Jump to content



Αντίστροφη Μέτρηση σε Μπλε Οθόνη


Mentoras84

Recommended Posts

Βασικά το τροφοδοτικό είναι καινούριο. Είναι 500αρι ή 600αρι δεν θυμάμαι. Είναι σχετικά καινούριο 4 μηνών. Δεν μου έχει δημιουργήσει πρόβλημα αν & την πρώτη φορά που το'χαμε βάλει είχε κάψει την παλιά μητρική σε συνδυασμό με το ups. Τεσπα, δεν είχε δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα.

Όσον αφορά τον σκληρό το scavenger που λέγαμε έκανε δουλειά. Έκανε recover - ουσιαστικά αντιγραφή γιατί δεν άργησε όλο τον σκληρό στους υπόλοιπους. Τον έκανα full format το βράδυ. Για πολλή ώρα ακουγόταν ένα γδούπος μέσα στον σκληρό. Λογικά είναι οι bad sectors στην περιοχή εκκίνησης. Το πρωί αντέγραψα διάφορα αρχεία DivX & τα πέρασα στο laptop. Αν & άκουγα κάπου κάπου τον γδούπο τα αντέγραφε κανονικά. Ξέρεις κανείς να μου πει αυτός ο γδούπος ακούγεται γιατί πέφτει παλι σε bad sectors ή ότι έχει φθαρεί η κεφαλή? Λογικά η κεφαλή είναι γιατι ο συγκεκριμένος αναπτύσσει μεγάλη θερμοκρασία. Ο μόνος από τους σκληρούς μου & ο μόνος samsung. Αργά ή γρήγορα θα μας αφήσει χρόνια ή θα επιβιώσει αν δουλεύει συγκεκριμένες ώρες. Υπάρχει άλλο πρόγραμμα για να επιδιορθώνει bad sectors?

Link to comment
Share on other sites

Bad sectors με το HDD regenerator αλλά αάμα κάνει γδούπο μάλλον είναι μηχανική η βλάβη και δε σώζεται οπότε άστον μόνο για προσωρινά αρχεία , αντε και εικονική μνήμη γιατι δεν ξέρεις πότε θα σκάσει...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Παιδιά δεν ξέρω τι συνέβη & πως έγινε αυτό αλλά ο υπολογιστής δεν έχει ξαναβγάλει μπλε οθόνη. Μετά το τελευταίο πέρασμα των windows πάει μια χαρά. Έχει περάσει μια εβδομάδα τώρα. Τον έχω αφήσει & δύο 24ωρα ανοιχτό & έχει μετατρέψει πράγματα. Τίποτα, όλα καλά. Μάλλον ήταν κάτι περιοδικό τι να πώ ή κάποια αλλοίωση στο σύστημα που διορθώθηκε από την επανεγκατάσταση των windows. Το καλό είναι ότι δεν έχω χάσει τα προγράμματα μου & τις ρυθμίσεις μου. Με τον σκληρό έχω πρόβλημα πλέον έντονο. Ο συγκεκριμένος που σας έλεγα έχει αγοραστεί από την ηλεκτρονική. Έχω πάει τρεις φορές τώρα, δεν μπορούν να μου κάνουν επανεκτύπωση την απόδειξη (θα πάω σήμερα λέει θα την έχουν) δεν ήξεραν ποιο είναι το service της Lacie. Θα πάρω σήμερα να δω τι παίζει & αν μου κάνουν αντικατάσταση της συσκευής & θα σας πώ. Άλλα καταστήματα όπως το πλαίσιο, media markt κλπ αν σου συμβεί κάτι σου αντικαθιστούν την συσκευή. Τεσπά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα & πάλι. Ο σκληρός που σας είχα πει πάει για αντικατάσταση. Το pc δούλευε μια χαρά μέχρι που είχα την φαεινή ιδέα να βάλω & τους drivers του κινητού. Πάλι πετάει μπλε οθόνες με το χαρακτηριστικό μήνυμα Page Fault In Non Paged Area. Ξέρει κανείς αν υπάρχει κανένα πρόγραμμα για να ελέγχεις την ασυμβατότητα drivers ή προγραμμάτων?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.