Jump to content



ATI X800 gto προβλημα....


stratakisggiioo

Recommended Posts

Παιδιά σήμερα ήρθε μία κάρτα γραφικών Χ800 gto agp 128 mb που είχα παραγγείλει πριν 1 μήνα για μία προσωρινή αναβάθμιση του H/Y μου μέχρι την επικείμενη αναβάθμιση.

Το πρόβλημα που έχω είναι ότι στο παιχνίδι Warriors Orochi της Koel, δείχνει το περιβάλλον χωρίς να φαίνεται κανένας χαρακτήρας πουθενά στην οθόνη και είχει και κάποιες αλλοιώσεις στα γραφικά που δείχνει γενικότερα.

Δοκίμασα όλες τις ρυθμίσεις του παιχνιδιού, εγκατέστησα τους catalyst 8,3 και 7,7 χωρίς καμία αλλαγή.

Πριν με την 6200 μου έπαιζε με χαμηλά γραφικά απροβλημάτιστα.

Έχει κανένας να προτείνει κάτι??

Επίσης, ποια έκδοση των catalyst είναι πιο συμβατή, απροβλημάτιστη και αποδοτική για αυτή την κάρτα γραφικών??

Ευχαριστώ πολύ!!!!

Link to comment
Share on other sites

με απλό uninstall

δεν αρκεί??

λες να έχουν μείνει ίχνη στο δίσκο??

θα περάσω ένα scan με το tune up άμα είναι!!!

πάντως η απόδοση στα παιχνίδια που είχα πριν εγκατεστημένα στο δίσκο, είναι πολύ μεγαλύτερη!!!

thanks

Link to comment
Share on other sites

thanks για τη βοήθεια θα το δοκιμάσω και θα σας πω.

κάτι ακόμα, ποια έκδοση catalyst είναι καλύτερη για αυτή την κάρτα γραφικών. το επίσημο site της ati προτείνει 8.4 άλλοι όμως λένε 7.7, τι να επιλέξω?? να κάνω πειράματα και ότι γίνει??

Link to comment
Share on other sites

τελικά δεν έγινε τίποτα, εγκατέστησα την έκδοση 8.4 αλλά νομίζω ότι κάτι δεν πάει καλά, καθώς σε κάποιο άλλο παιχνίδι (avencast), υπάρχουν αλλοιώσεις γύρω από το χαρακτήρα.

εν τέλει το warriors orochi δούλεψε αφού απενεργοποίησα μία καλά κρυμένη ρύθμιση στα γραφικά (shaders από high το έκανα medium και δούλεψε!!!!)

Thanks για όλα

υ/γ: Ξέρει κανένας ποια έκδοση catalyst είναι η καλύτερη για την x800??

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.