Jump to content



Cascade No2 .


Stelaras

Recommended Posts

Ξεκινησα ενα upgrade στα μοτερ του cascade μου , μιας και βαρεθηκα τις θερμοκρασιες που ειχε .

Ηταν και μια ευκαιρια μιας και εχουμε και την εκθεση την επομενη εβδομαδα και θα πρεπει να το εχω ετοιμοπολεμο .

1η δοκιμη με αλλαγη μονο στο ενα απο τα δυο μοτερ ...

attachment.php?attachmentid=21663&stc=1&d=1223336748

Πρακτικα , το σχεδιο ειναι να τριπλασιαστει η χωρητικοτητα και των δυο μοτερ . Εδω βλεπουμε με το ενα μονο αλλαγμενο .

Οι θερμοκρασιες σε φορτιο εχουν πεσει ηδη 20 βαθμους σε σχεση με πριν και με dual core επεξεργαστη θα ειμαι κατω απο -100C under load προς το παρων .

Μεσα στις επομενες μερες θα γινει και η επομενη αλλαγη και ελπιζω σε κατι καλυτερο ακομη . :)

Φυσικα και η καταναλωση πηρε την ανηφορα , αφου πλεον θα ρουφαει περιπου 2kw . :105:

Ετσι , λοιπον , για αλλη μια φορα με νεο avatar .

ΥΓ. Φωτογραφιες συντομα στη συνεχεια του thread.

post-447-1442175136,0263_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mπράβο βρε Στελιο..κράτα την σημαία ψηλά!Περιμένω και την συνέχεια..

Εγω να δεις πως την περιμενω !!!! :033:

Kαλοριζικο... :)

Ευχαριστω ψηλε !! Σε περιμενω κατω να παιξουμε παρεα ! :)

οποτε μλαμε για 9Κ - 18Κ ετσι?

αντε,βαλε και κανα μεγαλυτερο να ανεβει το πρωτο σταδιο και εισαι χαλαρα χαμηλοτερα..

Την Πεμπτη λογικα θα κουμπωσει και το νεο 1ο σταδιο . Πιστευω να δω 10 βαθμους πιο κατω.

Σωστα ... παμε για 2x18k btu .

Εεεετσι σε θελω Στελιο.

Συρε τον χωρο...:p

Αυτο λογικα θα ειναι το τερμα στο cascade . Δε νομιζω να παω σε κατι παραπανω μετα .... αν και ποτε δεν ξερεις μεχρι που θα στριψει η βιδα . :D:D

Link to comment
Share on other sites

Οι θερμοκρασιες σε φορτιο εχουν πεσει ηδη 20 βαθμους σε σχεση με πριν και με dual core επεξεργαστη θα ειμαι κατω απο -100C under load προς το παρων .

Πες μου λιγο βρε Στελιο γιατι δεν καταλαβαινω...αφου εισαι ηδη στους -100 βαθμους under load τι νοημα εχει να κατεβεις χαμηλοτερα?

Αμα δηλ.κατεβεις αλλους 20 βαθμους ποσο VCore παραπανω θα σου δωσει?

PS.Τον χειμωνα θα το φτιαξουμε το μονοβαθμιο που λεγαμε?:001:

stealth

Link to comment
Share on other sites

Stelara, μπράβο ρε αγορίνα! Αυτά είναι! :D:D:D Άλλα κόλπα...!

Αναβαθμισμενα κολπα θα ελεγα! :032:

Πολύ καλός!

Άσχετο: θα με κάνεις να μπλέξω και εγώ με αυτά:046: είναι να μην σου "κάτσει":098:

Ελα στην εκθεση και θα δουμε εαν ψηνεσαι ! :p

Τι να τα κανεις ομως με τα AMD που παιζεις ???:063:

Stelaras added 4 Minutes and 53 Seconds later...

Πες μου λιγο βρε Στελιο γιατι δεν καταλαβαινω...αφου εισαι ηδη στους -100 βαθμους under load τι νοημα εχει να κατεβεις χαμηλοτερα?

Αμα δηλ.κατεβεις αλλους 20 βαθμους ποσο VCore παραπανω θα σου δωσει?

PS.Τον χειμωνα θα το φτιαξουμε το μονοβαθμιο που λεγαμε?:001:

stealth

Δεν ημουν στους -100 σε φορτιο . Ειδικα με quad core και 1.8v , επεφτα στους -70 σε μεγαλα ζορια . Ηδη με τις δοκιμες που καναμε , πρεπει να βρισκομαι στους -95 σε φορτιο με quad. Τα dual core θα ειναι κατω απο -100c ακομη και σε wprime 1024m.

Ο λογος της αναβαθμισης αυτης ειναι οτι θα κερδισω 100-200mhz ακομη .... και θα μπορω να κοντραρω και 2v στους επεξεργαστες .

ΥΓ. Μολις τελειωσει η εκθεση θα συζητησουμε το θεμα σου . :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ημουν στους -100 σε φορτιο . Ειδικα με quad core και 1.8v , επεφτα στους -70 σε μεγαλα ζορια . Ηδη με τις δοκιμες που καναμε , πρεπει να βρισκομαι στους -95 σε φορτιο με quad. Τα dual core θα ειναι κατω απο -100c ακομη και σε wprime 1024m.

Ο λογος της αναβαθμισης αυτης ειναι οτι θα κερδισω 100-200mhz ακομη .... και θα μπορω να κοντραρω και 2v στους επεξεργαστες .

Eυχαριστω για την διευκρινηση,καλη επιτυχια.

ΥΓ. Μολις τελειωσει η εκθεση θα συζητησουμε το θεμα σου . :)

Ενταξει περιμενω.

stealth

Link to comment
Share on other sites

ΜΠΡΑΒΟ...παντα τετια κατεβα μεχρι το απολητο μηδεν εχεισ χρονο

Thanks !!! :D:D:D

Ολα καλα πανω στη Σαλονικα ??? :)

Πάλι νέο avatar ε ?????? :p:p:p:p

Καλό ψήσιμο Στέλιο ....

Και ελεγα ... "που ειναι αυτο το παιδι ?? " ! :p

Συντομα θα το αλλαξω παλι ! :063:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Εγω να δεις πως την περιμενω !!!! :033:

Ευχαριστω ψηλε !! Σε περιμενω κατω να παιξουμε παρεα ! :)

Την Πεμπτη λογικα θα κουμπωσει και το νεο 1ο σταδιο . Πιστευω να δω 10 βαθμους πιο κατω.

Σωστα ... παμε για 2x18k btu .

Αυτο λογικα θα ειναι το τερμα στο cascade . Δε νομιζω να παω σε κατι παραπανω μετα .... αν και ποτε δεν ξερεις μεχρι που θα στριψει η βιδα . :D:D

oh my god im crazy subzero cascade 42k btu

made by stellaras:068:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.