγκεκριμένο μοντέλο δεν είναι και το καλύτερο... Και εγώ Philips 32άρα έχω την 32PFL7562D........ Μόνο που εγώ την πήρα μισοτιμής! ;)

Σε αυτό το σημείο θα σεβαστώ την παράκληση του φίλου μου του Μανώλη και δεν θα ποστάρω τίποτα άλλο εκτός θέματος!

Link to comment
Share on other sites

να σε ρωτησω ποσο την πηρες την 32PFL7562D και αν σου αρεσει?

με ενδιαφερει η 32pfl7762d που πρεπει να ειναι ο αντικαταστατης της δικιας σου με μονη διαφορα οτι δεν εχει usb πισω και αν καποιος την εχει να μου τη γνωμη του και αν αξιζει τα 140 παραπανω για να την παρω σε σχεση με την 32PFL5322 HDMI που εμενα μου ερχετε γυρω στα 600 ευρω (μενω χανια κρητης)

Link to comment
Share on other sites

να σε ρωτησω ποσο την πηρες την 32PFL7562D και αν σου αρεσει?

με ενδιαφερει η 32pfl7762d που πρεπει να ειναι ο αντικαταστατης της δικιας σου με μονη διαφορα οτι δεν εχει usb πισω και αν καποιος την εχει να μου τη γνωμη του και αν αξιζει τα 140 παραπανω για να την παρω σε σχεση με την 32PFL5322 HDMI που εμενα μου ερχετε γυρω στα 600 ευρω (μενω χανια κρητης)

Αν είσαι για 32 ιντσες παρτη με κλειστα μάτια,αυτη εχω,και η τιμη πολυ καλη, εδω στην γερμανια την βρισκεις στα 650 περιπου.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξερω οτι ειναι καλη , σημερα ομως που την ειδα στα multirama να παιζει δεν ειδα και διαφορα απο pixel plus 1 --> 2 δηλαδη αξιζει να δωσω τα 140 παραπανω μια και απο εισοδους με υπερκαλυπτουν και οι δυο(32pfl7762d - 32pfl5322)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.