Jump to content



24" vs 26"???


kostasxerv

Recommended Posts

ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΙΑ ΟΘΟΝΗ ΓΙΑ ΑΡΚΕΤΟ GAMING ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ MULTIMEDIA.ΕΙΜΑΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΔΥΟ.ΒΕΒΑΙΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΔΙΚΗ ΣΑΣ.ΑΛΛΑ ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΑΥΤΕΣ.

ACER 24" :http://www.pixmania.com/gr/gr/632245/art/acer/ieuic-tft-24-wide-p243w-2.html

SAMSUNG 26" :http://www.pixmania.com/gr/gr/1153378/art/samsung/ieuic-tft-26-syncmaster-t.html

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΓΝΩΜΕΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

Eγώ από την άλλη θα πήγαινα σε 24". Εννοείται δίνουμε βάση στην ποιότητα αλλά όταν είμαστε σε ίδιες ίντσες. 24" σημαίνει άπλετος χώρος για προγράμματα και games και Full HD για άπειρη απόλαυση ταινιών.

Link to comment
Share on other sites

Eγώ από την άλλη θα πήγαινα σε 24". Εννοείται δίνουμε βάση στην ποιότητα αλλά όταν είμαστε σε ίδιες ίντσες. 24" σημαίνει άπλετος χώρος για προγράμματα και games και Full HD για άπειρη απόλαυση ταινιών.

ναι αλλά χαμηλότερη ποιότητα. και η ποιότητα της eizo δεν ανταλλάζεται για 2''

Link to comment
Share on other sites

Έχω την 27άρα της samsung 275T. Απίστευτη σε μέγεθος και ποιότητα. Δεν ξέρω τώρα για την 26άρα με το TN panel που έχει αν δεν κάνω λάθος. Θα συμμφωνήσω με τον Greek.

Εναλλακτικά θα σου πρότεινα και την LG W2600HP 26'' με S-IPS panel που η τιμή της (εάν είναι σωστή) για το panel που φοράει είναι καταπληκτική.

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά χαμηλότερη ποιότητα. και η ποιότητα της eizo δεν ανταλλάζεται για 2''

+1000, όσοι έχουν Eizo το γνωρίζουν και με το παραπάνω!

Και το ΠΑΝ δεν είναι μόνο ανάλυση/μέγεθος αλλά το "μάτι" αν μπορεί να δει στις ανάλογες ίντσες και απόσταση, δεν γίνεται π.χ. να έχουμε 27" σε απόσταση 15εκ!! όπως και να γίνει στραβώνεσαι. 22' είναι υπέρ αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την αντίστοιχης σχεδίασης 17' EIZO L568. Ο μηχανισμός pivot είναι όλα τα λεφτά. Περιστρέφεται ως προς τους 3 άξονες. Για χρώματα, φωτεινότητα κλπ άριστα, το μαύρο είναι μαύρο πίσα κατράμι και τα χρώματα ίδια από όποια γωνία κι αν κοιτάξεις.

Το μόνο παράπονο, μετά από 1.5 χρόνια, άρχισε να εμφανίζει πολύ μικρές ανομοιογένειες φωτεινότητας. Μόνο σε κάποια φόντα διακρίνεται μετά δυσκολίας βέβαια, και έχω δει φτηνές οθόνες ολοκαίνουργιες να το εμφανίζουν σε μεγαλύτερο βαθμό (p.s. καλύπτεται από εγγύηση αυτό;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.