Jump to content



Νεο pc για ΑΓΓΛΙΑ :)


BoNito1442169110

Recommended Posts

Μιας και ξεκιναει η καινουργια χρονια και νοικοκυρευομαστε :p , λεω να παρω ενα desktop γιατι με τα laptop δεν γινεται δουλεια.

Οπως καταλαβαινετε θελω προτασεις για κουτι και οθονη με τον μονο περιορισμο οτι η αγορα θα γινει απο το παρακατω site αναγκαστικα.

Λεω να παω για intel( οπου ειδη υπαρχει ενας 4600) και ati(αν υπαρχει ομως συμφερουσα λυση και απο nvidia τοτε κανενα απολυτως προβλημα).

Επισης το θέμα σκληρου ειναι ενα μπερδεμα.ειχα σκευτει να παρω τους δυο μου raptor αλλα χαλασε ο ενας και δεν υπαρχει σε αποθεμα , οποτε βγηκε πιστοτικο και σκευτομαι μηπως δωσω και τον αλλον και παω για velociraptor.

Link to comment
Share on other sites

φτιάξε λίγο το link.

Ποσα xρήματα διαθέτεις?

Τι δουλειές θα κάνεις με το pc?

το λινκ φτιαχτηκε.

κοιτα δεν εχω καποιο συσκεκριμενο budget , για να σου δωσω να καταλαβεις με ενδιαφερουν προοιοντα με φουλ αποδοση/τιμη , και να κρατησουν στο χρονο.Επισης με ενδιαφερει αν οι motherboard θα υποστιριζει τους καινουργιους intel i7!

για παραδειγμα για καρτα γραφικων σκευτομουν 4850...

επισης κατι σημαντικο: μηπως βγαινει τιποτα καινουργιο και ειναι καλο να περιμενω κανα μηνα...λεω εγω!

Link to comment
Share on other sites

βασικα οπως ειπα εχω εναν 4600+ και λεω να ξεκινησω με αυτον για να ρηξω το κοστος!(φυσικα θα παρει ενα μετριο ανεβασμα γυρω στα 3ghz που νομιζω μπορω να το κανω ευκολα)

επισης εχω 4χ1gb geil dragon ddr2 800mhz , αξιζουν ?

Link to comment
Share on other sites

o 4600 με λιγο overclock μια χαρα δεν θα πηγαινει ?

ram δεν ξερω, πιστευεις πως αυτες που εγραψα ειναι καλες η να παω για 2χ2gb 1000 mhz+

θελω και οθονη(22-24inch)

edit: γιατι μου προτεινες 800-αρες μνημες ?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις παντος να δοκιμασεις και απο τα παρακατω site, εστω να συγκρινεις τιμες.

www.aria.co.uk

www.ebuyer.com

www.komplett.co.uk

ειχα αγορασει απο αυτα οσο ειμουν αγγλια και ειναι μια χαρα ( εχω κανει και RMA και δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα)

τουλαχιστον θα εχεις 2-3 site να συγκρινεις τιμες

Link to comment
Share on other sites

Το Ebuyer το προτείνω και εγώ. Έχει περισσότερη ποικιλία από το Overclockers και μερικές φορές είναι πιο φτηνό στα ίδια πράγματα. Επίσης λόγω μεγάλης ποικιλίας, θα μπορέσεις να φτιάξεις ισοδύναμο σύστημα με το overclockers αλλά σίγουρα πιο φτηνά...:)

Θα προτείνω και το http://www.dabs.com/ λόγω καλών τιμών και μοναδικού τρόπου επιλογής προϊόντων (περισσότερο κατηγοριοποιημένα από τα προηγούμενα 2) αλλά θα σου πρότεινα να μην παραγγείλεις από εκεί διότι εγώ πήγα μια φορά να παραγγείλω και η παραγγελία κόλλησε λόγω του ότι ήθελαν statement proof να στείλω με e-mail/post.:011: Τέλος ενώ τα έστειλα την ίδια μέρα, η παραγγελία ακυρώθηκε.:063:

Το e-mail έφτασε διότι έλαβα μύνημα ότι θα ελέγξουν τα στοιχεία οπότε έχασα την εμπιστοσύνη μου. Δεν στείλανε ούτε e-mail αλλά ούτε και με πήρανε τηλέφωνο.

