Jump to content



πρόβλημα με lg flatron 1715s


manolo7gr

Recommended Posts

Παιδια βοήθεια.Εχω μια οθόνη LG Flatron L1715S 17" LCD που εχει λήξει η εγγυησή της.το πρόβλημα ειναι οτι ξαφνικα η οθονη έσβησε και οταν την ξανάναβω φλασαρει για κατι λιγότερο απο δευτερόλεπτο και μετα ξαναμαύριζει.το λαμπακι δείχνει οτι δουλεύει κανονικα.εχω δοκιμασει τα πάντα απο τη κάρτα γραφικων (nvidia fx 5500)και δε γινεται τίποτα.καλώδια και άλλες οθόνες λειτουργούν κανονιακα στο pc μου,καμενα pixel δεν έχει,άπο μεσα την ανοιξα και φαίνεται μια χαρα .

Αμα ξερει κανεις τι τρέχει θα με σώσει

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

,άπο μεσα την ανοιξα και φαίνεται μια χαρα .

καλα και πως καταλαβες οταν την ανοιξες οτι ειναι μια χαρα?

το λαμπακι της οθονης αναβει οταν δουλευει ο υπολογιστης?

δεν μιλαω για το λαμπακι αδρανειας αλλα για το λαμπακι λειτουργίας...

Link to comment
Share on other sites

καλα και πως καταλαβες οταν την ανοιξες οτι ειναι μια χαρα?

το λαμπακι της οθονης αναβει οταν δουλευει ο υπολογιστης?

δεν μιλαω για το λαμπακι αδρανειας αλλα για το λαμπακι λειτουργίας...

Δεν έχει μαυριλες πουθενά να πεις οτι έχει καεί κάτι.το λαμπακι λειτουργίας δουλέυει κανονικά

Link to comment
Share on other sites

φλασαρει για κατι λιγότερο απο δευτερόλεπτο και μετα ξαναμαύριζει.το λαμπακι δείχνει οτι δουλεύει κανονικα.

Εάν κοιτάξεις προσεκτικά, στο πίσω μέρος η οθόνη έστω και αχνά, δείχνει εικόνα ή το panel είναι εντελώς σβηστό?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.