Jump to content



νεο pc ddr3


mixpap

Recommended Posts

καλημέρα

θα πάρω σε λίγες μέρες ένα καινούριο pc και 8α βάλω την ASUS STRIKER II EXTREME και τον q9450 και σκευτομαι να βάλω για ραμ ddr3 2 x CORSAIR XMS3 DHX DDR3 4GB (2X2GB) PC3-12800 (1600MHZ) CL9 DUAL CHANNEL KIT σύνολο 8gb... καλά θα κανό? αν όχι μπορείτε να μου προτείνετε τπτ καλύτερο?

Link to comment
Share on other sites

θα βαλω 64bita windows

φιλε μου εγω που εβαλα τα 64bit δεν ειχα και τις καλυτερες εντυπωσεις απο αυτα....

πχ δεν μπορουσα να βαλω το nod32...

ενας αλλος φιλος ειχε αυμβατοτητες στην wifi καρτα του...

σκεψου το...

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εγω που εβαλα τα 64bit δεν ειχα και τις καλυτερες εντυπωσεις απο αυτα....

πχ δεν μπορουσα να βαλω το nod32...

ενας αλλος φιλος ειχε αυμβατοτητες στην wifi καρτα του...

σκεψου το...

Πότε δοκίμασες; Προ ή μετά SP1; Nod32 είναι συμβατό 100% με 64μπιτ (το έχω).

Link to comment
Share on other sites

Πότε δοκίμασες; Προ ή μετά SP1; Nod32 είναι συμβατό 100% με 64μπιτ (το έχω).

μετα sp1....

εμενα δεν εμπαινε το nod... ειχα για 32bit αλλα δεν βρηκα και για 64 για να βαλω...

επισης δεν ειδα διαφορα και στην ταχυτητα που λεγανε ολοι...

πριν βαλω το sp1 στα 64bit ομολογω οτι πηγαινε σφαιρα το pc... μετα το sp1 το ιδιο με τα 32...

Link to comment
Share on other sites

Βρε μήπως έβαλες καμιά πονηρή έκδοση; (λέω τώρα)...

Επίσης, για την διαφορά στην απόδοση, δεν είναι οτι με τα 64 πάει πιο γρήγορα, αλλά μπορεί να διαχειριστεί πάνω από 4 γιγα, και τα διαχειρίζεται καλά (prefetching) με αποτέλεσμα να δείχνουν πιο γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

θα πάρω σε λίγες μέρες ένα καινούριο pc και 8α βάλω την ASUS STRIKER II EXTREME και τον q9450 και σκευτομαι να βάλω για ραμ ddr3 2 x CORSAIR XMS3 DHX DDR3 4GB (2X2GB) PC3-12800 (1600MHZ) CL9 DUAL CHANNEL KIT σύνολο 8gb... καλά θα κανό? αν όχι μπορείτε να μου προτείνετε τπτ καλύτερο?

Τωρα σοβαρα, θα δωσεις 1000 ευρω για μνημες???

Κατ' αρχας, 8gb ειναι πολλα, με 4 εισαι κατα 99% καλυμενος. Αν παρεις την μνημη και την βαλεις απλα στην μητρικη θα λειτουργει στα 1333. Ξερεις να την βαλεις στα 1600 και να ρυθμισεις ρευματα και ρολογια? Και να παρεις οτι πιο ακριβο υπαρχει αυτη τη στιγμη δεν εχει νοημα αν δεν μπορεις να το αξιοποιησεις.

Τελος παντων, αφου θα βαλεις vista παρε 2 kit των 2gb (2x1gb) αφου εκει θα βρεις τις περισσοτερες και καλυτερες επιλογες. Αυτο που θες ειναι χαμηλα timings σε οσο το δυνατον χαμηλοτερα volt. Διαλεγεις και παιρνεις. ;) ;) ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.