Jump to content



Προβλημα θερμοκρασιας


EliasKir

Recommended Posts

Χθες, ανοιγω το pc, μπαινω overclockers να χαζεψω και εκει στο ξαφνικο ακουω την ψυκτρα να ανεβαζει στροφες. Παω να δω θερμοκρασια και μου δειχνει 40 βαθμους!! Σημειωτεον οτι ο υπολογιστης τρεχει default τιμες εδω και δυο βδομαδες. Παω να δω χρηση cpu --> 0-1%. Επισης τωρα τελευταια τρωει κατι παραξενα κολληματα και δεν μου αναγνωριζει ενα IDE dvd που εχω. Εκανα αναζητηση για κανα ιο ή adware και δεν μου βρηκε τιποτα. Τι μπορω να κανω εκτος απο format (αν και νομιζω πως ηρθε η ωρα του)????

Link to comment
Share on other sites

Eγω χθες στις 6 το πρωι με ολα ανοιχτά και τα μπαλκόνια πλημμυρισμένα ειδα ξανα 36-37 (τα ρολογια δεν τα ρίχνω που να βγάζει καπνους :p )Τωρα ξανα 40-42.

Δημητρη στο κουτι εχουμε airflow σωστό ή... μόνο ανε φυσήξει ο βοριας θα γεννει δουλεια

Link to comment
Share on other sites

Δημητρη στο κουτι εχουμε airflow σωστό ή... μόνο ανε φυσήξει ο βοριας θα γεννει δουλεια

o πισω ανεμιστηρας ειναι καλος αλλα μπροστα χανεται λογω των δισκων....

αλλα δεν ασχολουμε πλεον:001: τι αλλο να του καμω? μεχρι και scythe του πηρα

Link to comment
Share on other sites

ειναι απλο εδω το χειμωνα εχεις 30 φαντασου οταν default το περιβαλλον εχει 30 ετσι,που θα πας εσυ με τα μηχανηματα απλα να δουλευουν.Αλλα παλι μια χαρα ειναι ,εδω καποτε ειχαμε 60 και 70 καταλαβαινεις διαφορα με παλια.

Link to comment
Share on other sites

HWmonitor εχω. Απλα ηταν πολυ αποτομο απο τους 28 στους 38! Αλλα μαλλον το φορματ δεν το γλυτωνει.

format γιατι μεγαλε?

εγω σας λεω θερμοκρασιες με coretemp και με HWMonitor...

τις ιδιες λενε αυτα τα δυο σε εμενα:001:

EliasKir εδω ιδρωνουμε εμεις σημερα δεν θα "ιδρωνει" το μηχανακι μας? 40 βαθμοι ειναι οκ πιστευω! που να κανει και καυσωνα... σαουνα θα το κανω το δωματιο!:033:

Link to comment
Share on other sites

Α, και κατι αλλο... οταν εβλεπα θερμοκρασια στο HWMonitor μου εδειχνε 1,3 volt στην cpu (το ειχα στο auto) και το εβαλα χειροκινητα στα 1,2. Γιατι εγινε αυτο, ξερει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Και που να αρχίσουν οι 40αρες το καλοκαίρι...αμα δεν εχεις κλιματιστικό και την παλέυεις μονο με τον ανεμιστήρα θα βλέπεις νεα ρεκορ στις θερμοκρασίες...

Link to comment
Share on other sites

Και που να αρχίσουν οι 40αρες το καλοκαίρι...αμα δεν εχεις κλιματιστικό και την παλέυεις μονο με τον ανεμιστήρα θα βλέπεις νεα ρεκορ στις θερμοκρασίες...

Mul "και αν χιονιζει και αν βρεχει" το pc του Δημητρη αντεχειιιιι!

οτι και να γινει το καλοκαιρι δεν θα κλεισει το Pc καθολου γιατι εχω βαλει σκοπο να γεμισω τους δισκους μου:001:

Link to comment
Share on other sites

Σε idle οι θερμοκρασιες δεν λενε τιποτα σε load ειναι το θεμα ποσο εχει κανεις.

Tι να το κανεις να εχεις 30°C σε idle και και under load να ανεβαινουν 65+°C?

stealth

Εχεις δει τετραπυρηνο σε full load ποτε? Μονο κανα orthos αν τρεξεις.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.