Jump to content



Τι κάνει ένας άνθρωπος?


dellman

Recommended Posts

Γιατί μή-αξιόπιστοι οι δίσκοι χωρητικότητας 1ΤΒ;

Μπορεί να πεί κανείς ότι αν χαλάσει ένας θα χάσεις περισσότερα δεδομένα (αν τα χάσεις)...με περισσότερους σκληρούς, πάλι, περισσότερες πιθανότητες (συνολικά) να πάθει κάποιος κάτι...

Εγώ αν είχα τα χρήματα θα έκανα άμεσα τη μεταφορά...εδώ γλίτωσα 2 δίσκους με τη μετάβαση στους 750άρηδες και εξαφανίστηκαν δονήσεις, τριγμοί συντονισμοί στο κουτί...

Πάντως κι εμένα με ενδιαφέρει να δώ τη "μόντα"...

Κάπου είχα πετύχει ένα σύνδεσμο για τα XS όπου κάποιος τρελός είχε φτιάξει δικές του θήκες για δίσκους και είχε καταφέρει να χωρέσει 30 δίσκους μέσα σ' ένα Stacker...

Link to comment
Share on other sites

τι θερμοκρασιες θα εχεις με 2 ντουζινες δισκους?

ανάλογα με το που θα πηγαίνει ο θερμός αερας .. αν βγαίνει απευθείας από το κουτί τότε δεν θα υπάρχει το παραμικρό πρόβλημα. (πλην την ανοδο 10C της θερμοκρασίας στο δωμάτιο :046: )

Τα Bay όμως δεν θα ρίχνουν τον ζεστό αέρα μέσα στο pc? εγώ σκεφτόμουν κάτι σε πλάγιους ανεμιστήρες εξαγωγής ακριβώς πίσω από τους δίσκους + τα bay

Link to comment
Share on other sites

Προφανως θα τοποθετηθουν τα drive bays καθετα. Οπως τα εχει απο τη μανα του το κουτι. Αν μπουν ετσι, τοτε με 12αρια φουρφουρια, oπως αυτα που εχει απο τη μανα του το κουτι, δεν θα λυθει το προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.