Jump to content



Συνθεση εως 1500€.


vavou

Recommended Posts

Το οτι οσο περιμενεις οι τιμες πεφτουν ειναι γνωστο αλλα και σε 3-5 μηνες θα εχει βγει κατι αλλο που θα σου τραβαει την προσοχη, αλλωστε αυτη την αναβαθμιση την καθυστερω απο το Δεκεμβριο οποτε αν συνεχισω ετσι βλεπω να διαιωνιζεται η αναβολη μεχρι να φτασει σε σημειο να σερνεται ο η/υ μου.

φίλε μου δε με κατάλαβες ίσως, δε σου έγραψα κάπου να περιμένεις να κάνεις την αναβάθμιση, απλά θεωρώ πως είναι υποχρεωσή ολων μας να βοηθήσουμε ο ενας τον άλλον να μην ξοδευει τα λεφτά του χωρίς ουσιαστικό αντίκρισμα.

οτι οι τιμές πέφτουν σημαίνει:

1. οτι αν παίρνεις οτι πιο καινούργιο το πληρώνεις +40-70% χωρίς λόγο

2. οτι πρέπει να έχεις αυξημένο ένστικτο απόδοσης/τιμής πχ στα 330 euro 2x8800gts είναι πιο γρήγορες απο μια gx280 στα 500 euro.. αυτό σημαίνει απλά οτι η 8800gts είναι ακριβώς στην τιμή που πρέπει ενω η 280 είναι υπερτιμημένη..

2ο παράδειγμα, γιατί να πληρώσεις 3πλάσια τιμή για ddr3 ενω επι της ουσίας έχεις ίδια απόδοση?

3o παράδειγμα, γιατί να μην πάρεις εναν τετραπύρηνο Q6600(2,4ghz) 159,00 € και με μια απλή αλλαγη στο fsb χωρίς μάλιστα να δώσεις ρευμα ή αντε να δώσεις ελάχιστα παραπάνω να τον πας στα 2,8-3,2 και να έχεις πολύ καλές επιδοσεις?

αν θες να δώσεις τόσα λεφτα επεκτάσου και σε άλλους τομείς, πχ υδρόψυξη, custom paint κουτι κτλ κτλ.. ωστε να έχεις κάτι ξεχωρίστο.. ;)

Link to comment
Share on other sites

εχει δικιο ο stred εν μερει οντως η καρτα ειναι καινουρια κ πολυ υπερτιμημενη αλλα τα συστηματα πλεον με ddr3 ειναι αρκετα φθηνα σε σχεση με 3-4 μηνες πριν κ σε συχνοτητες απο 1333-1600 εχουν διαφορα απο ddr2 εγω προσωπικα δεν θα επενδουσα τα λεφτα μου σε ddr2 παλι θα παω σε ddr3 για τον απλο λογο επειδη κ γω γουσταρω να εχω στο pc τα τελευταια παιχνιδια κ να τα παιζω χαλαρα κ ουτε sli θα εκανα μια καρτα κ καλη,ηθελα να ξερα πως λετε για sli με 8800 ενω παιχνιδι που να υποστηριζει sli δεν υπαρχει η αν υπαρχει δεν πιστευω οτι δουλευει 100%(χωρις παρεξηγηση).φιλε μου πιστευω εχεις ακουσει παρα πολλα εχεις στα χερια σου αρκετες προτασεις τα χρηματα δικα σου ειναι οπως θες τα βαζεις ειτε σε 2πυρινο ειτε 4πυρινο.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.