Jump to content



πρόβλημα με nec 3540A


stavpal

Recommended Posts

Χθές έγραψα κάτι dvd+r dl δισκάκια (τα έγραψε ξανονικά), πάω να τα διαβάσω....τίποτα

Έβαλα και παλιότερα dvd+r dl που είχα γράψει με το ίδιο drive πάλι τίποτα (δείχνει σαν να μην έχεις δίσκο μέσα)

μη μου πείτε για firmware γιατί τα χω δοκιμάσει (εξάλλου χρησιμοποιούσε το 1.wb των liggy&Dee)

τι έγινε?

τα φτυσε το drive?

Αν ναι ποιο προτίνετε να πάρω?

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα αντιμετώπισα και εγώ με ένα DVDRW της NEC (δε θυμάμαι αν είναι το 3540Α). Το θέμα είναι οτι άλλα drive τα διαβάζουν τα δισκάκια που γράφει... Δοκίμασες να τα διαβάσεις απο άλλα drive?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχε ενα optiarc (sony-nec).

Το έχω περίπου εναμιση χρόνο.

Πρίν ένα μηνα δοκίμασα να γραψω ενα DL. Το έκαψε στα καλα του καθουμένου! Και δεν το έχω κουράσει! Ζήτημα να έχω γράψει 100 DVDs.

Συμπέρασμα... μακρυα nec για την επόμενη αγορά σου.

Τα drives τελικά είναι πιο "αναλώσιμα" απο τα δισκάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως,επειδή αυτό έχει εμφανιστεί σε ΠΑΜΠΟΛΛΟΥΣ χρήστες τελευταία,ανάμεσα σε αυτούς κι εμένα,το drive δεν έχει χαλάσει,κάποιο update των XP μάλλον κάνει τη "βρωμοδουλειά" !!!

Ακούγεται παλαβό αυτό,αλλά τουλάχιστον στο συμπέρασμα αυτό έχουν καταλήξει σε ξένα forums,όπου ξαφνικά πολλά NEC drives σταμάτησαν να διαβάζουν DVD δισκάκια,ενώ τα γράφουν κανονικά και σωστά !!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.