Jump to content



Τι κάνει ένας άνθρωπος?


dellman

Recommended Posts

Μετά από σκέψη και κούραση και δοκιμές με διάφορα κουτιά όπου θα στεγάζαν φιλότιμα το fileserver μου όλα παρέδωσαν πνεύμα.

Και τότε ήρθε το φως...

Έχουμε λοιπόν ένα κουφάρι από chieftec ch 01 και δύο τέτοια http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.809617, Αν τα βάλεις στο Mixer τι γίνεται?

Για μείνετε συντοντισμένοι:080:

Το όλο εγχείρημα γίνεται για να φιλοξενηθούν 20 και δίσκοι χωρητικότητας από 500gb και πάνω

Link to comment
Share on other sites

Oταν έλεγα για κοψίματα και επεκτάσεις με λέγατε τρελλό ε; :p Για να δώ την τρέλλα σας τώρα !

Προσφορά δωρεάν βάψιμο από εμένα !!!!!!!

έχω και καλό γωνιακό τροχό ........ :p:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

Καλα εγω δεν εχω καταλαβει τιποτα πες μας λιγα παραπανω,τι παρεδωσε το πνευμα,τα columns τα θελεις για να μονταρεις το κουτι η θα τα βαλεις εξωτερικα για να βαλεις τους δισκους?

Και τι μηχανημα θα ειναι αυτο,θα κλοκαρει κιολας?:p:p

Ελα θα μας φαει η περιεργεια.

stealth

Link to comment
Share on other sites

Άντε να δούμε πως θα καταλήξει το Project. Εγώ πάντως δεν θα στηριζόμουν σε ένα μόνο τροφοδοτικό. Θα έβαζα 2, 550 ή 600W ή ένα μεγάλο μόνο για τους δίσκους και ένα πιο μικρό για όλα τα υπόλοιπα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχουμε και λέμε

abit ip35

core 2 duo 6400

2gb ram (μελλοντικά θα μπουν 4)

2 Pci controller sata 4ports

1 pcix controller sata 8 ports (θα παραγγελθεί σύντομα)

psu etasis 650w (θα έρθει το chieftec 1200w σύντομα)

τα colums θα μονταριστούν μαζί με το κουτί για να υπάρχει ένα αρμονικό σύνολο για το χώρο

Link to comment
Share on other sites

Τώρα εγώ να κάνω μία χαζή ερώτηση ?

Γιατί 20χ500 και όχι 10χ1000 που θα ήταν πολύ πιο βολικό απο άποψη χώρου και θερμοκρασιών ..γιατί θα πρέπει οι δίσκοι να ψύχονται με κάποιο τρόπο .. και αυτά που βλέπουμε δεν νομίζω οτι θα αφήνουν και πολύ χώρο για ψύξη.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.