Παρ'όλα αυτά, πολλές φορές το χρησιμοποιώ διότι σε βοηθά να επιλέξεις προϊόντα σύμφωνα με πολλά κριτήρια κι έτσι όταν καταλήγω πχ. σε μια μητρική, μετά πηγαίνω και την αγοράζω από το ebuyer.

Καλές αγορές!:)

Link to comment
Share on other sites

το λινκ φτιαχτηκε.

κοιτα δεν εχω καποιο συσκεκριμενο budget , για να σου δωσω να καταλαβεις με ενδιαφερουν προοιοντα με φουλ αποδοση/τιμη , και να κρατησουν στο χρονο.Επισης με ενδιαφερει αν οι motherboard θα υποστιριζει τους καινουργιους intel i7!

επισης κατι σημαντικο: μηπως βγαινει τιποτα καινουργιο και ειναι καλο να περιμενω κανα μηνα...λεω εγω!

Μητρικες και επεξεργαστες i7 αναμενονται μετα τις 16 Σεπτεμβριου. Καλυτερα να περιμενεις. Ειναι κριμα να δωσεις τοσα για μια πλατφορμα που ειναι στα τελευταια της.

Link to comment
Share on other sites

Μητρικες και επεξεργαστες i7 αναμενονται μετα τις 16 Σεπτεμβριου. Καλυτερα να περιμενεις. Ειναι κριμα να δωσεις τοσα για μια πλατφορμα που ειναι στα τελευταια της.

μητρικη βασικα με ενδιαφερει , για να μπορω στο μελλον να βαλω και επεξεργαστη. Οποτε καταλαβαινω οτι με τις υπαρχουσες μητρικες δεν υποστιριζονται οι ι7. Αξιζει να περιμενω?Επισης αν ειναι πολυ ψηλες οι τιμες δεν θελω , εκτος αν υπαρχουν μεγαλες πτωσεις τιμων στους αλλους!

Για πειτε μου..γιατι τα μπλεξα τωρα!

Πάρε ένα Dell να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

ειμαι πολυ κατα αυτης της αποψης οταν υπαρχει μια γενικη ανεση , δεν το νιωθεις τοσο δικο σου αν δεν το φτιαξεις μονος σου!

Link to comment
Share on other sites

ειμαι πολυ κατα αυτης της αποψης οταν υπαρχει μια γενικη ανεση , δεν το νιωθεις τοσο δικο σου αν δεν το φτιαξεις μονος σου!

Αν το θελεις για χαβαλέ, φτιάξε δικό σου. Αν θέλεις να έχεις για δουλειά (σπουδές), πάρε Dell, αν σου χαλάσει κάτι (χτύπα ξύλο) και το έχεις ανάγκη θα εκτιμήσεις την Dell.

Link to comment
Share on other sites

Παράδειγμα... αγόρασα πρόσφατα από το scan μία ΑΜ2+ XFX 8200 η οποία είχε πρόβλημα με την κάρτα γραφικών της. Την πήραν πίσω σε μια μέρα,24/07/08, ακόμα περιμένω αντικατάσταση. Δεν λέω οτι φταίνε, αλλά συμβαίνει...

Εμένα δεν με νοιάζει, το ντεσκτοπ το έχω για να παίζω παιχνίδια, εσύ θα πρέπει να παραδώσεις εργασίες κλπ. μπορείς να ρισκάρεις;

Link to comment
Share on other sites

εχω ζησει εξωτερικο αρκετο καιρο. Οσο ειμαι στην επικαιροτητα δεν θα παρω ετοιμο πραμα εκτος αν με συμφερει απιστευτα! Και γιατι δηλαδη τα dell ειναι πιο σταθερα ?

τεσπα ξεφευγουμε....

Τροφοδοτικο και οθονη ???

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.