Jump to content



Cpu @ 58C ? lol


Hallowed be thy name

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα θα ηθελα να κανω την εξης ερωτηση εχω τον intel pentium d 945 3.4ghz το προβλημα ειναι το εξης πχ οταν παω να παιξω το assasins creed η cpu ανεβαινει στους 58c το θεμα ειναι τωρα οτι η οθονη μπροστα στο pc γραφει cpu temprature@41c και το bios λεει 41 μερικες φορες ομως xωρις να εχω cpu temperature warning το pc κανει επανεκκινιση μονο του και τα αγαπημενα μας windows μου λενε system has been recoreved from a serious error μηπως ειναι απο το game οτι το pc δεν αντεχει ?

το συστημα μου ειναι

intel pentium d945 3.4ghz

ati x1650 pro 256

hd seagate @ 300gb 7200rpm

ram 1 gb 333mhz ddr2 single sided

mobo gigabyte g945gm-s2

επισης ενα αλλο προβλημα ειναι με το cpu-z το οποιο μου λεει οτι εχω core speed 2.3 και ξαφνικα γινεται παλι στα 3.4 κ το κανει αυτο συνεχεια μηπως ξερει κανεις τι παιζει ?

τροφοδιτικο εχω στα 400W

ευχαριστω εκ των προτερων :)

Link to comment
Share on other sites

επισης ενα αλλο προβλημα ειναι με το cpu-z το οποιο μου λεει οτι εχω core speed 2.3 και ξαφνικα γινεται παλι στα 3.4 κ το κανει αυτο συνεχεια μηπως ξερει κανεις τι παιζει ?

-->EIST: Enhanced Intel Speedstep Technology (google it)

Το τροφοδοτικό τί μάρκα είναι;

Έχεις υπερχρονίσει κάτι;

Έτρεξες κάποιο πρόγραμμα που πιέζει το PC έτσι ώστε να δεις θερμοκρασίες;

Link to comment
Share on other sites

-->EIST: Enhanced Intel Speedstep Technology (google it)

Το τροφοδοτικό τί μάρκα είναι;

Έχεις υπερχρονίσει κάτι;

Έτρεξες κάποιο πρόγραμμα που πιέζει το PC έτσι ώστε να δεις θερμοκρασίες;

οχι δεν εχω OC τιποτα απολυτως ετρεξα το cpu-z και μετα ειδα και απο το bios

το τροφοτικο ειναι ενα απο το e-shop :/ δεν θυμαμαι μαρκα :(

Hallowed be thy name added 1 Minutes and 6 Seconds later...

μου φαίνεται πως πρέπει να αλλάξεις θερμοαγώγιμη πάστα στο PC

μαλλον ισως να ειναι αυτο αλλα που θα βρω παστα εννοω εχει το πλαισιο ? επισης ομως γιατι το cpu-z μου δειχνει την cpu μια στα 3.4 και μια στα 2.4 ?

Link to comment
Share on other sites

στο εξηγησαν παραπανω

ναι το διαβασα αλλα περιεργο μου ειναι γιατι δεν μου το εκανε παλιοτερα :( τελως παντων απο οτι προσεξα η cpu μου γινετε california μολις παιζω assasins creed lol :/

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.