Jump to content


Εφαρμογη AS 5 σε λαπτοπ


Recommended Posts

Λογο καλοκαιριου κ λογο αναξιοπιστιας του ασερ λαπτοπ μ θελω να του κανω μια επεμβαση που διαβασα σε ενα τρεντ στα βασικα τσιπακια(νορτμπριτζ σιπιγου ντζιπιγου)με στην παραπανω παστα αλλα στο τρεαντ εγραφε ενα ειδος οινοπνευματος για να καθαρισω την παλια παστα που δν μπορω να το βρω.Κατι σε ισοπροπιλιο αναφερεται.Μπορω να καθαρησω την παλια παστα με αλλο μεσο??Οποια προταση εχετε θα βοηθουσε.

Link to comment
Share on other sites

Καθαρό οινόπνευμα για καθάρισμα του επεξεργαστή ..

Ασετόν για καθάρισμα της ψύκτρας ...

Το ιδανικό ειδικά στην περίπτωση της ψύκτρας είναι πρώτα περάσματα με ασετόν και αφού καθαρίσει το τελευταίο πέρασμα με καθαρό οινόπνευμα ...

Αν ο επεξεργαστής έχει Heat spreader μπορείς να χρησιμοποιήσεις και εκεί ασετόν ... αν πάλι δεν έχει καλύτερα να χρησιμοποιήσεις οινόπνευμα που είναι πιο ήπιο...

Ασετόν θα βρεις πολύ εύκολα σε κάθε supermarket ... ο γυναικείος πληθυσμός το χρησιμοποιεί ως ξεβαφτικό νυχιών ... :p

Link to comment
Share on other sites

Προσοχη σε αυτα τα ασετον που χρησιμοποιουν οι γυναικες γιατι πολλες εχουν προσθετα αρωματικα ελαια η ελαια ωστε να μαλακωνουν τα πετσακια, οποτε για την χρηση που συζηταμε δεν κανει.;)

Link to comment
Share on other sites

Προσοχη σε αυτα τα ασετον που χρησιμοποιουν οι γυναικες γιατι πολλες εχουν προσθετα αρωματικα ελαια η ελαια ωστε να μαλακωνουν τα πετσακια, οποτε για την χρηση που συζηταμε δεν κανει.;)

Πολύ σωστός. Το λέει αν ειναι με αρώματα ή με λάδια. Προσοχή μην κεντήσετε !

Link to comment
Share on other sites

βενζινη καθαρη-αοσμος λευκη,μεχρις στιγμης κανενα προβλημα

Και απο ψυκτρες και απο επεξεργαστες βγαζει και απο παντου.Το ασετον διαβρωνει...προσοχη!

το οινοπνευμα δεν μου εχει δημιουργησει καποιο προβλημα αλλα δεν ειναι τοσο καλο οσο η βενζινη και ειδικα αν θες να βγαλεις AS5,σε απλο "τζατζικι" ειναι οκ.

Προσωπικα δεν βλεπω καποιο λογο να μην χρησιμοποιει καποιος βενζινη...πολλες φορες εχω ριξει τοσο ωστε να σταζουν οι πυρηνες(και σε καρτες γραφικων...) και δεν εχει συμβει ποτε και τιποτα!!

Link to comment
Share on other sites

Το ασετον διαβρωνει...προσοχη!

Δεν είμαι και τόσο σίγουρος ... από τη στιγμή που είναι πτητικό και από τη στιγμή που η ψύκτρα δεν πρόκειται να έρθει σε επαφή με νερό νομίζω ότι δεν εμφανίζει καμιά διαβρωτική συμπεριφορά. Τώρα αν είναι για water block εκεί υπάρχει ίσως να πρόβλημα ... εφόσον το water block είναι από χαλκό ... το αλουμίνιο είναι απόλυτα ασφαλές απέναντι στο ασετόν ... τέσπα ...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.